twitter instagram YouTube

2018-11-05
Zmienne szczęście sportowców

Ze zmiennym szczęściem weekendowe rozgrywki zakończyli nasi leszczyńscy sportowcy i kluby sportowe.

Wciąż trwa niesamowita seria piłkarzy Stainer Polonii 1912 Leszno, którzy nie przegrali już od 8 spotkań. Tym razem nasi zawodnicy zwyciężyli po golu Artura Krawczyka 1:0 na wyjeździe z drużyną Olimpii Koło.

Na ‘Trapezie’ w derbach wielkopolski koszykarki Tęczy Leszno zmierzyły się z MUKS-em Poznań. Leszczynianki długo dzielnie walczyły z Poznaniankami, jednak musiały uznać wyższość gości, przegrywając w całym spotkaniu 61:45.

Porażką 3:1 na własnym obiekcie zakończył się mecz III ligi siatkarzy, gdzie UKS 9 Leszno podejmował zespół UKS Piątki Turek. Pomimo zwycięstwa w pierwszym secie, trzy kolejne padły łupem gości i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

W weekend swój mecz rozegrali również nasi szczypiorniści. Zawodnicy MKS Real Astromal Leszno wybrali się do Piekar Śląskich na pojedynek z liderem tabeli Olimpią Medex. Leszczynianie długo prowadzili (wynik po I połowie to 12:8), jednak miejscowi zaprezentowali swoją siłe w końcówce spotkania strzelając aż 7 bramek pod rząd. Całe spotkanie zakończyło się porażką naszych piłkarzy ręcznych 24:22.

Niedzielne popołudnie okazało się bardzo przyjemne dla futsalistów GI Malepszy Futsal Leszno. Wybrali się oni na wyjazdowe spotkanie do Łodzi, gdzie rozegrali spotkanie z miejscowym Malwee Łódź. Pomimo, że leszczynianie pierwsi stracili bramkę, pokazali pazur i wygrali w całym spotkaniu aż 6:1.

Również niedzielę odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Leszna w Akrobatyce Sportowej, zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Jedynka. W zawodach na Hali Trapez udział wzięło aż 230 młodych zawodniczek z 10 klubów!

O dobrych humorach niestety nie mogą mówić koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno, którzy przegrali w wyjazdowym spotkaniu z SKK Siedlce 78:85. Nasi koszykarze długo prowadzili, jednak w drugiej połowie spotkania gospodarze zdecydowanie ruszyli do ataku, dzięki któremu najpierw zniwelowali przewagę, a następnie zdobyli dodatkowe kilka punktów, które zapewniły im zwycięstwo.

Wszystkim sportowcom życzymy powodzenia już w następnych spotkaniach i zawodach!

Opublikował: ngo@leszno.pl