twitter instagram YouTube

2020-10-05
Wsparcie innowacyjnych rozwiązań na rzecz osób starszych

Wsparcie innowacyjnych rozwiązań na rzecz osób starszych

Już dziś możesz zaprojektować lepszą starość dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów w swoich społecznościach i instytucjach.

Głównym celem projektu GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2 jest wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań (usług i produktów), służących poprawie jakości życia osób starszych (60+) i ich opiekunów w ramach zaproponowanych inicjatyw oddolnych, w celu włączenia społecznego, integracji społecznej oraz zawodowej tych grup.

Bezpośrednim wsparciem w projekcie w formie dotacji o maksymalnej wysokości 50 tysięcy złotych, objęte zostaną pięćdziesiąt cztery nowatorskie pomysły. Uczestnicy projektu będą pochodzili z różnych środowisk i będą reprezentowali różne doświadczenia i dyscypliny. Znajdą się wśród nich m.in. osoby starsze, opiekunowie, działacze społeczni, projektanci usług, artyści, designerzy, programiści, psycholodzy i badacze.

Ogłoszony nabór dotyczy nowatorskich rozwiązań, które odpowiedzą na jedno z poniższych wyzwań:

  1. Projektowanie własnej starości – w jaki sposób osoby starsze mogą włączać się w życie społeczne w sferze zawodowej, kulturalnej i lokalnej, samodzielnie oraz przy udziale bliskich osób, jak mogą poprawić jakość codziennego życia i lepiej przygotować się do późniejszej starości,
  2. Społeczne sieci wsparcia – jak uruchamiać lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia na rzecz osób starszych lub/i ich opiekunów, by zmniejszać poczucie osamotnienia oraz wykluczenie społeczne,
  3. Uspołecznienie instytucji – w jaki sposób różne instytucje (pomocy społecznej, kultury, firmy, placówki ochrony zdrowia) mogą oferować usługi lepszej jakości i bardziej dostępne, współtworzone przez osoby starsze.

Poszukiwane są pomysły:

  • prowadzące do powstania nowych produktów i usług
  • ulepszające istniejące rozwiązania
  • które, nie były jeszcze realizowane w Polsce.

Zgłaszając swój pomysł można zyskać:

  • dofinansowanie na testowanie rozwiązania w wysokości do 50 tys. zł
  • wsparcie ekspertów o wartości od 5 do nawet 30 tys. zł
  • indywidualną pracę nad rozwojem pomysłu z tutorem
  • profesjonalną promocję o wartości ponad 19 tys. zł
  • udział w targach, warsztatach, spotkaniach i pitchingach.

Pomysły mogą zgłaszać osoby indywidualne i grupy nieformalne, podmioty prywatne i podmioty publiczne, w tym organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, firmy.
Ponadto przedstawiciele różnych dyscyplin, z różnym doświadczeniem, m.in.: działalność społeczna, edukacyjna i medyczna, artyści, designerzy, projektanci usług, programiści, psycholodzy, socjolodzy, opiekunowie.

Pomysł na innowację można zgłosić do 30 października 2020 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: http://sieciwsparcia.pl/

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas