twitter instagram YouTube

2020-01-17
Weekend z NGO

Weekend z NGO

Zbliża się kolejny styczniowy weekend. Zobaczcie co w tym czasie przygotowały leszczyńskie organizacje pozarządowe!

Piątek 17 stycznia

 • Szkolenie BDO

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie zaprasza na szkolenie „Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

- Jak wypełnić wniosek o wpis do BDO?

- W jaki sposób należy prowadzić elektroniczną ewidencję odpadów w systemie BDO?

- Jak wypełniać karty przekazania i ewidencji odpadów?

- Czy każdy podmiot ma obowiązek zgłoszenia do BDO?

Szkolenie rozpocznie się o 9:30 w siedzibie RIPH w Lesznie przy ul. 55 Pułku Piechoty 34.

 • Obchody 100 – lecia powrotu Leszna do Macierzy

O godzinie 12:00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się XX Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Leszna. Podczas sesji wysłuchać będzie można wykładu prof. Aleksandra Mikołajczaka – prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie pn. „Powrót Leszna do Macierzy jako spełnienie wolności”. Uroczysta sesja będzie także okazją do wręczenia wyróżnień honorowych i podziękowań za zasługi dla Miasta.

Na godzinę 17:00 zaplanowane zostały uroczystości patriotyczne przy Pomniku Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego.

Na zakończenie dnia o godzinie 19:00 w Hali Trapez odbędzie się jubileuszowy koncert dla mieszkańców, z udziałem gwiazd: Katarzyny Skrzyneckiej, Haliny Mlynkowej i Łukasza Zagrobelnego, a także leszczyńskich wykonawców.

 • Spektakl „Związek otwarty”

Teatr Miejski w Lesznie zaprasza na spektakl „Związek Otwarty”. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00 w Teatrze Miejskim przy ulicy Narutowicza 69.

Sobota 18 stycznia

 • Parkrun Leszno

Tradycyjnie w sobotę o godzinie 9:00 odbędzie się bieg “Parkrun Leszno” w Karczmie Borowej. Jest to cyklicznie odbywający się bieg po parku, organizowany równocześnie w wielu miejscach na całym świecie. Dystans: 5 km z pomiarem czasu i rejestracji wyników.

 • Piknik z okazji obchodów 100 rocznicy powrotu Leszna do Macierzy

W sobotę 18 stycznia w godzinach od 10:00 do 14:00 w Alei Gwiazd Żużla przy Stadionie im. Alfreda Smoczyka zaplanowano piknik, podczas którego będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, strażacki i policyjny. W trakcie trwania pikniku będzie można za darmo skorzystać z lodowiska, a także uczestniczyć w grze terenowej. Około godziny 12:00 Stowarzyszenie "Wygraj Siebie" zaprezentuje taniec z flagami.

 • Leżaki Obywatelskie

Uczestnicy projektu Postulaty Młodego Leszna zapraszają do udziału w Leżakach Obywatelskich, czyli rozmowach młodzieżowych na wybrane tematy. Kolejne spotkanie cyklu będzie się skupiało wokół tematyki kultury w Lesznie!

Spotkanie odbędzie się 18 stycznia w godzinach od 15:30 do 18:00 w Stacji Biznes przy pl. Metziga 1 w Lesznie.

 • UKS 9 Leszno – KPS Progress Września

W sobotę 18 stycznia UKS 9 Leszno podejmie KPS Progress Września, w ramach rozgrywek o mistrzostwo 3 ligi siatkarzy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9.

 • Lech Niedźwiedziński & FUNKY BAND w Bibliotece Ratuszowej

  Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na koncert Lecha Niedźwiedzińskiego FUNKY BANK, który odbędzie się w sobotę, 18 stycznia 2020 r. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Bibliotece Ratuszowej.

Niedziela 19 stycznia

 • „Marsz z kijkami lub bez”

W niedzielę 19 stycznia Fundacja Arena I Świat zaprasza wszystkich, którzy potrzebują ruchu, oddechu oraz kontaktu z przyrodą na „Marsz z kijkami lub bez”.

Start o godzinie 9:30, zbiórka przy WKU (ul. Zamenhofa). Planowana trasa 8km.

 • UKS 9 Leszno – KKS Astra Krotoszyn

W niedzielę 19 stycznia o  godzinie 11:00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się mecz kadetów pomiędzy UKS 9 Leszno, a KKS Astrą Krotoszyn.

 • KS Futsal Leszno - AZS UŚ Katowice

W niedzielę w Hali Trapez odbędzie się mecz Futsal Ekstraklasy pomiędzy GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UŚ Katowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas