twitter instagram YouTube

2019-05-17
Zobacz propozycje na weekend

Zobacz propozycje na weekend

Nadchodzący weekend upłynie nam pod znakiem obchodów Dni Leszna, ale także Nocy Muzeów. Jednak atrakcji będzie o wiele więcej, także tych przygotowanych przez leszczyńskie NGO oraz instytucje. Korzystajcie z wolnych dni i spędźcie miło czas!

Piątek (17 maj 2019r.)

 • DNI LESZNA 2019 - Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie zapraszają na Dni Leszna na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Koncert gwiazd na "Smoku" tradycyjnie rozpoczyna weekend wydarzeń kulturalnych podczas obchodów Dni Leszna. Na rozgrzewkę o godzinie 19:20 zagrają dla Was laureaci X Jubileuszowej edycji Konkursu Talentów "Rozwiń Skrzydła" 2018 - zespół No Way. Następnie mieszanka gwiazd, o godzinie 20:00 Lanberry, później o godzenie 21:30 Kombii, a na sam koniec o godzenie 23:00 Phil Bates & Band Electric Light Orchestra Classic. Tegoroczna mieszanka gwiazd gwarantuje doskonałą zabawę.

 

 • KINO CINEMA3D- mocny wieczór z Keanu Reeves, który powraca na ekrany kina w wielkim stylu jako niedościgniony zabójca „John Wick”. Zagrane zostaną 3 filmy: John Wick, John Wick 2, John Wick 3 z napisami. Cena biletu to 30 zł. Bilety do nabycia w kasach kinach lub systemie online. Rozpoczęcie od godz. 22.00, zakończenie 04.00.

 

Sobota (18 maj 2019r.)

 • PARKRUN LESZNO: Tradycyjnie w sobotę, od godziny 9:00 odbędzie się bieg z pomiarem czasu na dystansie 5km w Karczmie Borowej.
 • FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW - zapraszamy na Nowy Rynek w dniach 18-19 maja od godziny 12:00 na „IV Festiwal Smaków Food Trucków w Lesznie”. Mieszkańcy Leszna będą mieli okazję spędzić miło czas pod chmurką, zjeść coś dobrego, pobawić się i zrelaksować z rodziną oraz znajomymi. Wszystko w ramach Festiwalu Smaków Food Trucków, który już po raz czwarty zagości w Lesznie otwierając nowy sezon foodtruckowy. Przez dwa dni Nowy Rynek zamieni się w arenę najlepszych smaków z całego świata. Pojawią się znane i lubiane food trucki, które zaserwują zarówno klasykę street foodu: burgery, frytki i zapiekanki, jak i bardziej oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni. Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko jedzenie. Czwarta edycja wydarzenia została wzbogacona o strefę piw rzemieślniczych. Każdy wielbiciel złotego trunku będzie zadowolony. W ramach festiwalu utworzona zostanie specjalna strefę zabaw dla dzieci, przestrzeń dla sympatyków gier planszowych, a nawet strefę chill-outu, gdzie przy spokojnej muzyce będzie można oddać się beztroskiemu nic nie robieniu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach kulinarnych oraz pasjonującej grze terenowej. Podczas imprezy głosami odwiedzających wybierzemy także najsmaczniejszego food trucka.
 • NOC MUZEÓW – Od godziny 18.00 zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów w Lesznie. Zwiedzanie, warsztaty i wiele innych atrakcji zaplanowano w Muzeum Okręgowym, dawnej Synagodze, Galerii MBWA oraz w Galerii w Ratuszu, a także w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Szczegółowy program znajdziesz na TUTAJ
 • DNI LESZNA 2019 - W sobotę atrakcje dla mieszkańców w ramach obchodów Dni Leszna czekać będą na leszczyńskim Rynku. Rozpoczną się o godzinie 15:00 pokazem starych motocykli. Następnie wszyscy obecni, będą mieli okazję wziąć udział w cyklu konkursów i zabaw z nagrodami. O godzinie 18:00 publikę bawić będzie znany leszczyński zespół Sunday Morning. Tuż po nim o godzinie 19:00 wystąpi Hubert Szczęsny z zespołem „Nie Strzelać do Pianisty”. To nie koniec muzycznych atrakcji. O godzinie 20:00 wystąpią artyści znani z telewizyjnego programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Agnieszka Włodarczyk, Kaja Paschalska i Artur Chamski.
 • BIBLIOTEKA RATUSZOWA - Dawno zapowiadany Jam Session w Bibliotece Ratuszowej 18 maja o godzinie 21:00. Wstęp 15 zł, a muzycy biorący udział w jamie mają wstęp wolny. Zapowiada się wspaniały wieczór na który proponujemy zakup biletów w przedsprzedaży w Bibliotece Ratuszowej.
 • CENTRUM PROFILAKTYKI - AKADEMIA ZDROWIA (ul. Średnia 11) - Fundacja StrefaPL zaprasza od 9.00 do 17.00 na warsztaty skierowane do osób, które miały do czynienia z narkotykami lub też są w środowisku osób namawiających do zażywania. Podczas zajęć młodzi ludzie w wieku od 14 do 21 lat dowiedzą się jak zmienić podejście do narkotyków, jak zmotywować się do odmawiania i nie wejść na drogę uzależnienia. Warsztaty finansowane z Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.
 • BIURO FUNDACJI CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ (ul. Boczna 6) - Jeśli lubisz gotować, chcesz poznać przepisy na tradycyjne potrawy z innych krajów, a do tego spędzić czas w międzynarodowym towarzystwie - nie może Cię zabraknąć! O godzinie 10:00 Fundacja CAT zaprasza na kolejny Sobotni Brunch, podczas którego wspólnie z wolontariuszami z zagranicy przygotujesz potrawy, a także poćwiczysz swój angielski.

 

Niedziela (19 maj 2019r.)

 • RYNKI ŚNIADANIOWE 2019 - Miasto Leszno zaprasza na oficjalne otwarcie sezonu Rynków Śniadaniowych! Pierwsze odbędą się na leszczyńskim rynku od godziny 10:00 do 14:00. W tym roku na Rynkach Śniadaniowych spróbować będzie można m.in. wyrobów z dziczyzny, pysznych serów, gofrów w wytrawnej odsłonie, wypieków na najwyższym, cukierniczym poziomie. Na najmłodszych czekać będą warsztaty Boba Budowniczego i niezawodny dmuchaniec. Na nieco starszych gry- w najróżniejszej odsłonie. Dla wszystkich: relaks na leżakach w cudownej atmosferze! Szczegóły na profilu rynków śniadaniowych na facebooku - www.facebook.com/RynkiSniadaniowe
 • FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW – drugi dzień czwartej edycji festiwalu na Nowym Rynku, początek o godz. 12.00
 • DNI LESZNA 2019 - Niedziela tradycyjnie poświęcona będzie prezentacji lokalnej twórczości artystycznej. Od godziny 15:00 zaprezentują się zespoły z zaprzyjaźnionych placówek z Leszna i okolic. Na godzinę 17:30 zaplanowano koncert Orkiestry Dętej Miasta Leszna, która obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Wieczorem na Rynku odbędzie się leszczyński kabareton, podczas którego wystąpią: o godzinie 19:00 - Kabaret K2, a o godzinie 20:00 - Kabaret Skeczów Męczących

 

Wydarzenia, które rozpoczęły się w tym tygodniu:

"Galeria za Regałami" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie - przydrożne świątki ze stoickim spokojem przyglądają się naszemu życiu, Wydaje się, że w świecie, którego jedyną stałą cechą jest zmienność, tylko one nie poddają się presji czasu. Wędrując po przepięknej ziemi leszczyńskiej, nie sposób nie dostrzec przydrożnych kapliczek wkomponowanych w krajobraz. Do 30 maja można zwiedzać wystawę Figury św. Jana Nepomucena w regionie leszczyńskim.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas