twitter instagram YouTube

2021-02-24
Wielkopolska INFOlinia Wsparcia

Wielkopolska INFOlinia Wsparcia

Wersję elektroniczną oferty należy wygenerować i złożyć za pomocą Generatora Ofert i Sprawozdań w terminie do 12 marca 2021 r. do godz. 23:59.

FUNDATOR:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

O KONKURSIE:
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty zgodnej z Rozporządzeniem
Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 roku
w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057), w sekretariacie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań).
Przez prawidłowo wypełnioną ofertę rozumie się wypełnienie druku oferty przy wykorzystaniu Generatora Ofert i Sprawozdań www.witkac.pl dostępnego także za pośrednictwem portalu Wielkopolskie Wici (www.wielkopolskiewici.pl, zakładka „Konkursy”). Wypełnienie oferty w Generatorze gwarantuje, że dochowane zostaną najważniejsze przesłanki prawidłowego złożenia oferty, tj. wypełnienie w sposób czytelny wszystkich punktów zawartych w druku oferty (w przypadku gdy punkt zawarty w druku oferty nie dotyczy oferenta, należy wpisać „nie dotyczy”).
Wypełnienie oferty w Generatorze kończy się złożeniem oferty w systemie Witkac.pl oraz utworzeniem pliku PDF z przypisaną sumą kontrolną, który należy wydrukować, podpisać przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu danego podmiotu i przekazać do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.
UWAGA: Ostatecznie złożona oferta musi posiadać ten sam numer kontrolny jak oferta zapisana w Generatorze Ofert i Sprawozdań. Suma kontrolna musi być widoczna i dająca się odczytać na każdej stronie oferty.
Powyższe zasady dot. Generatora Ofert i Sprawozdań stosuje się również w sytuacji uzyskania dotacji i konieczności złożenia zaktualizowanej oferty – należy przygotować ją w Generatorze w oparciu o złożoną ofertę.
Oferta dla swojej ważności musi być podpisana przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu podmiotu składającego ofertę. Osoby uprawnione do podpisania oferty nie dysponujące pieczątkami imiennymi winny podpisywać się pełnym imieniem i nazwiskiem z zaznaczeniem pełnionej funkcji.

CEL KONKURSU:
Celem konkursu jest wyłonienie ofert i zlecenie organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) do realizacji poniższych zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej wpisujących się w cele strategiczne Strategii Polityki Społecznej dla Województwa Wielkopolskiego do roku 2030 zmierzających do wyrównywania szans i możliwości mieszkańców Wielkopolski oraz wyrównywania różnic między subregionami województwa wielkopolskiego.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:
Przez prowadzenie Wielkopolskiej Infolinii Wsparcia rozumie się prowadzenie bezpłatnych telefonicznych i mailowych porad specjalistów skierowanych do mieszkańców województwa wielkopolskiego, świadczonych przez 7 dni w tygodniu minimum 5 godzin dziennie.

Infolinia powinna być prowadzone pod jednym ogólnodostępnym numerem telefonu oraz jednym adresem mailowym. Dopuszcza się możliwość świadczenia porad poszczególnych specjalistów w wyznaczone dni i godziny. Harmonogram ewentualnych dyżurów specjalistów powinien być jasny i czytelny dla odbiorcy oraz niezmienny.

Infolinia powinna być skierowana do mieszkańców Wielkopolski, w tym m.in. do:
1) osób starszych,
2) rodzin,
3) osób doświadczających przemocy,
4) osób z ograniczoną sprawnością i ich opiekunów nieformalnych,
5) osób z kręgu wysokiego ryzyka,
6) migrantów. 

Wymagania dotyczące doradców Infolinii:
1) wykształcenie wyższe psychologiczne, pedagogiczne, prawne, z zakresu pracy socjalnej lub medyczne z zakresu psychiatrii;
2) doświadczenie w zakresie udzielania wsparcia;
3) wysoko rozwinięte kompetencje komunikacyjne;
4) umiejętność pracy pod presją czasu, odporność na stres;
5) umiejętność podejmowania szybkich i skutecznych decyzji, w szczególności w sytuacji kryzysu psychicznego;
6) samodzielność i odpowiedzialność.

Celem prowadzenia Wielkopolskiej Infolinii Wsparcia jest:
1) zapewnienie wsparcia mieszkańcom Wielkopolski, którzy mogą potrzebować pomocy na skutek pandemii koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19,
2) zapewnienie osobom zgłaszającym się wsparcia psychologicznego, informacyjnego i doradczego,
3) zwiększanie dostępności do bezpłatnych porad specjalistów,
4) przeciwdziałanie samotności i izolacji osób starszych w obecnej sytuacji epidemiologicznej,
5) dostarczenie mieszkańcom informacji o dostępnych formach wsparcia, procedurach pomocowych i działaniach jakie można podjąć w sytuacji kryzysu.

Rezultaty zadania:

  1. Zapewnienie wsparcia mieszkańcom Wielkopolski poprzez udzielanie porad telefonicznych i mailowych.
  2. Zapewnienie mieszkańcom Wielkopolski wsparcia: psychologicznego, informacyjnego
    i doradczego.
  3. Rozwój wolontariatu.
  4. Rozwój współpracy lokalnej wewnątrz i międzysektorowej.
  5. Upowszechnianie informacji nt. działań projektowych.

KTO MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ: 
1. Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są podmioty prowadzące statutową działalność w dziedzinie objętej konkursem, zgodnie z zakresem zlecanego zadania.
2. Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057).
3. Dwie lub więcej organizacje pozarządowe lub inne uprawnione podmioty działające wspólnie mogą złożyć ofertę wspólną. W przypadku zawarcia umowy o wykonanie zadania, ponoszą solidarną odpowiedzialność za powstałe zobowiązania.
4. Oferta złożona przez podmiot nieuprawniony do wzięcia udziału w konkursie nie będzie rozpatrywana.

Kryteria jakie muszą spełniać podmioty składające ofertę.

  1. Prowadzenie statutowej działalności na terenie Województwa Wielkopolskiego.
  2. Prowadzenie statutowej działalności w dziedzinie objętej konkursem.
  3. Brak zobowiązań publiczno-prawnych wobec budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych źródeł o charakterze publicznym.
  4. Posiadanie własnego rachunku bankowego.
  5. Prowadzenie księgowości.
  6. Posiadanie własnego Numeru Identyfikacji Podatkowej.

WYSOKOŚĆ DOTACJI :
Minimalna wnioskowana kwota dotacji przez podmioty uprawnione wynosi 15 000,00 zł.
Kwota przyznanej dotacji może być niższa od ww.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:
Wersję elektroniczną oferty należy wygenerować i złożyć za pomocą Generatora Ofert i Sprawozdań w terminie do 12 marca 2021 r. do godz. 23:59.
Wygenerowaną i złożoną w systemie ofertę należy:
- wydrukować, podpisać i złożyć (osobiście lub za pośrednictwem poczty bądź kuriera)
w Sekretariacie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań) w terminie do 16 marca 2021 roku do godziny 15:30 lub złożyć przez platformę ePUAP do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (wysłanie oferty poprzez platformę ePUAP zastępuje podpis odręczny na dokumentach, w tym poświadczenie kserokopii za zgodność z oryginałem) w terminie do 16 marca 2021 roku do godziny 15:30.

TERMIN REALIZACJI ZADANIA:
Konkurs obejmuje oferty przedsięwzięć, których realizacja rozpoczyna się nie wcześniej niż 1 czerwca 2021 roku, a ich zakończenie nastąpi nie później niż 30 listopada 2021 roku.

DODATKOWE INFORMACJE:
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu www.rops.poznan.pl/zapraszamy-do-skladania-wnioskow-w-otwartym-konkursie-ofert-na-rok-2021/

KONTAKT:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu
ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań
Tel.: 61/85 67 300
Email: rops@rops.poznan.pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas