twitter instagram YouTube

2019-02-11
Zakochaj się w Lesznie jak MY #3

Zakochaj się w Lesznie jak MY #3

Zgadzacie się z nami, że zakochanym można być nie tylko w drugiej osobie, ale też w mieście? My proponujemy Wam zakochanie się…w Lesznie. Niech to będzie Wasza randka z miastem.

Każdy z nas ma w Lesznie swoje ukochane miejsce. My też, właściwie to nawet nie jedno. Zapraszamy Was do włączenia się w fotograficzną zabawę „Zakochaj się w Lesznie – Jak My!”.

Nadchodzące Walentynki mogą być doskonałą okazją do spacerów z aparatem czy po prostu z telefonem i uwieczniania najbardziej urokliwych, ważnych czy sympatycznych miejsc w naszym mieście.  Jedni lubią spacery, inni wolą usiąść i w spokoju przyglądać się widokom. W Lesznie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest sporo ciekawych miejsc. W wielu z nich działają nasze leszczyńskie organizacje pozarządowe i praktycznie przez cały rok korzystają z nich mieszkańcy Leszna.

Proponujemy Wam sfotografowanie swoich ulubionych miejsc w Lesznie. Często jest tak, że spędzamy w nich sporo czasu. Rozwijamy w tych miejscach swoje pasje i zainteresowania albo spędzamy wolny czas z przyjaciółmi.

Być może Waszym ulubionym miejscem są obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie przy ul. Strzeleckiej. Znajdą się pewnie wśród nas i tacy, którzy najbardziej cenią sobie Stadion im. Alfreda Smoczyka,  z całą pewnością część z Was preferuje spędzanie czasu latem na basenie. Oprócz tego jest jeszcze oczywiście kręgielnia, stadion lekkoatletyczny oraz tor speedrowerowy. Jeżeli dodamy do tego kryte korty tenisowe i lodowisko to tworzy nam się miejsce, które tętni życiem przez okrągły rok. Już drugi rok z rzędu na tym terenie odbywa się Festyn Organizacji Pozarządowych – dla całego leszczyńskiego III sektora jest to ważne miejsce!

Dla miłośników sportów „halowych” Leszno również ma swoje magiczne miejsca. I nie chodzi tutaj tylko o „kultowy” TRAPEZ – Halę Widowiskowo Sportową, której z pewnością nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać. Trapez to dom takich klubów sportowych jak Jamlex Polonia 1912  Leszno, Tęcza Leszno czy piłkarzy Futsal Leszno. To także arena zmagań florecistów oraz szermierzy, miejsce Targów Dom i Ogród organizowanych przez Regionalną Izbę Przemysłowo - Handlową oraz Międzynarodowych Wystaw Championów którą przygotowuje Polski Związek Kynologiczny oddział w Lesznie – imprez które mają już swoje stałe miejsce w kalendarzu leszczyńskich imprez, a także bardzo bogatą historię. Ale nie jest to jedyne miejsce sportu halowego w Lesznie. Jest oczywiście również Hala Sportowa „Trzynastka” gdzie swoje spotkania rozgrywa MKS Real Astromal Leszno, oraz Hala Sportowa przy Gimnazjum nr 9 gdzie z zaciekłością o kolejne wygrane sety walczą „Tygrysy” z UKS 9 Leszno.

Wielu mieszkańców Leszna zakochanych jest w Starówce. To jedno z najpiękniejszych o ile nie najpiękniejsze miejsce w Lesznie. Z urokliwym barokowym Ratuszem oraz kamieniczkami jest miejscem wielu spotkań, spacerów czy wydarzeń związanych z III sektorem. Dni Europy, koncerty organizowane przy różnych okazjach. Leszczyński Rynek to miejsce gdzie spotykają się całe rodziny aby współnie spedzić niedzielne popołudnie przy pysznym ciastku i lodach. 

Miejscem wyjątkowym na skalę nie tylko krajową, ale i europejską, jest leszczyńska Skateplaza. Concrete Slabs Contest, Back To The Streets to wydarzenia, o których głośno było nie tylko w Lesznie, ale w tak odległych zakątkach jak Ameryka Południowa.

Wielu z nas ceni sobie przyrodę oraz spokój i odprężenie jakie nam przynosi. Wśród naszych propozycji nie może więc zabraknąć Polany Trzech  Dębów, czyli popularnej „Karczmy Borowej”. Wypoczynek, grillowanie, czy jak kto woli litry wylanego potu. Tam każdy znajdzie dla siebie coś szczególnego. Wystarczy wspomnieć, że od samego początku istnienia Parkrunów w Lesznie jest to miejsce startu tych biegów.

Wśród miejsc, które szczególnie bliskie są naszemu sercu znajduje się również oczywiście leszczyńskie lotnisko… Przestrzeń, poczucie wolności jakie dają szybujące nad nami maszyny…

I tak opisywać można by było jeszcze długo…… Miejski Ośrodek Kultury, Ćwicznia, Aula PWSZ czy też Wasze „małe siedziby” w których mieści się tyle działania. Każdy ma swoje takie szczególne miejsce, w którym jest zakochany.

A Wy? Które miejsce ma dla Was szczególne znaczenie? A może coś o czym nie wspomnieliśmy? Zasady konkursu opisaliśmy tutaj, zapraszamy do wspólnej zabawy.

Fotografie mogą pokazywać:

•          Wasze ulubione miejsca w mieście, w których najchętniej  spędzacie czas.

•          Wasze najukochańsze obiekty sportowe,

•          Waszych przyjaciół, znajomych z którymi lubicie spędzać czas w mieście,

•          miejsca, które są dla Was z różnych względów szczególnie ważne, 

Do zdjęcia możecie dołączyć krótki opis i napisać, dlaczego wybraliście właśnie tę fotografię. Pod głosowanie będzie brane tylko jedno zdjęcie każdego uczestnika (decyduje data publikacji lub wysłania maila). Fotografią może być również kolaż zdjęć.

Termin przesyłania zdjęć: 11- 18 lutego 2019r. 

Głosowanie w zabawie odbędzie się w dniach od 19 do 25 lutego 2019r. na profilu facebook.com/LeszczyńskieNGO. Głosowanie na najlepszą fotografię polegać będzie na zebraniu jak największej liczby reakcji „Super” (serduszek) pod zdjęciem.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas