twitter instagram YouTube

2018-08-10
Weekend z NGO

Weekend z NGO

Kolejny weekend przed nami, pogoda dopisuje i można go spędzić aktywnie!

PIĄTEK

Weekend można rozpocząć już o 17.00. kolejną odsłoną Kina ze smakiem.  Tym razem  skrzyżowanie ul. Słowiańskiej i Grodzkiej stanie się areną amerykańskich klimatów. Będzie można zjeść amerykańską kolację, na którą zapraszają restauracje z ul. Grodzkiej. Od 19.00 będzie można posłuchać muzyki w rytmach rock&roll’a. Kulminacja wieczoru nastąpi o godz. 21.00: będzie to pokaz filmu o amerykańskim śnie, który okazuje się nieco przewrotny…. Zapraszamy!

O godzinie 19.00 w Bibliotece Ratuszowej w ramach XIV Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych odbędzie się spotkanie pt. „ Armstrong i inni - prawdziwa historia Nowego Orleanu”. Prowadzący red. Andrzej Winiszewski w sposób nie podręcznikowy opowie o historii gatunku. Prześledzimy jazzową fonografię , porozmawiamy o ważnych jazzowych filmach , zadamy sobie pytanie "czy jazz jest kobietą" i na ile kobiety wpłynęły na ważne wydarzenie w historii jazzu. A wszystko to dla tych ciekawskich którzy na dobrze sobie znaną historię lubią spojrzeć od mniej znanej strony.

Natomiast o 20.30 w Teatrze Miejskim w Lesznie także w ramach warsztatów jazzowych odbędzie się koncert Andrzej Jagodziński Trio

SOBOTA

Sobotni poranek jak zawsze kojarzy się z Parkrunem. Start z Polany Trzech Dębów w Karczmie Borowej o godzinie  9.00. Do pokonania dystans 5 kilometrów w dowolnym tempie. Organizatorzy, czyli „Fundacja Życie cudem jest” serdecznie zapraszają.

Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej będzie metą pierwszej edycji sobotniej Retro Rowerówki. Aby wziąć w niej udział należy spełnić jeden warunek. Trzeba przyjechać na rowerze, który osiągnął już pełnoletność. Wyprawę organizuje Centrum Informacji Turystycznej w Lesznie. W bezpłatnym rajdzie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Uczestnicy mają zagwarantowane ubezpieczenie oraz smaczny posiłek na mecie rajdu.

O godzinie 16.00 na stadionie lekkoatletycznym odbędzie się mecz
Stainer Polonia 1912 Leszno - Polonia Kępno.

O 20.30 w teatrze Miejskim odbędzie się koncert finałowy 14. Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych, które zorganizowała Fundacja Pro Musica.  Koncert Finałowy to prezentacja dokonań zespołów, które powstały podczas 14. Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych i prowadzone były pod okiem wykładowców. Wstęp na Koncert Finałowy jest bezpłatny!

NIEDZIELA

Na 16:00 Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na Letni spacer historyczny – Murale bez tajemnic. Można powiedzieć, że Leszno muralami stoi. Ta charakterystyczna forma ulicznej sztuki przyozdabia kilkanaście budynków w mieście. Murale upamiętniają ważne postacie lub skrywają ciekawe metafory. W jaki sposób i przez kogo zostały wykonane? Jakie znaczenia skrywają? Te i inne kwestie poruszone zostaną podczas kolejnego spaceru historycznego, pokierowanego śladem murali.  Spacer rozpocznie się w Galerii Sztuki przy ulicy G. Narutowicza 31 i trwać będzie około godziny. Prowadzeniem zajmie się Jakub Piwoński.

Festiwal Leszno Barok Plus i Parafia Ewangelicka w Lesznie zapraszają na koncert leszczyńskiego chóru "Cantus" zapowiadający czwartą edycję festiwalu Leszno Barok Plus. W programie m.in. muzyka Bacha, Nowowiejskiego, Griega, Mendelssohna i Rachmaninowa. Początek koncertu o 18:00, miejsce Kościół Ewangelicko - Augsburski ul. Paderewskiego 10.

Wieczorem żużlowe emocje rozgrzeją Smoczyka. Fogo Unia Leszno podejmie zespół z Grudziądza. Do zobaczenia o 19.30! 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas