twitter instagram YouTube

2019-12-05
Znamy Leszczyńskich Wolontariuszy Roku! (zdjęcia)

Znamy Leszczyńskich Wolontariuszy Roku! (zdjęcia)

W czwartek, 5 grudnia w dniu kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Teatrze Miejskim odbyła się V edycja konkursu Leszczyński Wolontariusz Roku. To gala poświęcona osobom, które spełniają się, niosąc bezinteresowną pomoc innym. Miasto od wielu lat docenia ludzi, którzy angażują się w pomoc innym. Kto został Leszczyńskim Wolontariuszem Roku 2019?

Wydarzenie miało charakter bardzo doniosły i  było uświetnione pokazem akrobatycznym na kole cyrkowym, występami wokalnymi uczniów z leszczyńskich szkół oraz młodzieży z Fundacji Centrum Sztuki Integracja. Publiczność miała również okazję obejrzeć występ taneczny seniorek ze stowarzyszenia „Wygraj Siebie” oraz Zespołu Puenta.

Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń związanych z ideą wolontariatu w Lesznie. Wolontariat to wspaniała rzecz: działanie ponad podziałami, dla dobra mieszkańców. Najstarszy wolontariusz ma 76 lat, najmłodszy jest przedszkolakiem!

Serdecznie dziękuję za wiele ciekawych przedsięwzięć i za wiele projektów, które organizowaliście państwo poprzez fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe i instytucje. Dziękuję dyrektorom placówek oświatowych i nauczycielom za promowanie idei wolontariatu. Czasami są projekty, których nie opisują dziennikarze, ale one są ważne. Dziekuję, za każde Wasze pełne poświęcenia działanie, które wypływa z szacunku dla drugiego człowieka, jego otoczenia oraz przeświadczania o mocy każdego dobrego gestu. To dzięki Waszej obecności w życiu codziennym możliwe staje się skuteczne rozwiązywanie wielu problemów. Poprzez gotowość do działania oraz poszukiwanie skutecznych rozwiązań tworzycie oparte na solidarności więzi między ludźmi, kształtujecie życie społeczne i skutecznie odpowiadacie na potrzeby otoczenia. Po prostu jesteście zawsze tam, gdzie to konieczne!- mówił prezydent Łukasz Borowiak.

Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie 7 kategorii:

  • w kategorii Wolontariat Szkolny laureatką została Julia Konkol,                
  • w kategorii  Wolontariat Młodzieżowy laureatką została Joanna Gosieniecka, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Mejer,
  • w kategorii Wolontariat Dorosły laureatem został Wojciech Prałat, a wyróżnienie otrzymała Katarzyna Jaśkowiak,                 
  • w kategorii Wolontariat Senioralny laureatem został Jerzy Pazoła, a wyróżnienie otrzymał Zenon Bojek,
  • w kategorii Wolontariacka Grupa Roku laureatem został Klub Filmowy Filmów z audiodeskrypcją działający przy PZN w Lesznie,
  • w kategorii Inicjatywa Obywatelska laureatem została  Akcja „Jabłuszko",
  • w kategorii Firma Zaangażowana Społecznie laureatem została firma MTL Media Sp. z o.o.  

Dodatkowe wyróżnienie przyznano również najstarszej wolontariuszce Czesławie Kasprzak i najmłodszemu wolontariuszowi Piotrowi Klimaszewskiemu.

Podczas Gali podziękowano również wolontariuszom zaangażowanym w Aktywne Obywatelskie Leszno.

W tegorocznym konkursie było siedem kategorii. Komisja konkursowa jednogłośnie stwierdziła, że trudno jest ocenić zaangażowanie poszczególnych osób w pomaganie innym, trudno jest zmierzyć to, co niezmierzalne i ocenić to, co nieocenione. Dlatego tak ważne jest to, że w konkursie to nie wygrana jest najważniejsza, ale historia każdego Wolontariusza, energia i dobro, które daje się innym. Wzruszeni, to słowo samo nam się ciśnie na usta po podsumowaniu Gali Wolontariatu 2019. Bardzo dziękujemy wszystkim nominowanym oraz wszystkim gościom, którzy uświetnili swoją obecnością to wyjątkowe i ważne dla wolontariuszy wydarzenie. Specjalne podziękowania przesyłamy również do wszystkich organizacji /instytucji, które zgłosiły swoich kandydatów do Plebiscytów. To fantastyczne, że wspólnie możemy docenić rolę ich codziennej działalności i podziękować za wszelkie, tak zresztą różnorodne dokonania. Wasza aktywność i udział w tym przedsięwzięciu pozostanie na długo w naszej pamięci, jesteście WSZYSCY cudowni. Wasza działalność jest widoczna w każdej sferze życia i bardzo dziękujemy za wszystko co robicie!

 

 

 

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas