twitter instagram YouTube

2018-07-06
Weekend z NGO

Weekend z NGO

Weekend przed nami! Nie macie jeszcze planów jak go spędzić?

PIĄTEK

Piątkowe popołudnie można zacząć spotkaniem z jogą aby się wyciszyć po całym tygodniu pracy. W piątą rocznicę odejścia Haricarana Prabhu (Henryk Kucner) Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny zaprasza na spotkanie z bhakti-jogą. W ten sposób chcą  upamiętnić tą niezwykłą, charyzmatyczną postać. W programie: bajan (śpiewanie pomyślnych, staroindyjskich mantr przy akompaniamencie orginalnych instrumentów), prezentacja filozofii wedyjskiej (m.in poruszany będzie temat samorealizacji, medytacji i reinkarnacji) a na koniec dyskusja i poczęstunek wegetariańskiej kuchni Indii.

SOBOTA

Sobotni poranek to tradycyjnie już Parkrun, czyli pięciokilometrowy bieg z pomiarem czasu. Nie jest ważne tempo, ważny jest ruch i dobre samopoczucie! Start i meta w Karczmie Borowej. Organizatorem Parkrunu jest „Fundacja Życie Cudem Jest”.

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne Krokus zaprasza do Podwórkowej Świetlicy. Świetlica podwórkowa Krokus to nowy projekt współfinansowany przez Miasto Leszno. do tej pory odbyły się już dwa spotkania: na  leszczyńskim Rynku i na rogu Grodzkiej i Średniej. Kolejny dyżur świetlicowy będzie miał miejsce 7 lipca w sobotę w godzinach od 11.00- 15.00 na Placu Metziga. Wszyscy mogą spędzić miło czas. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci wraz z opiekunami do wspólnego tworzenia na rodzinny Warsztat Plastyczny „Teraz dzieci i ryby mają głos”. Prace, które powstaną podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zabrać do domu. Temat warsztatu jak zwykle jest tajemnicą, zdradzimy jednak, że dotyczyć będą podwodnego świata.
 
NIEDZIELA


Niedzielny poranek można rozpocząć od ćwiczeń na świeżym powietrzu. Stowarzyszenie „Przystań” Leszno zaprasza na Wakacyjne poranki z jogą. Ćwiczenia odbywają się na Stadionie Lekkoaltetycznym od godziny 9.00., zajęcia są bezpłatne, organizatorzy proszą jednak o przynoszenie darów dla psów i kotów – podopiecznych Fundacji Zwierzęce SOS.
Po porannych ćwiczeniach można udać się na kolejną edycję Rynków Śniadaniowych, które tym razem odbędą się na Placu Metziga. W godzinach od 10.00 do 14.00 czeka na Was mnóstwo atrakcji i pyszności.

 

 

 

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas