twitter instagram YouTube

2020-10-15
Zgłoszenia do Komisji Konkursowych

Zgłoszenia do Komisji Konkursowych

Prezydent Miasta Leszna zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania swoich przedstawicieli, którzy będą oceniali oferty na realizację zadań publicznych. Zgłoś swojego kandydata lub udostępnij tę wiadomość! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 listopada.

Celem naboru jest utworzenie listy kandydatów na członków komisji konkursowych wskazanych przez  organizacje pozarządowe lub podmioty działającej w obszarze pożytku publicznego, którzy są zainteresowani udziałem w pracach komisji konkursowych oceniających oferty na realizację zadań publicznych w 2021r.

Miasto Leszno chce po raz kolejny stworzyć bazę kandydatów gotowych oceniać projekty organizacji pozarządowych, które ubiegają się o dofinansowanie ze środków miejskich.

Na jej podstawie Prezydent Miasta Leszna  powołuje członków komisji konkursowych reprezentujących III sektor.

Wspólna opinia - urzędników i przedstawicieli organizacji staje się podstawą do decyzji Prezydenta komu i w jakiej wysokości przyznać dofinansowanie na projekty realizowane dla naszego miasta.

Do pracy w komisjach konkursowych zapraszani są specjaliści w danej tematyce konkursu. A ponieważ wachlarz tematyki konkursowej jest szeroki, potrzebni są różnorodni eksperci, od specjalistów z zakresu pomocy społecznej czy ochrony zdrowia po fachowców w zakresie kultury, sportu czy rewitalizacji. Ważne jest również by znać realia pracy w III sektorze, rozumieć potrzeby środowiska i mieć wizję jego rozwoju.

Do bazy kandydatów organizacja pozarządowa może rekomendować dwie osoby

Zgłoszona osoba będzie mogła opiniować projekty organizacji, z którymi w żaden sposób nie jest związana. Ma to pozwolić na obiektywną ocenę jakości projektu i jego przydatności dla miasta.

Choć praca w ramach komisji konkursowych jest bezpłatna, to z pewnością może dać dużo satysfakcji i stanowić cenne doświadczenie. Udział w komisji pozwala współdecydować przedstawicielom ngo na jakie działania pozarządowe w Lesznie wydatkowe są pieniądze publiczne. Jest sposobem na doskonalenie współpracy sektora samorządowego  i pozarządowego. Wybranie najbardziej potrzebnych i wartościowych projektów dla naszego miasta wspólnie staje się łatwiejsze.

Każdy z członków komisji konkursowych może otrzymać referencje na zakończenie prac  i wykorzystać zdobyte doświadczenie zarówno przy pisaniu projektów, jak i przy ocenie ich w innych konkursach.

Zgłoszenia kandydatów odbywają się za pomocą specjalnego formularza, który dostępny jest poniżej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 listopada br.

Podpisany formularz zgłoszeniowy należy złożyć:

1.  osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Leszna, ul. K. Karasia 15 z dopiskiem na kopercie: „Zgłoszenie kandydata do listy członków komisji konkursowych – NGO”;

2. drogą elektroniczną (zeskanowane dokumenty) na adres e-mail: ngo@leszno.pl, w tytule wiadomości należy wpisać „Zgłoszenie kandydata do listy członków komisji konkursowych - NGO”;

3.  pocztą na adres:

Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urząd Miasta Leszna, Al. Jana Pawła II 21a, 64-100 Leszno z dopiskiem na kopercie: „Zgłoszenie kandydata do listy członków  komisji konkursowych - NGO”.

Zapraszamy do współpracy !

Wymagania stawiane Kandydatom:

W skład komisji konkursowych mogą wchodzić osoby wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

1)   są obywatelami RP i korzystają z pełni praw publicznych;

2)   nie reprezentują organizacji/podmiotów biorących udział w konkursie;

3)   nie podlegają wyłączeniu na podstawie art. 24 Kpa w związku z art. 15 ust. 2f ustawy o działalności pożytku publicznym i o wolontariacie;

Zadania komisji konkursowej:

Komisja uwzględnia przede wszystkim kryteria określone  w treści ogłoszenia konkursowego w tym m.in.:

1) możliwość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową

2) przedstawioną kalkulację kosztów realizacji zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania;

3) proponowaną jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których organizacja pozarządowa będzie realizować zadanie publiczne;

4) udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego;

5) uwzględnia planowany przez organizację pozarządową wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków;

6) uwzględnia analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.

Wypełnienie karty oceny merytorycznej, wraz z wpisaniem oceny, tj. liczby punktów  przyznanych przez siebie.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas