twitter instagram YouTube

2019-10-11
Wolontariat Prezydenta Miasta Leszna (film)

Wolontariat Prezydenta Miasta Leszna (film)

Czas na kolejną porcję wspomnień z tegorocznej edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. Tym razem zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z wolontariatu Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka.

Akcja wolontariatu Prezydenta odbyła się już po raz trzeci. Podobnie jak w latach ubiegłych, Prezydent Łukasz Borowiak wziął urlop od obowiązków służbowych i swój wolny dzień poświęcił pracy w leszczyńskich organizacjach pozarządowych i instytucjach.

Grafik Prezydenta-Wolontariusza był bardzo napięty i pełen zadań do wykonania. Dzień pracy wolontariackiej rozpoczął się we wtorek, 17 września o 7:30. W Stowarzyszeniu "Baśniowa Kraina" przy Przedszkolu Miejskim nr 20 "Baśniowa Kraina" Prezydent odbierał, ważył i sortował przyniesione przez najmłodszych nakrętki, butelki plastikowe, baterie i makulaturę.

Godzinę później, o 8:30 w Stowarzyszeniu ECHO Wolontariusz podjął prace społeczne na rzecz potrzebujących mieszkańców miasta.

O 9:30  Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie zaangażowało Wolontariusza w prace manualne w drewnie, szlifowanie, skręcanie przygotowanych elementów, malowanie, a także kładzenie płytek.

Następnie Prezydent wspólnie z Leszczyńskim Stowarzyszeniem "Razem z Nami" Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną rozpoczął prace porządkowe i sadzenie kwiatów na terenie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych.

O 10:30 Wolontariusz odwiedził Stowarzyszenie "Wygraj Siebie" gdzie wspólnie z jego członkami szył poduszki dla kobiet po mastektomii piersi. Poduszki te trafią do pacjentek przed i po mastektomii. 

Przedszkole Miejskie nr 11 im. Marii Konopnickiej w Lesznie, które wolontariusz odwiedził o 11:30, zaplanowało wspólne sadzenie drzewek oraz ich oznaczanie. Pomysł wspólnego sadzenia bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem pomagały wolontariuszowi, a następnie zobowiązały się do codziennej pielęgnacji roślin.

Kolejnym miejscem, które odwiedził Wolontariusz był Klub Ekologiczny Przedszkolaków przy Przedszkolu Miejskim nr 10 "Zielony Świat". Teren wokół przedszkola wzbogacono o nowe nasadzenia drzewek, a także rozpoczęto przygotowania organizacyjne przedszkola do akcji ekologicznej pn. "Festiwal Pszczeli".

O 13:30 na Wolontariusza czekali już członkowie Fundacji Jesienny Uśmiech, którzy zorganizowali wspólne pieczenie ciasteczek. Zanim jednak łakocie trafiły do piekarnika Prezydent musiał odpowiednio wyrobić i wykroić ciasto.

Dzień zakończył się w Leszczyńskim Stowarzyszeniu Rehabilitacyjnym "Amazonka", gdzie od 14:30 Prezydent dekorował i segregował żonkile na akcję poszerzania leszczyńskich Pól Nadziei, która już niebawem odbędzie się w mieście.

Polecamy Państwu materiał filmowy z tego wydarzenia. Jak można zobaczyć na video, różnorodność czynności wykonywanych podczas wolontariatu była bardzo duża. Z pewnością był to ciekawy i interesujący dzień, pokazujący, jak wygląda codzienna praca oraz to, czym zajmują się organizacje pozarządowe oraz instytucje.

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji:

Galeria I
Galeria II

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas