twitter instagram YouTube

2020-09-03
Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami.

To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

RODZINY W POTRZEBIE

Organizacja szuka ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Celem Szlachetnej Paczki jest dotarcie do Rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Organizacja pomaga innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

WOLONTARIUSZE / SUPERW

Wolontariat w Szlachetnej Paczce jest wymagający. Zaczyna się czterostopniową rekrutacją, następnie odbywają się szkolenia. A potem SuperW wchodzi w życie ludzi, których dotknęła bieda czy tragedia. Walczy o poprawę ich losu. Szlachetna Paczka pomaga Wolontariuszom w ich rozwoju. Co ciekawe do grona Szlachetnej Paczki najczęściej trafiają ludzie mocno zajęci. Bo czują, że czas poświęcony na Paczkę jest wartościowy i efektywny.

DARCZYŃCY

Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla Rodziny trzeba podjąć spory wysiłek. Organizacja stara się również, aby w Darczyńcach była jak największa radość pomagania. Liderzy Paczki szukają dobrych praktyk i je popularyzują. Dlatego wciąż rozwija się metodyka Paczki. I coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

Więcej informacji tutaj.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas