twitter instagram YouTube

2019-09-30
Wolontariat Prezydenta

Wypiekanie ciasteczek, szycie poduszek, dekorowanie i sortowanie sadzonek... to tylko część zadań jakich wolontariacko podjął się Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak w ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno.

17 września br. Prezydent Łukasz Borowiak wziął urlop od obowiązków służbowych i oddał się pracy społecznej na rzecz lokalnych organizacji i instytucji, które zaplanowały dla Prezydenta różnorodne zadania. Plan pracy dla Wolontariusza Łukasza Borowiaka był bardzo napięty i intensywny, a instytucje goszczące Wolontariusza zadbały o to, by nie mógł on narzekać na nudę!

Dzień pracy wolontariackiej rozpoczął się o 7:30, gdzie w Stowarzyszeniu "Baśniowa Kraina" przy Przedszkolu Miejskim nr 20 "Baśniowa Kraina" Prezydent odbierał, ważył i sortował przyniesione przez najmłodszych nakrętki, butelki plastikowe, baterie i makulaturę.

Już o 8:30 w Stowarzyszeniu ECHO Wolontariusz podjął prace społeczne na rzecz potrzebujących mieszkańców miasta.

O 9:30 Prezydent wspólnie z Leszczyńskim Stowarzyszeniem "Razem z nami" na rzecz dzieci z niepełnosprawnością intelektualną rozpoczął prace porządkowe i sadzenie kwiatów na terenie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych.

Natępnie Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie zaangażowało Wolontariusza w prace manualne w drewnie, szlifowanie, skręcanie przygotowanych elementów, malowanie a także kładzenie płytek.

O 10:30 Wolontariusz odwiedził Stowarzyszenie "Wygraj Siebie" gdzie wspólnie z jego członkami szył poduszki dla kobiet po mastektomii piersi. Poduszki te trafią do pacjentek przed i po mastektomii. 

Przedszkole Miejskie nr 11 im. Marii Konopnickiej w Lesznie, które wolontariusz odwiedził o 11:30, zaplanowało wspólne sadzenie drzewek oraz ich oznaczanie. Pomysł wspólnego sadzenia bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem pomagały wolontariuszowi, a następnie zobowiązały się do codziennej pielęgnacji roślin.

Kolejnym miejscem, które odwiedził Wolontariusz był Klub Ekologiczny Przedszkolaków przy Przedszkolu Miejskim nr 10 "Zielony Świat". Teren wokół przedszkola wzbogacono o nowe nasadzenia drzewek, a także rozpoczęto przygotowania organizacyjne przedszkola do akcji ekologicznej pn. "Festiwal Pszczeli".

O 13:30 na Wolontariusza czekali już członkowie Fundacji Jesienny Uśmiech, którzy zorganizowali wspólne pieczenie ciasteczek. Zanim jednak łacocie trafiły do piekarnika Prezydent musiał odpowiednio wyrobić i wykroić ciasto.

Dzień zakończył się w Leszczyńskim Stowarzyszeniu Rehabilitacyjnym "Amazonka", gdzie od 14:30 Prezydent dekorował i segregował żonkile na akcję poszerzania leszczyńskich Pól Nadziei, która już niebawem odbędzie się w mieście.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wolontariatu Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka:

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas