twitter instagram YouTube

2023-01-25
Zagłosuj na Stowarzyszenie Pozytywka

Zagłosuj na Stowarzyszenie Pozytywka

Stowarzyszenie Pozytywka Leszno bierze udział w konkursie Głosu wielkopolskiego "Święta z dobrą energią".

Każdy może oddać 10 głosów dziennie. Głosować można do 31 stycznia do godz. 12. Stowarzyszenie może wygrać urządzenie energooszczędne do klubu seniora.

Wystarczy wejść na stronę: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/swieta-z-dobra-energia%2C1015371/?fbclid=IwAR12cAzzE1fj7alwQ6fPTJ72BolScZRKJeRLRu6PwDiKK0EEJCrFxe1foYE

Liczymy na Wasze wsparcie.

Opis zgłoszonego projektu:

Stowarzyszenie ,,Pozytywka” zostało założone w 2017 roku i niezmiennie od 6 lat wspiera seniorów, którzy są w trudnej sytuacji materialnej , zdrowotnej oraz osoby samotne poprzez organizację czasu wolnego i integrację. We współpracy z placówkami oświatowymi organizujemy zbiórki żywności, art. gospodarczych oraz zniczy. W wyjątkowych sytuacjach wykupujemy leki, pomagamy w wyposażeniu mieszkania czy wizytach u lekarza, w urzędzie. W styczniu 2023 r. otwieramy klub seniora w którym chcemy integrować i wspierać leszczyńskie środowisko seniorów. Będzie to miejsce, gdzie seniorzy nie tylko mogą spędzić czas, ale tez otrzymać wsparcie psychologa, prawnika, rozwijać swoje pasje kulinarne, krawieckie, rękodzielnicze. Większość podopiecznych stowarzyszenia „Pozytywka” to seniorzy samotnie mieszkający z bardzo skromnym dochodami – wysokość rachunków za energię elektryczną są dla nich kluczowe. W ramach akcji proponujemy następujące działania: Przeprowadzenie warsztatu pt. „DOBRA ENERGIA” dla min. 15 seniorów, podczas których zostaną poruszone miedzy innymi następujące kwestie: Ograniczenie sztucznego światła - wykorzystanie światła dziennego Wymiana żarówek na bardziej energooszczędne Wyłączanie światła (podczas nieobecności w danym miejscu/pomieszczeniu) Odłącznie urządzeń od kontaktu, gdy nie są używane (np. ładowarek) Gotowanie pod przykryciem Efektywne wykorzystanie piekarnika (jednoczesne pieczenie/duszenie kilku rzeczy) Nie używanie mikrofalówki do rozmrażania żywości Pełna pralka lub zmywarka Stopniowe wymienianie urządzeń na klasę energetyczną A, A+, A++ Używanie trybu „eko” lub „oszczędzanie energii” Włącznie funkcji automatycznego wyłączenia telewizora lub komputera Pranie i zmywanie w niższych stopniach 3 publikacje/grafiki) na strone facebookowej Stowarzyszenia Pozytywka na temat oszczędzania energii Zakup 100 żarówek ledowych, które trafią w sumie do 25 seniorów (po 4 szt.). Zakup lodówko-zamrażarki oraz kuchenki indukcyjnej z piekarnikiem w klasie min. A+ Jednym z możliwych sposób na oszczędność energii jest wspólne przygotowanie posiłku w klubie seniora. Większość seniorów to osoby samotne, często zapomniane przez swoich najbliższych, same mieszkają, żywią się i płacą rachunki. Każdy z nich sam sobie gotuje/piecze, każdy na osobnym urządzeniu pobierającym energie elektryczną, każdy w swoim domu. Dzięki akcji „Święta z dobrą energią” możemy nie tylko dzięki wspólnemu gotowaniu pomóc zmniejszyć im rachunki, ale też dać poczucie wspólnoty, integracji, bycia z innym człowiekiem.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas