twitter instagram YouTube

2017-03-16
Warsztaty z zakładania i prowadzenia kont na portalach społecznościowych

W dobie smartfonów, szybkiej wymiany informacji i popularności mediów społecznościowych konieczność posiadania konta w sieci wydaje się być oczywistością. I faktycznie tak jest. Posiadanie profilu na facebooku, instagramie czy twitterze daje wiele korzyści. Warto znać zatem zasady odpowiedniego prowadzenia takich kont.

Wśród najważniejszych korzyści płynących z posiadania konta na portalach społecznościowych na pierwszy plan wysuwa się szybki i bezpośredni kontakt z odbiorcami naszych działań. To my decydujemy co i w jaki sposób chcemy przedstawić, do kogo skierować naszą wiadomość i w jakiej formie. Obecnie w szerokiej gamie oferowanych przez portale „form przekazu” możemy wybrać spośród wydarzenia, na które zapraszamy naszych znajomych, postów czyli krótkich newsów, które można wzbogacić grafiką. Istnieje również możliwość transmisji na żywo na przykład podczas wydarzenia którym chcemy się pochwalić lub ważnej dla organizacji chwili. Mamy też możliwość zamieszczania fotorelacji za pomocą tworzonych albumów zdjęć. Oferta różni się nieco w zależności od tego czy konto mamy na facebooku czy na instagramie, jednak co do zasady są portale o zbliżonym „profilu” działania.

Nieco inaczej wygląda kwestia konta na twitterze, gdzie nacisk kładziony jest na krótki, szybki przekaz będący najczęściej komentarzem do konkretnej sytuacji.

Każdy z tych portali ma również swój swoisty „kod porozumiewania się” z innymi użytkownikami, który warto znać. Z myślą o tym przygotowaliśmy dla Was specjalne szkolenia z zakładania i prowadzenia kont na portalach społecznościowych.

Pierwsza tego typu inicjatywa cieszyła się sporym zainteresowanie ze strony Organizacji pozarządowych. Z konsultacji skorzystało kilkanaście organizacji. W związku z tym 22 kwietnia w godzinach 14:00 – 17:00 leszczyńskim Ratuszu przeprowadzimy warsztaty. Wszystkie zainteresowane organizacje zapraszamy serdecznie do udziałyu.

W związku z koniecznością rozplanowania spotkań, które chcielibyśmy przeprowadzić indywidualnie, prosimy o wcześniejsze dokonanie zapisów pod numerem telefonu 65 529 5403 lub mailowo: ngo@leszno.pl

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas