twitter instagram YouTube

2019-11-22
Weekend w Lesznie

Weekend w Lesznie

Kolejny listopadowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą leszczyńskich organizacji i instytucji!

Piątek, 22 listopada

 • III Ogólnopolska Konferencja naukowo-szkoleniowa „INNY-NIE GORSZY”

Fundacja PRODESTE-Filia Leszno, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii, Poradnia Zdrowia Psychicznego DMD zapraszają na III Ogólnopolska Konferencję naukowo-szkoleniową „INNY-NIE GORSZY”. W grupie prelegentów znajdą się przedstawiciele różnych środowisk. Łącząc siły i doświadczenie tak dużej grupy bardzo doświadczonych ludzi otwiera się przestrzeń na tworzenie osobistych i systemowych rozwiązań na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Rejestracja na konferencję rozpocznie się od godziny 9:00 w Auli Comeniana Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

 • Warsztaty „Serce od serca”

Stowarzyszenie Wygraj Siebie zaprasza na otwarte spotkania szycia biało-czerwonych serc. Razem uszyjmy 100 serc z okazji 100-lecia powrotu Leszna do macierzy i 100 serc na nowe 100-lecia. Zaproszenie kierowane jest do mieszkańców Leszna, a szczególnie do osób zamieszkałych na obszarze rewitalizacji. Spotkania poprowadzą liderki zadania Nina Nyczka i Anna Zwierzańska. Warsztaty odbędą się w Stacji Biznes w godzinach od 16:00 do 19:00.

 • XXXVIII Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzno-plastyczny KONFRONTACJE

Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zaprasza na wernisaż wystawy 38 edycji Ogólnopolskiego Konkursu literacko-fotograficzno-plastycznego KONFRONTACJE. Prace nadeszły z całego kraju (m.in. z Bielska-Białej, Dębskiej Kuźni, Koszalina, Poznania, Lublina, Nysy, Opola, Torunia, Włocławka, Tarnowa, Warszawy, Konina, Legnicy, Zielonej Góry). Tak szeroki odzew daje wszystkim, także artystom środowiska leszczyńskiego oraz mieszkańcom, okazję do zapoznania się z tym, co na niwie twórczości powstaje w odległych regionach. Początek o godzinie 17:00 w Galerii w Ratuszu.

 • Spotkanie z podróżnikami – Czy poganie jeszcze istnieją?

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty serdecznie zaprasza na spotkanie pn. "Czy poganie jeszcze istnieją?", podczas którego Podróżniczka Stasia Budzisz opowiada o swojej wyprawie na Kaukaz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu "Portrety Ziemi". Wstęp 6 zł. Inicjatywę dofinansowano ze środków Miasta Leszna.

Sobota, 23 listopada

 • Parkrun Leszno

Tradycyjnie w sobotę o godzinie 9:00 odbędzie się bieg “Parkrun Leszno” w Karczmie Borowej. Jest to cyklicznie odbywający się bieg po parku, organizowany równocześnie w wielu miejscach na całym świecie. Dystans: 5 km z pomiarem czasu i rejestracji wyników.

 • Thanksgiving brunch, czyli międzynarodowy brunch z okazji Święta Dziękczynienia

Czy wiesz kiedy po raz pierwszy obchodzono święto Dziękczynienia? Czy znasz tradycje związane z tym dniem? Czy wiesz jakie potrawy goszczą wtedy na stołach? Przyjdź na brunch z okazji święta Dziękczynienia i dowiedz się tego wszystkiego! Brunch odbędzie się w sobotę, 23 listopada br. o godzinie 10:00 w Biurze Fundacji Centrum Aktywności Twórczej.

 • Narzędzia promocji: Canva - bezpłatne warsztaty

Organizujesz wydarzenia, lecz nie wiesz jak zrobić plakat czy ulotkę? Zlecasz projekty graficzne firmom zewnętrznym? Od teraz możesz to wszystko zrobić samodzielnie! A o tym jak to jest możliwe, dowiesz się podczas bezpłatnych warsztatów, podczas których popracujemy wspólnie w CANVIE. Warsztaty, których organizatorem jest Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, odbędą się w sobotę, 23 listopada 2019 roku w godzinach od 10:00 do 11:30 w Biurze Fundacji Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie. Na warsztaty obowiązują zapisy online: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7ldW-wl2hUS1qlqTOy8pToaXajvplPjI_3HrOGodvr3HX6A/viewform. Uwaga! Prosimy o zabranie swoich komputerów.

 • Festiwal Tańca pod Patronatem Prezydenta Miasta Leszna

Szkoła Tańca "MARGO”, Stowarzyszenie IMPACT oraz Miasto Leszno zapraszają na Festiwal Tańca pod Patronatem Prezydenta Miasta Leszna, który odbędzie się 23.11.2019 r. w hali Trapez w Lesznie. Początek o godzinie 10.00, blok II rozpocznie się o 13.00 a o 17.00 zapraszamy na Galę, podczas której będzie można podziwiać najlepszych tancerzy, którzy zatańczą do muzyki granej na żywo przez wspaniały zespół Credo Band. Podczas całego festiwalu będzie można obejrzeć modele aut marki Opel oraz Honda a w gali nastąpi odsłonięcie nowego modelu Corsy. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 • Świąteczny warsztat plastyczny w MBWA

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na Świąteczny warsztat plastyczny, który odbędzie się w godz. 11.00-13.00 w Galerii MBWA w Lesznie przy ulicy Leszczyńskich 5. W ten przedświąteczny czas zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy. Stworzymy wyjątkowe ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów, takich jak przyprawy, pomarańcze, orzechy itp. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona: tel. 65 520 54 27, 512 227 209 odpłatność: 7 zł od dziecka, 3,50 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

 • MKS Real-Astromal Leszno - Polonia Środa Wielkopolska

MKS Real-Astromal Leszno zaprasza na mecz swojej drugiej drużyny, podczas którego o zwycięstwo zmagać się będzie z zawodnikami Polonii Środa Wielkopolska. Początek o godzinie 15:30 w Hali sportowej Trzynastka.

 • "27" - nietypowy wieczór artystyczny

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na nietypowy wieczór artystyczny pn. "27". Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 listopada 2019, o godz. 17:00 w Galerii Lochy. Wystąpią między innymi Krystyna Grys, Danka Sikorska, Roxana Lewandowska, Wojciech Sieracki, Ryszard i Eleonora Biberstajn.

 • Piłka ręczna, I liga mężczyzn: MKS Real-Astromal Leszno - Anilana Łódź

MKS Real-Astromal Leszno zaprasza na mecz I ligi mężczyzn w piłce ręcznej, podczas którego na własnym boisku podejmie zawodników drużyny Anilana Łódź. Początek o godzinie 18:00 w Hali sportowej Trzynastka.

 • Wieczór w sypialni?!

Za oknami zapadł już zmrok. Sypialnia rozświetlona jest tylko niewielką lampką nocną. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie przedmioty kryją się w tym pomieszczeniu, dostępnym z reguły tylko dla domowników, przyjdź do Muzeum Okręgowego w Lesznie na wystawę „Ach śpij kochanie… Leszczyńskie sypialnie w latach 1900 – 1956”. W odnalezieniu najciekawszych przedmiotów pomocna będzie latarka. O godzinie 18.30 w odkrywaniu tajemnic pomoże kurator wystawy Małgorzata Gniazdowska. O godzinie 19.30 przeczytamy bajkę na dobranoc. Impreza odbędzie się 23.11.2019 w godzinach od 18.00 do 20.00 w budynku dawnej synagogi przy ul. G. Narutowicza 31. Należy wykupić bilet wstępu.

 • Recital ANDRZEJA OZGI - "PIOSENKI DLA PASAŻERÓW KLASY DRUGIEJ"

Teatr Miejski w Lesznie zaprasza na autorski recital Andrzeja Ozgi "Piosenki dla pasażerów klasy drugiej", na który składają się utwory, w których Ozga w liryczno-sarkastyczny sposób „czepia się” współczesnego świata, zawsze z poczuciem humoru i doskonałym wyczuciem anegdoty. Początek o godzinie 20:00 w kawiarni Teatru Miejskiego w Lesznie.

Niedziela, 23 listopada

 • 7. kolejka Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Leszna

Stowarzyszenie UKS 9 Leszno zaprasza od godziny 9:00 do Hali Sportowej na Zatorzu na 7. kolejkę Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.

 • VIII turniej - VIII Grand Prix Leszna 2019 w szachach

Miasto Leszno, Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Klub szachowy MMKS „Wieniawa” Leszno zapraszają do udziału w szachowych rozgrywkach Grand Prix Leszna, w których mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na miejsce zamieszkania. Nie wprowadza się ograniczeń ze względu na posiadana kategorię szachową i przynależność klubową. Zapisy do turnieju: Na stronie www.chessarbiter.com lub telefonicznie. W dniu turnieju najpóźniej 10 minut przed rozpoczęciem turnieju. Ze względu na ograniczoną ilość 40 miejsc, do turnieju będą dopuszczeni zawodnicy według kolejności zgłoszeń. Początek o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie.

 •  Leszczyńskie jesienne biegi z mapą

Stowarzyszenie Orienteering Leszno zaprasza od godziny 13:00 na bieg na orientację, który wystartuje spod Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie. Do wyboru różne trasy: rodzinna, krótka, średnia i ambitna. Na trasie rodzinnej czeka nagroda dla każdego dziecka, a na pozostałych uczestników wszystkich tras, czeka gorąca herbata i słodki poczęstunek. Biuro zawodów czynne 45 min. przed startem. Przyjdź i sprawdź się! Niedzielny bieg jest częścią cyklu 4 leszczyńskich jesiennych biegów z mapą - ostatni z nich już 01.12!

 • Recital ANDRZEJA OZGI - "PIOSENKI DLA PASAŻERÓW KLASY DRUGIEJ"

Teatr Miejski w Lesznie zaprasza na autorski recital Andrzeja Ozgi "Piosenki dla pasażerów klasy drugiej", na który składają się utwory, w których Ozga w liryczno-sarkastyczny sposób „czepia się” współczesnego świata, zawsze z poczuciem humoru i doskonałym wyczuciem anegdoty. Początek o godzinie 20:00 w kawiarni Teatru Miejskiego w Lesznie.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas