twitter instagram YouTube

2020-09-03
Wrzesień wita „Balladyną”

Wrzesień wita „Balladyną”

Co roku, na początku września, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, odbywa się akcja wspólnego czytania najważniejszych dzieł literatury polskiej – Narodowe Czytanie.

Przed nami IX edycja, podczas której wybrzmi „Balladyna”, podszyta wierzeniami ludowymi, romantyczna opowieść o dwóch siostrach rywalizujących w zbieraniu malin, ale także o skomplikowanej naturze ludzkiej i o żądzy władzy.

Miejska Biblioteka Publiczna nagrała dla Państwa audiobooka na podstawie fragmentów arcydramatu Juliusza Słowackiego. Jak bardzo jest on aktualny dzisiaj, po niemal 200 latach od pierwszego wydania? O tym będzie można się przekonać 5 września, odwiedzając stronę internetową MBP. Zapraszamy o godz. 12:00 przed komputery.

http://mbpleszno.pl/Narodowe_Czytanie_Balladyny.html 

Trwają wystawy upamiętniające ważne dla Leszna rocznice:

- „Tajna Siódemka. Harcerska konspiracja w Lesznie”

(31.08.-15.09. – Hol Biblioteki Głównej, 16.09.-11.10. – Galeria Dworcowa)       

http://mbpleszno.pl/Wystawa_Tajna_Siodemka__Harcerska_Konspiracja_w_Lesznie.html 

- „40 lat NZSS „Solidarność” w Regionie Leszczyńskim”

(28.07.-27.09. – Stacja Biznes)

http://mbpleszno.pl/Wystawa_40_lat_NSZZ_Solidarnosc_w_Regionie_Leszczynskim.html 

Nowy miesiąc przyniesie zupełnie wyjątkowe wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wśród kilkunastu powodów, dla których warto odwiedzić nas w najbliższym czasie są m.in.: regionalne premiery wydawnicze, spotkania autorskie z Katarzyną Bondą i Witoldem Szabłowskim, koncert Grażyny Łobaszewskiej i Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego  im. Stanisława Grochowiaka. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym programie imprez.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas