twitter instagram YouTube

2019-09-19
Weekendowe propozycje

Weekendowe propozycje

Przed nami kolejny weekend września. Warto zobaczyć, co będzie się działo w mieście!

Piątek 20 września

 • Produkt czy natura? Czy wiemy co jemy? - prelekcja na temat zdrowego żywienia - 11:00

W ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim nauczycieli, uczniów, rodziców - do uczestnictwa w dwóch niezwykle ciekawych prelekcjach, które odbędą się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

 • Aktywna przez 9 miesięcy - 16:00

Centrum Rehabilitacji i Sportu Sportmed zaprasza na zajęcia fizjoterapeutyczne dla kobiet w ciąży.

 • Spotkanie z Agatą Szalewską - 18:00

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z Agatą Szalewską, dietetyk oraz specjalistką żywienia medycznego i sportowego, na spotkanie pt. "Choroby dietozależne - jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie?",  które odbędzie się 20 września 2019 r. w Bibliotece Ratuszowej.  Wstęp wolny!

 • Zajęcia Grupy Wspinaczkowej - 18:00

Młodziezowe Centrum Profilaktyki zaprasza na zajęcia grupy wspinaczkowej, które odbęda się o godzinie 18:00 przy al. Jana Pawła II 6.

 • Strachy na Lachy - koncert charytatywny - 19:00

O godz. 19.oo w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbędzie się kolejny, coroczny koncert zespołu Strachy na Lachy na rzecz podopiecznych Fundacji Chorych na Zespół Dandy - Walkera.

Sobota 21 września

 • Parkrun 09:00

Sobotni bieg odbędzie się w jubileuszowym wydaniu. Podczas biegu obchodzone będą 6 urodziny tej cyklicznej imprezy. Bieg rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 9:00 w Karczmie Borowej. Jest to cyklicznie odbywający się bieg po parku, który organizowany jest równocześnie w wielu miejscach na całym świecie. Dystans wszędzie taki sam - 5 km. Start zawsze o tej samej porze. Zawsze pomiar czasu i rejestracja wyników. 

 • Pokaz skoków spadochronowych - 10:00     

Od godziny 10:00 do 14:00 na leszczyńskim lotnisku będzie można obejrzec pokaz skoków spadochronowych, a także zobaczyć prezentację sprzętu spadochronowego. 

 • IV liga: Stainer Polonia Leszno - KS Opatówek 12:00

Od godziny 12:00 Stainer Polonia Leszno zaprasza na mecz, który odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Strzeleckiej pomiędzy Stainer Polonia Leszno , a Klubem Sportowym Opatówek.

 • LKS Szawer Leszno 14:00

O godzinie 14:00 na torze speedrowerowym rozpocznie się Ex's Sport IV Turniej Oldboy'ów w speedrowerze. 

 • "Zapach Radości" 18:00

Stowarzyszenie "Wygraj Siebie" serdecznie zaprasza 21 września od godziny 18:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na "Zapach Radości". W programie przewidziano: Pokaz kreacji ze świeżych kwiatów; Koncert pt. "Kabaret Starszych Panów... zupełnie inna historia" (wokal - Aneta Figiel). Wydarzenie realizowane będzie w ramach Inicjatywy dla Leszna "Kwiaty i Rak", którego operatorem jest Centrum PISOP oraz Inicjatywy Lokalnej "Zapach Radości" w ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

 • Miasto Grochowiaka - Grochowiak w mieście! - 19:00

O godzinie 11:00 w sali kinowej Teatru Miejskiego odbędzie się słuchowisko pt. „Kaprysy Łazarza”, w reżyserii Janusza Zaorskiego. 

O godzinie 19:00 w Bibliotece Ratuszowej odbędzie się koncert Justyny Szafran z zespołem.

Niedziela 22 września

 • Miasto Grochowiaka - Grochowiak w mieście! - 11:00

O godzinie 11:00 w sali kinowej Teatru Miejskiego odbędzie się słuchowisko pt. „Chłopcy”, w reżyserii Waldemara Modestowicza.

O godzinie 19:00 w Bibliotece Ratuszowej odbędzie się koncert zespołu „Pudełko Zapałek”.

 • Bieg integracyjny "Nasz wspólny bieg" - 12:00

Od godziny 12:00 w Leśnictwie Krzyżowiec odbędzie się bieg integracyjny organizaowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom - Nasz Świat".

 • Taniec "Od Stanisława do Sławomira" - 16:00

W niedzielę o godzinie 16:00 na ulicy Moniuszki członkowie Stowarzyszenia "Wygraj Siebie" zaprezentuje taniec "Od Stanisława do Sławomira". 

 • Finał DMP na żużlu Unia Leszno - Sparta Wrocław - 19:30

W niedzielę Wielki Finał PGE EKSTRALIGI 2019 na stadionie im. Alfreda Smoczyka! FOGO Unia Leszno zmierzy się z ekipą Betard Sparta Wrocław. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:30.

 

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas