twitter instagram YouTube

2018-06-11
WyPRomuj NGO 2017 - przypomnienie kampanii

WyPRomuj NGO 2017 - przypomnienie kampanii

W dzisiejszym artykule przybliżymy wpisy z zeszłorocznej kampanii. Wszak zawarte w nich porady są wciąż aktualne i wartościowe – dlatego warto je sobie odświeżyć i zobaczyć, jakie tematy były poruszane w 2017 roku.

Budowanie tożsamości wizualnej

Identyfikacja wizualna jest ważnym elementem każdej organizacji i firmy. Powinna być spójna, najlepiej nawiązująca do działalności naszej organizacji. Tożsamość wizualną tworzą elementy takie jak: kolorystyka, logo, krój czcionek, wzory dokumentów, maili.

Przemyślany wizerunek sprawi, że nasza organizacja stanie się lepiej rozpoznawalna. Na co należy więc zwrócić uwagę? Artykuł skupia się na poszczególnych elementach wizerunku: logo, papierze firmowym i wizytówkach, stopce e-mail, roll-upie. Omówione są też dodatkowe nośniki wizualne, między innymi prezentacje multimedialne, reklamy prasowe i internetowe, strony internetowe i strony na portalach społecznościowych.

Organizacjo – zaistniej w sieci

W dzisiejszych czasach zapewne nikt już nie ma wątpliwości, że warto „być w sieci”. Ludzie najczęściej korzystają z Internetu jako źródła wiedzy o interesującej ich organizacji, dlatego warto zadbać o to, aby dostępne w sieci informacje na nasz temat były jak najbardziej zgodne z prawdą, a przy okazji były podawane w sposób, który wzbudzi ciekawość osób przeglądających nasze strony.

W poradniku znajdują się porady dotyczące tworzenia strony internetowej organizacji, prezentacji multimedialnej, newslettera, profilu w mediach społecznościowych, teczki prasowej.

Jak promować swoje wydarzenie?

Przygotowanie wydarzenia to połowa sukcesu. Równie ważne jest rozpromowanie naszego wydarzenia, aby zachęcić mieszkańców do uczestnictwa. W artykule „Jak promować swoje wydarzenie?” zostały zawarte cenne wskazówki, które pomogą osiągnąć ten cel. Wśród propozycji znalazły się na przykład współpraca z miastem w zakresie promocji, patronat.

W tej części poradnika znajduje się również użyteczny wzór informacji prasowej.

Dlaczego warto brać udział w targach NGO?

Jak przygotować stoisko? W jaki sposób zachęcić ludzi, aby odwiedzili nasze stoisko? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy podczas lektury.

O uczestnictwie w targach NGO możemy przeczytać także w tegorocznej edycji: TUTAJ – pod kątem wydarzeń dziejących się w Lesznie.

Niezbędnik informacyjny

Niezbędnik informacyjny to kluczowe narzędzie potrzebne do dobrego wypromowania naszej organizacji, które pomoże nam w dobry, treściwy, kompleksowy i jasny sposób zaprezentować naszą organizację. Jest to zbiór wszystkich najważniejszych informacji na temat organizacji pozarządowej.

Promocja na 5

Jeśli szukamy nietypowych pomysłów na promocję organizacji, albo chcemy zobaczyć, jakie są możliwe kanały promocji, koniecznie przeczytajmy artykuł „Promocja na 5”. Zaskoczmy naszych odbiorców – nietuzinkowe podejście do promocji przyciągnie większą niż zwykle uwagę.

Dlaczego Warto angażować Miasto Leszno w promocję swoich działań?

Wszystkie leszczyńskie organizacje pozarządowe mogą bezpłatnie promować swoje działania, usługi i wydarzenia na stronach prowadzonych przez Miasto Leszno. Niniejszy artykuł dokładnie przybliża zakres możliwej współpracy z Miastem w zakresie promocji. Podczas lektury poznamy także „promocyjny savoir-vivre” – niepisane zasady dobrej współpracy informacyjnej z urzędem.

Wyniki ofert już są – czas na promocję

Promocja projektu to jeden z podstawowych obowiązków organizacji pozarządowych, które otrzymały dotację z samorządu. Bardzo często działania promocyjno-informacyjne są zaniedbywane albo ograniczają się do minimum. Obowiązki w zakresie informacji i promocji zarówno w trakcie realizacji projektu, jak i po jego zakończeniu, nakłada na organizacje umowa o dofinansowanie projektu.

Pamiętajmy więc o obowiązkach, jakie wynikają z otrzymania dotacji.

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Leszna

Co jeszcze można zrobić, aby organizacja i promocja naszego przedsięwzięcia stała na jak najwyższym poziomie? Jak podnieść rangę naszego wydarzenia? Aplikujmy o Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Leszna – z tego poradnika dowiemy się, jak to zrobić.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas