twitter instagram YouTube

2020-10-16
Weekend z NGO

Weekend z NGO

"Marsz z kijkami lub bez", gra na bębnach afrykańskich oraz wiele innych wydarzeń. Sprawdźcie co będzie się działo w najbliższy weekend.

Piątek 16 października

 • Zbieranie grzybów

Miejsce spotkania: parking przy Karczmie Borowej. Początek o godzinie 16:00. 

 • Gra na bębnach afrykańskich

Młodzieżowe Centrum Profilaktyki Alternatywa zaprasza na niekomercyjny pokaz gry na bębnach afrykańskich w wykonaniu młodzieży z Młodzieżowego Centrum Profilaktyki "Alternatywa", który odbędzie się na leszczyńskim rynku o godzinie 16:00.

 • Z Marcelem Woźniakiem o Tyrmandzie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka zaprasza na podróż przez śledztwo śladami Tyrmanda z Marcelem Woźniakiem. Uczestnicy spotkania przejdą przez wojnę, PRL, emigrację, przez więzienne cele i literackie salony. Kim jest pisarz roku 2020, Leopold Tyrmand i dlaczego miał białe oczy, jak w tytule książki? Odpowiedzi na te pytania można poznać w piątek, 16 października 2020 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej. Spotkanie jest częścią zadania pn. "Książka - o tym się mówi", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Sobota 17 października

 • Zaadoptuj drzewko - druga tura

Chętni do adopcji drzewek proszeni są o zabranie swoich łopat, worków, donic czy wiaderek do transportu drzewek. W miejscu, gdzie rośnie teraz dziki lasek powstanie boisko z Budżetu Obywatelskiego Leszna.  Akcja będzie odbywała się w godzinach 8:00 – 11:00 przy ulicy Siewnej.

 • Parkrun Leszno

Na tę wiadomość wiele osób czekało z utęsknieniem. W sobotę 17 października powraca cykliczny bieg Parkrun.

Bieg odbywa się w każdą sobotę o godzinie 9:00. Trasa biegu to 5 kilometrów. Tempo dowolne.

 • Drużynowe Mistrzostwa pierwszej ligi Okręgu Zachodniego

Harmonogram · sobota, 17 października 2020

10:00 – 11:00

mecz Żaków: LKS Szawer Leszno - Harpagan Zielona Góra/ PKS Wiraż Ostrów

11:30 – 13:00

Harpagan Zielona Góra – PKS Wiraż Ostrów Wlkp.

13:00 – 15:30

PKS Wiraż Ostrów Wlkp. – LKS Szawer Leszno

15:30 – 17:00

Harpagan Zielona Góra – LKS Szawer Leszno

 • MKS Tęcza Leszno - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie

W sobotę 17 października w Hali Trapez MKS Tęcza Leszno zmierzy się z zespołem Maximus Katy Wrocławskie. Początek meczu o godzinie 14:00.

 • KP Polonia Leszno - OTPS Winogrady Poznań

W sobotę 17 października odbędzie się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek IV Ligi, w którym KP Polonia 912 Leszno zmierzy się z drużyną OTPS Winogrady Poznań. Początek meczu o godzinie 15:00.

 • Wystawa "21 - Leszno 2020. Na początku zmieniła się pogoda."

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wystawę :21 Prezentacje – Leszno 2020 Na początku zmieniła się pogoda." 17.10-21.11.2020 Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5 Galeria MBWA w Ratuszu, Leszno, Rynek 1.

Niedziela 18 października

 • „MARSZ Z KIJKAMI LUB BEZ”

Fundacja Arena i Świat zaprasza na „Marsz z kijkami lub bez”.

Marsz odbywa się w każdą niedziele o godzinie 9:00.

Trasa marszu liczy ok. 8 km.

Szczegóły na facebooku fundacji.

 • BIEGAM, BO LUBIĘ LASY

Celem akcji jest promocja biegania, zdrowego stylu życia i zachęcenie do uprawiania sportu na terenach leśnych.

Kto biegał po lasach ten wie, jakie to przyjemne, kto nie próbował – będzie miał wspaniałą okazję zmierzyć się z naturą we wszystkich warunkach atmosferycznych. Wszystkich miłośników leśnego biegania organizatorzy serdecznie zapraszają co niedzielę od 11 października do 20 grudnia o godzinie 9:30 na Polanę Trzech Dębów.

Spotkania odbywają się łącznie w 19 nadleśnictwach w całej Polsce. Prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia dostosowane są do grup uczestników biorących udział.

Pytania dotyczące samych treningów proszę kierować bezpośrednio do trenera, pana Krzysztofa Szymanowskiego na adres e-mail kszymanowski@poczta.fm

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas