twitter instagram YouTube

2021-10-05
Wolontariat Prezydenta

Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak miał urlop! Ale.... od samego rana działał społecznie!

To już kolejna inicjatywa Prezydenta związana z wolontariatem w mieście, ponieważ w urzędzie miasta od kilku lat funkcjonuje program wolontariatu adresowany przede wszystkim do młodych ludzi, studentów i absolwentów szkół oraz uczelni. Rola, znaczenie i postrzeganie wolontariatu bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Obecnie wolontariat dając ogromne spektrum możliwości i zróżnicowaną paletę propozycji działań zarówno w samorządach jak i w organizacjach pozarządowych czy innych instytucjach. Wolontariat na trwałe zapisał się jako nieodłączny element życia społecznego we współczesnym świecie i wśród wielu rozmaitych przejawów ludzkiej aktywności stał się szczególnie cenny. 

14 września we wtorek Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak ponownie był #Wolontariuszem! Jesteście ciekawi gdzie dziś Prezydent udzielił się społecznie? Zobaczcie poniżej.

Swój dzień z wolontariatem Prezydent zaczął od Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności w którym wraz z członkami podsumował akcję bicia Rekordu Guinnessa w Polsce w układaniu najdłużej linii monet oraz przygotowywał zaprawy w ramach ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Kolejnym miejscem do jego udał się Wolontariusz było Stowarzyszenie ECHO w którym zajął się obsługą magazynku z odzieżą dla potrzebujących. Dom Pomocy Społecznej w Lesznie był jednostką w której Prezydent pomógł w poprowadzeniu zajęć terapeutycznych oraz oddał się rozmowom z mieszkańcami. Nadszedł czas na młodsze pokolenie czyli młodzież z Fundacji Centrum Aktywności Twórczej. Z młodymi ludźmi Prezydent spotksł się w bibliotece ratuszowej i opowiedział im i własnej karierze oraz o codziennych obowiązkach, które wynikają z pełnienia funkcji Prezydenta. Kolejno spotkanie odbyło się w dwóch szkołach. Zespół Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. 55 Poznańskiego Pułku Piechoty w której Wolontariusz przeprowadził prelekcję z uczniami klas II dotyczącą idei wolontariuatu. Natomiast w Zespole Szkół Rolniczo – Budowlanych im. Synów Pułku w Lesznie doświadczył czegoś nowego!- wykopywał oraz sortował ziemniaki przy specjalnej maszynie! Nasz Prezydent nie boi się nowych wyzwań! Po nowych doświadczeniach nadszedł czas na to, w czym Prezydent Leszna czuje się bardzo dobrze, czyli w sporcie! Wraz z członkami Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku udał się na Nordic Walking oraz sędziował w pojedynku Seed Ball. opuszczając seniorów z UTW udał się w stronę leszczyńskiego Domu Dziecka a w nim poprowadził zajęcia plastyczne z dziećmi w wieku 5-10 lat. Nie obyło się oczywiście bez wspólnej zabawy! Następnie nadszedł czas na "starszaków" a dokładnie mowa o młodzieży ze stowarzyszenia "Nasza Alternatywa". Młodzieży ze stowarzyszenia Wolontariusz opowiedział o przyczynach i konsekwencjach występowania trudnych sytuacji oraz przedstawił młodym ludziom możliwości radzenia sobie z nimi. Na końcówkę dnia Prezydent Łukasz Borowiak spotkał się z członkami ze Stowarzyszenia "Wygraj Siebie" z którymi to przeprowadził rozgrzewkę (pokazał proste przedtreningowe ćwiczenia) oraz poprowadził wspólną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. 

To z pewnością był dzień pełen wrażeń dla Wszystkich!

Galerię zdjęć z tego dnia znajdziecie tutaj oraz tutaj

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas