twitter instagram YouTube

2018-11-06
Wyprawka dla Żaka

Wyprawka dla Żaka

W środę 7 listopada wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża zapraszają do udziału w akcji "Wyprawka dla Żaka"

„Wyprawka dla Żaka" to autorska kampania Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowana po raz pierwszy w Łodzi w 2000 r.  Jej celem  jest wyposażenie dzieci z rodzin niewydolnych finansowo w wyprawki szkolne. Początek roku szkolnego jest dla wielu uczniów bardzo stresującym momentem. Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają potrzebnych przyborów szkolnych i ubrań, co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w grupie i naukę. Wynika to zazwyczaj ze złych warunków materialnych rodziny. Najgorzej sytuacja ta przedstawia się w rodzinach dysfunkcyjnych, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z różnych placówek pomocy społecznej. Wtedy wsparcie od organizacji charytatywnych jest jedynym, które uzyskują. 

Kampania "Wyprawka dla Żaka" od początku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem społecznym i prowadzona jest z dużym zaangażowaniem wolontariuszy i pracowników całej organizacji. Od kilku lat w czasie wakacji Zarządy Okręgowe i Rejonowe organizują różne akcje, podczas których zbierają fundusze na zakup wyprawek. 

W tym roku, z powodu zamknięcia leszczyńskiego oddziału, Wyprawka jest organizowana dopiero w listopadzie, lecz nadal wiele dzieci nie ma potrzebnych przyborów do prawidłowego przebiegu edukacji.  Młodzi wolontariusze z grupy SIM PCK są przekonani, że wiele rodzin liczy na ich pomoc.

 Akcja odbędzie się w środę (7.11.2018) w trzech sklepach, które jak co roku, pomagają  w zebraniu potrzebych artykułów:

- księgarnia ŻAK

- sklep papierniczy KOS 

- księgarnia Sowa

Dary można składać przy wejściu do sklepów w godzinach:  8:00-10:00, 13:00-17:00/18:00.

Wolontariusze zbierają artykuły szkolne, które najbardziej przydadzą się uczniom, tj. piórniki, zeszyty, kredki, pisaki, bloki rysunkowe i techniczne, ołówki, zestawy geometryczne, kleje, papier kolorowy, tornistry itp. 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas