twitter instagram YouTube

ZNAJDŹ WYDARZENIA

Muzeum Okręgowe w Lesznie. Wystawa czasowa - Papier, nożyce, talent - wycinanka ludowa.

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Budynek główny Muzeum, pl. J. Metziga 17
Data rozpoczęcia: 2018-08-08 9:00
Data zakończenia: 2018-11-25 18:00
Organizator: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Papier, nożyce, talent - wycinanka ludowa


8 sierpnia 2018 09:00 – 25 listopada 2018 18:00

Wystawa

15 Tygodnie 4 Dni 10 Godziny

Papier, nożyce, talent – wycinanka ludowa

Wycinanki z kolorowego papieru to jeden z elementów dekoracji dawnych wiejskich domów w wielu regionach Polski. Umieszczane na belkach stropowych czy ścianach izby podnosiły estetykę chłopskiej siedziby, odmieniały codzienną przestrzeń życiową i świadczyły o zdolnościach gospodyni. Te delikatne i ulotne przykłady ludowego rękodzieła, w których zawarte są treści i znaczenia specyficzne dla kultury tradycyjnej, przenoszą w klimat minionej wsi.
Na wystawie w Muzeum Okręgowym w Lesznie zaprezentowane zostaną wycinanki charakterystyczne dla różnych regionów Polski, w tym kurpiowskie, łowickie, sieradzkie, rawskie czy pałuckie. Leluje, kodry, gwiazdy, lalki i inne typy wycinanki posłużą za przykłady rozmaitych technik wykonania, kształtów i kolorów tej atrakcyjnej gałęzi ludowej plastyki. Większość obiektów pochodzi z kolekcji Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysły Rolno-Spożywczego w Szreniawie.
Wycinanki przyciągają wzrok, skłaniają do zatrzymania i refleksji nad różnorodnymi ich formami i zawartą w nich treścią. Będąc nośnikiem skojarzeń z siłą polskiej tradycji, inspirują i skłaniają do reinterpretacji dawnych wzorów, ich oddziaływanie widoczne jest w etnodizajnie i współczesnych realizacjach artystycznych. Wycinana z papieru opowieść odsyła do korzeni kultury, w której wzrastamy - źródła, w którym każdy może odnaleźć siebie.

8 sierpnia 2018 09:00 – 25 listopada 2018 14:00
Bilet wstępu: normalny 7 zł/ulgowy 5 zł
Serdecznie zapraszamy!


Muzeum Okręgowe w Lesznie

Budynek główny Muzeum, pl. J. Metziga 17

otwórz w nowym oknie

Leszczyński Bank Czasu

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności, ul. Słowiańska 59
Data rozpoczęcia: 2018-08-21 9:00
Data zakończenia: 2018-12-31 16:00
Organizator: Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności

https://www.facebook.com/groups/249618719201886/

otwórz w nowym oknie

Warsztaty dla rodziców wychowujących dzieci z zaburzeniami zachowania/ADHD

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Mickiewicza 2/3
Data rozpoczęcia: 2018-09-10 17:00
Data zakończenia: 2018-11-30
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne KROKUS

Warsztaty przeznaczone są dla około 8 - 10 rodziców potrzebujących wsparcia i edukacji w kierunku konstruktywnego radzenia sobie z wychowaniem dzieci z zaburzeniami zachowania, w tym nadpobudliwością psychoruchową. Głównym założeniem warsztatów jest zdobycie przez rodziców: wiedzy na temat funkcjonowania dzieci z zaburzeniami zachowania, umiejętności radzenia sobie z emocjami (własnymi i dziecka), metod komunikacji w rodzinie wychowującej dziecko z zaburzeniami zachowania, postępowania w sytuacjach trudnych wychowawczo (reagowanie na zachowania trudne, poszukiwanie przez dzieci „negatywnej uwagi”’), wprowadzania zasad i norm, stosowania pochwał, konsekwencji wychowawczych oraz prowadzenia domowego systemu punktowania.

otwórz w nowym oknie

Warsztaty umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców”

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Mickiewicza 2/3
Data rozpoczęcia: 2018-09-11 17:00
Data zakończenia: 2018-11-30
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne KROKUS

„Szkoła dla Rodziców” jest programem profilaktyki ukierunkowanym na przeciwdziałanie zachowaniom problemowym dzieci oraz podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi, nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Tematem warsztatów będą m.in. uczucia, kary, konsekwencje, umiejętne stawianie granic, zachęcanie do współpracy, samodzielności, rozwiązywanie problemów i konfliktów, pochwały oraz zachęty.

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: LESZNO
Miejsce: Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności, ul. Słowiańska 59
Data rozpoczęcia: 2018-09-18 08:00
Data zakończenia: 2018-12-31
Organizator: Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności

Leszczyński Bank Czasu zaprasza chętnych do udzielania i otrzymywania pomocy. Nabór ankiet osób zainteresowanych wzajemną wymianą usług trwa.

Leszczyński Bank Czasu to inicjatywa lokalna, współfinansowana z budżetu Miasta Leszna. Polega na wzajemnej wymianie usług między mieszkańcami. Każdy posiada jakiś talent czy zdolności, które może przekazać innym. Jeden potrafi naprawić gniazdko lub pralkę, a drugi dobrze piecze lub ma tyle czasu, by zaopiekować się zwierzątkiem czy też pomóc starszej osobie wrzucić węgiel do piwnicy. Jest to wymiana swoich zdolności-umiejętności w czynie społecznym. Każdy uczestnik angażujący się w daną pracę zyskuje godziny, które może wymienić na usługę jemu pożyteczną lub oddać zarobione godziny rodzinie, przyjaciołom, komuś w potrzebie. 
Każdy Mieszkaniec Leszna, wypełniając Ankietę Leszczyński Bank Czasu znajdzie się w bazie danych i korzysta z pomocy oraz pomaga innym. Jest ona dostępna tutaj, można ją dostarczyć osobiście do siedziby Leszczyńskiego Banku Żywności przy ul. Słowiańskiej 59 lub wysłać na adres leszczynskibankzywnosci@wp.pl. 

Inicjatywa bardzo spodobała się mieszkańcom, Bank liczy już 40 członków. Wśród nich są osoby, które świadczą usługi porządkowe, kulinarne, krawieckie, fryzjerskie, ogrodnicze. Jest elekryk, hydraulik, pan, który świadczy usługi transportowe np. pomaga w przeprowadzkach. Można skorzystać z pomocy Złotej Rączki. Angażują sie również młodzi ludzie, którzy za zgodą rodziców chętnie zrobią zakupy lub wyprowadzą na spacer psa. Wymiana usług działa, jeden z członków Banku za swoje usługi otrzymał przepięknie wykonane patery z wędlinami na uroczystość rodzinną. Pani fryzjerka strzyże, układa i farbuje włosy, farbuje, wykonuje trwałą ondulację a także makijaże (pracuje na sprzęcie i produktach osoby zainteresowanej). Możliwości wymiany usług są ogromne. Aktywność mieszkańców już pokazała, że inicjatywa Leszczyński Bank Czasu to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. 

otwórz w nowym oknie

„Mała książka - wielki człowiek”

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Leszczyńskie biblioteki
Data rozpoczęcia: 2018-09-25 9:00
Data zakończenia: 2018-12-29 13:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie włączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest „Instytut Książki”. Pilotażowy projekt dla trzylatków właśnie się rozpoczął.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek(rocznik 2015), który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

otwórz w nowym oknie

Spotkania grupy socjoterapeutycznej

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. Średnia 11
Data rozpoczęcia: 2018-10-09 17:00
Data zakończenia: 2018-12-04 19:00
Organizator: Centrum Profilaktyki AKADEMIA ZDROWIA

Masz problem z samoakceptacją i samooceną ?
Brak Ci pewności siebie w kontaktach z innymi ?
Chciałbyś/chciałabyś to zmienić, ale nie wiesz jak ?
Wobec tego serdecznie Ciebie zapraszamy na spotkania
grupy socjoterapeutycznej w Centrum Profilaktyki AKADEMIA ZDROWIA.
Zajęcia rozpoczynają się od 9 października i trwać będą przez dwa miesiące.
Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 15 lat.

Więcej informacji pod nr tel. 730 394 351

otwórz w nowym oknie

Listopad w Fundacji CAT

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. Boczna 6
Data rozpoczęcia: 2018-11-01 15:00
Data zakończenia: 2018-11-30 17:00
Organizator: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

ZAPRASZAMY DO NASZEGO BIURA NA UL. BOCZNEJ 6 W LESZNIE!

Od 5 listopada 2018 r. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-17:00 DRZWI OTWARTE

W ramach drzwi otwartych warsztaty kreatywne, rękodzieło, indonezyjskie tańce, warsztaty edytowania filmów, różne gry i zabawy itp.

15 listopada 2018 r. w ramach Drzwi Otwartych - nauka tańca

16 listopada 2018 r. o godz. 17:00 CATraoke - czyli karaoke w wydaniu CAT

23 listopada 2018 r. o godz. 17:00 Wieczór Filmowy

29 listopada 2018 r. o godz. 17:00 Master CATChef - czyli MasterChef w wydaniu CAT

Dodatkowo 29 listopada 2018 r. o godz. 17:00 w biurze na ul. Więziennej 3 w Lesznie specjalne spotkanie - AKCJA-REAKCJA

otwórz w nowym oknie

Warsztaty Zdrowego Żywienia –„Wspomaganie terapii dziecka z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi”

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Mickiewicza 2/3
Data rozpoczęcia: 2018-11-14 16:00
Data zakończenia: 2018-11-14 18:00
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne KROKUS

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców/opiekunów potrzebujących wsparcia w procesie wychowywania dziecka z ADHD. Mają na celu poznanie podstawowych założeń dietetycznych u dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Zajęcia prowadził będzie specjalista - psychodietetyk. W trakcie warsztatów rodzice dowiedzą się o prawidłowej diecie dziecka w zespole nadpobudliwości psychoruchowej oraz poznają powszechne błędy żywieniowe. Rodzice otrzymają praktyczną wiedzę oraz wskazówki, które będą mogli zastosować w domu. Warsztaty są finansowane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu i przeznaczone są dla Mieszkańców Województwa Wielkopolskiego.

otwórz w nowym oknie

Drzwi Otwarte w CAT

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. Boczna 6
Data rozpoczęcia: 2018-11-15 17:30
Data zakończenia: 2018-11-15 19:00
Organizator: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

Poświęcając nam trochę czasu zapoznasz się z naszymi bieżącymi działaniami oraz uzyskasz wiedzę na temat możliwości programu Erasmus+.
Podczas spotkania do Twojej dyspozycji będzie osoba z zespołu naszego nowego projektu i-develop, która przybliży założenia projektu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2018-11-15 18:00
Data zakończenia: 2018-11-15 20:00
Organizator: MBP w Lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie serdecznie zaprasza na spotkanie pt. "Jest taka Droga" z red. Lidią Matuszewską, dziennikarką gazety "ABC" i portalu leszno24.pl, która opowie o pieszej, miesięcznej podróży Drogą św. Jakuba. Spotkanie odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Ratuszowej. Wieczór odbywa się w ramach cyklu "Wokół globusa".

Jest taka droga i jest taki czas, w których człowiek jest prawdziwie spokojny, prawdziwie szczęśliwy. Idzie sam, ale ani przez chwilę nie czuje się samotny. To pradawny szlak pielgrzymkowy do Santiago de Compostela - szlak świętego Jakuba. Po hiszpańsku nazywany po prostu Camino. Byłam tam. Opowiem Wam, jak tam dojść. Jak dojść do Santiago i jak dojść do wnętrza własnej duszy - zachęca red. Matuszewska.

Droga św. Jakuba - nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago - szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków.

Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Według legendy ciało św. Jakuba przewieziono łodzią do północnej Hiszpanii, a następnie pochowano w miejscu, w którym dziś znajduje się miasto Santiago de Compostela. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami.

otwórz w nowym oknie

QUIZ & GAME NIGHT - Wieczór Gier Planszowych

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Cooperativa, ul. Bracka 14
Data rozpoczęcia: 2018-11-16 18:00
Data zakończenia: 2018-11-16 23:00
Organizator: COOPERATIVA i Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

COOPERATIVA przy Brackiej 14 oraz Fundacja Centrum Aktywności Twórczej zapraszają na QUIZ & GAME NIGHT - WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH z TURNIEJEM DRUŻYNOWYM WIEDZY OGÓLNEJ.

Zagramy m.in. w: CARCASSONNE, RYZYKO LORD OF THE RINGS, TAJNIACY, CLUEDO, CATAN, CATAN ODKRYWCY, SPLENDOR, JUNGLE SPEED, DIXIT, TRIVIAL PURSUIT, TABU, etc.,

a także przetestujemy grę WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ, która powstała w ramach projektu LABORATORIUM GIER koordynowanego przez Fundację CAT.

UWAGA: W programie również przewidziany QUIZ DRUŻYNOWY Z NAGRODĄ!

Zabierz przyjaciół lub wpadaj sam! Cooperativa Leszno! THE HIP PLACE TO BE!

Wstęp bezpłatny, szczegóły na profilu Facebook'owym Cooperativy i Fundacji Centrum Aktywności Twórczej, a także na www.gamelab.fundacja-cat.pl

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: I LO - aula - ul. Kurpińskiego 1
Data rozpoczęcia: 2018-11-16 18:00
Data zakończenia: 2018-11-16
Organizator: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

"Kolumbia roztańczonym krokiem" to propzycja Stowarzyszenia Twórczych Horyzontów na piątek 16 listopada 2018r.

Natalia Mileszyk zaprasza na spotkanie z Kolumbią, która po 5 tygodniach samotnej włóczęgi zawładnęła sercem podróżniczki.  Kolumbia z powieści Marqueza jest magiczna. Pełna wierzeń i przesądów, niewyjaśnionych zdarzeń, cudów natury. To miejsce, w którym czas płynie inaczej…

Kolumbia z podręczników do historii to zakątek przeklęty. Od czasów kolonizatorów i niewolnictwa, poprzez narkobiznes i wojnę domową. Tu ludzie nie mają powodów by się uśmiechać. A jednak to robią i to często….

Kolumbia  w odczuciach podróżniczki to miejsce inspirujące. Pełne dobrych ludzi, ale też trudnych historii. Tętniące rytmami cumbii i salsy, smakiem świeżych owoców i wody ognistej. To góry i ocean, ogromne nowoczesne miasta i zapomniane przez świat wioski. To też karnawał w trzech różnych częściach kraju – w każdym miejscu inny i zaskakujący. To będzie bardzo interesujące spotkanie.

 

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2018-11-17 10:00
Data zakończenia: 2018-11-17 15:00
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie

W dniu 17 listopada 2018 r. o godz. 10:00 odbędzie się Międzypokoleniowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez UTW w Lesznie, wsparty przez Miasto Leszno.
Miejsce turnieju: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie przy ul. Narutowicza.

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2018-11-17 10:00
Data zakończenia: 2018-11-17 15:00
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie

W dniu 17 listopada 2018 r. o godz. 10:00 odbędzie się Międzypokoleniowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez UTW w Lesznie, wsparty przez Miasto Leszno.
Miejsce turnieju: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie przy ul. Narutowicza.

otwórz w nowym oknie

VI Leszczyński Dzień Kolekcjonera

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie przy ul. Narutowicza nr 31
Data rozpoczęcia: 2018-11-18 10:00
Data zakończenia: 2018-11-18 15:00
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz Muzeum Okręgowe w Lesznie

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz Muzeum Okręgowe w Lesznie zapraszają do udziału w VI Leszczyńskim Dniu Kolekcjonera.

W tym roku wystawa odbędzie się 18 listopada w godzinach od 10:00 do 15.00 w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie, przy ul. Narutowicza nr 31.Będzie to wystawa prywatnych zbiorów mieszkańców Leszna i okolic. Zaprezentowane będą dokumenty, przedmioty, monety, książki, czasopisma, karty pocztowe, fotografie, pamiątkowe medale, ceramika oraz inne materiały związane z miastem.

Do udziału Organizatorzy zapraszają miłośników historii, kolekcjonerów, artystów starego rękodzieła, którzy w swych prywatnych zbiorach posiadają cenne eksponaty i chcieliby zaprezentować szerszemu gronu.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Leszna i okolic do odwiedzenia Galerii Sztuki w tym wyjątkowym dniu.

Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji uzyskać można pod numerami telefonów: 609 166 283 lub 601 790 461.

 

 

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka ul. Słowiańska 59 b
Data rozpoczęcia: 2018-11-19 16:30
Data zakończenia: 2018-11-19 18:30
Organizator: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka

SZANOWNI PAŃSTWO,

W związku z realizacją projektu „W rodzinie siła”
dofinansowanego z budżetu Wojewody Wielkopolskiego,
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie
zaprasza rodziców na bezpłatne dwugodzinne spotkanie
z psychologiem panią Karoliną Adamczak, pt.

„BUNT NA POKŁADZIE”

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 listopada br. o godz. 16.30
w siedzibie naszego stowarzyszenia w Lesznie przy ul. Słowiańskiej 59 b.

Zapraszamy rodziców, którzy chcieliby
rozwinąć swoje kompetencje wychowawcze i dowiedzieć się
jak pomóc swoim dzieciom lepiej radzić sobie z emocjami
takimi jak złość, strach czy smutek.
Będzie o trudnych emocjach i trudnych zachowaniach dziecka.
Porozmawiamy o roli bliskości i komunikacji z dzieckiem
w rozwoju jego inteligencji emocjonalnej.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc na spotkanie należy zgłaszać się pod numerem telefonu 65 520-27-32 lub 65 529-98-65 lub na adres mailowy centrum@tkopd.leszno.pl
podając imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.


ZAPRASZAMY!
otwórz w nowym oknie

Koncert Majki Jeżowskiej

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Sala MOK, ul.B.Chrobrego 3a
Data rozpoczęcia: 2018-11-21 9:00
Data zakończenia: 2018-11-21 12:00
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury

Majka Jeżowska – wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów („Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, ”Margarita”) i widowisk muzycznych („Majkowe studio nagrań” , ”Kochaj czworonogi”), producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music.

Ma na swoim koncie Platynową i kilka Złotych Płyt, wielokrotna laureatka KFPP w Opolu, zdobywczyni I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, wielka przyjaciółka dzieci i showmenka.

Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autor muzyki ma swój Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku.
Jej imię noszą przedszkola w Jaworznie i w Zabrzu.
Repertuar Majki jest bardzo zróżnicowany – od piosenek familijnych poprzez występy na Piknikach Country w Mrągowie, w Telewizyjnych Biesiadach, Sylwestrowych Galach, Koncertach Wakacyjnych Przebojów, w nagraniach muzyki do filmów „King Size”, „Deja vu”, „Królestwo Zielonej Polany”, „W pustyni i w puszczy” i „Karolcia”.
Majka ze swoją kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego widza, a jej koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny!

Koncert odbędzie się 21 listopada 2018r. o godzinie 9:00, a kolejny o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia:
- kasa MOK, ul. B.Chrobrego 3a w Lesznie, czynna od poniedziałku do piątku w godz.8:00-18:00
- on-line: www.bilety-mok-leszno.pl

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka ul. Słowiańska 59 b
Data rozpoczęcia: 2018-11-23 16:30
Data zakończenia: 2018-11-23 18:30
Organizator: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka


SZANOWNI PAŃSTWO,
W związku z realizacją projektu „W rodzinie siła”
dofinansowanego z budżetu Wojewody Wielkopolskiego,
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie
zaprasza rodziców na bezpłatne dwugodzinne spotkanie

z REHABILITANTEM – panią Dagmarą Kulczycką

Spotkanie odbędzie się w piątek 23 listopada br. o godz. 16.30
w siedzibie naszego stowarzyszenia w Lesznie przy ul. Słowiańskiej 59 b.


Podczas spotkania porozmawiamy na temat prawidłowego rozwoju dziecka, warunkach kształtowania prawidłowej postawu u dzieci i
zapobieganiu nieprawidłowościom.
Zapraszamy rodziców do wspólnej dyskusji oraz zadawania pytań 

Z powodu ograniczonej liczby miejsc na spotkanie należy zgłaszać się pod numerem telefonu 65 520-27-32 lub 65 529-98-65 lub na adres mailowy centrum@tkopd.leszno.pl
podając imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy

ZAPRASZAMY!

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: I LO - aula - ul. Kurpińskiego 1
Data rozpoczęcia: 2018-11-23 18:00
Data zakończenia: 2018-11-23
Organizator: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty zaprasza "Na szczyty w spódnicy". Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2018 r.

Marzena i Krzysztof Wystrachowie są parą podróżników. Ich kolejna historia mówi o kobietach zdodywających  6-tysięczniki Boliwii. Kim są? Jak żyją? Dlaczego wspinają się w spódnicach? Na najwyższy szczyt Boliwii – Sajama,  weszli wspólnie.

Cholitas Escaladoras to kobiety rdzennej krwi, z grupy etnicznej Ajmara z Boliwii, które zdobywają górskie szczyty łącząc elementy tradycyjnego stroju i wyglądu (m.in. spódnicy i warkoczy) z nowoczesnym sprzętem górskim. Mieszkają w jednym z najwyżej położonych miast świata – El Alto w Boliwii, na wysokości ponad 4 tys. m n.p.m. Większość kobiet z tej grupy było związanych z górami od lat – pracowały (i wciąż pracują) jako kucharki w schroniskach górskich lub jako tragarki. Pracowały wspólnie ze swoimi mężami, ale oni zdobywali szczyty z turystami jako przewodnicy górscy. Aż pewnego razu kobiety zapaliły się do tego, by wejść szczyt i zobaczyć jakie to uczucie. To było w 2015 roku., a pierwszym szczytem była Huayna Potosi, na zboczach której przez te lata pracowały. Wtedy też stworzyły grupę i zaczęły po kolei zdobywać 6-tysięczniki Boliwii. Do dziś na koncie mają ich już 6. 

.

otwórz w nowym oknie

Konferencja dot. projektu Kultura Cyfrowa

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Uczelniana PWSZ
Data rozpoczęcia: 2018-11-23 10:00
Data zakończenia: 2018-11-23 12:00
Organizator: MBP w Lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza do udziału w konferencji podsumowującej projekt „Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej z digitalizacją Panoramy Leszczyńskiej.”, realizowanego w ramach Programu Kultura Cyfrowa 2018. Konferencja odbędzie się 23 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

otwórz w nowym oknie

1 Liga Futsalu, GI Malepszy Futsal Leszno - KS Gniezno

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Hala Sportowa Trapez, ul. Zygmunta Starego 1
Data rozpoczęcia: 2018-11-25 17:00
Data zakończenia: 2018-11-25 18:30
Organizator: Stowarzyszenie Klub Sportowy Futsal Leszno

IX kolejka 1 Polskiej Ligi Futsalu Derby Wielkopolski !!!

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Przedszkole Miejskie nr 10
Data rozpoczęcia: 2018-11-28 16:30
Data zakończenia: 2018-11-28 19:00
Organizator: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka

W związku z realizacją projektu „W RODZINIE SIŁA” dofinansowanego z budżetu Wojewody Wielkopolskiego, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie zaprasza rodziców/opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w bezpłatnym spotkaniu edukacyjnym pod nazwą:
„SŁOWA MAJĄ MOC, CZYLI O SZTUCE DOCENIANIA”.

Tematyka spotkania:
• przedstawienie wartości pochwały,
• sposoby chwalenia dziecka i wzmacniania jego pożądanego
zachowania,
• jak unikać „antypochwały”,
• motywowania dziecka do działania,
• prawidłowe komunikowanie się,
• pokazanie komunikatów werbalnych i niewerbalnych,
• zrozumienie ważności uczuć u dziecka,
• budowanie poczucia własnej wartości dziecka.

Termin spotkania: 28 listopad 2018r.

Czas trwania spotkania – 16.30-19.00 w tym 10 min. przerwy

Miejsce spotkania: Przedszkole Miejskie nr 10 w Lesznie

Koszt: spotkanie bezpłatne

Prowadząca: Wiesława Anglart - pedagog, specjalista pracy z rodziną

Zgłoszenie: osobiście u dyrektor Przedszkola nr 10, pani Beaty Kaźmierczak
.

otwórz w nowym oknie

Forum Ekonomii Społecznej

Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 2018-11-29
Data zakończenia: 2018-11-29
Organizator: Stowarzyszenie Centrum PISOP

Forum Ekonomii Społecznej odbędzie się pod hasłem „Społecznie i z zyskiem” w dniu 29 listopada br. w Lesznie

Do udziału w forum szczególnie zapraszani są  przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych z subregionu leszczyńskiego. Forum będzie doskonałą okazją do zapoznania się z teorią i praktyką społecznych zamówień publicznych.

W programie forum m.in.:
- ujęcie prawne społecznych zamówień publicznych,
- pro publico bono czyli społeczne zamówienia publiczne w praktyce – panel dyskusyjny,
- innowacje społeczne czyli kreatywna zmiana z wartościami – warsztaty Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu

W ramach podsumowania forum wystąpi Jacek Rozenek – aktor i mówca motywacyjny, który opowie o budowaniu postaw prospołecznych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a partnerem organizacji Forum jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Chętni do udziału w wydarzeniu sa proszeni o wypełnienie formularza zgłoszeniowego  i odesłanie najpóźniej do 23 listopada pod adres mailowy: magdalena.wroblewska@pisop.org.pl

Więcej informacji na temat Forum Ekonomii Społecznej udziela Beata Zabroni pod numerem telefonu 65 520 78 86 lub mailowo beata.zabroni@pisop.org.pl

Formularz_zgloszeniowy_forum

otwórz w nowym oknie

Pacific Crest Trial - 4700 km pieszo przez Amerykę Płn.

Miejscowość: Leszno
Miejsce: I LO - aula - ul. Kurpińskiego 1
Data rozpoczęcia: 2018-11-30 18:00
Data zakończenia: 2018-11-30
Organizator: Stowarzyszenie Twórczych Horyzontów

"Pacific Crest Trial - 4700 km pieszo przez Amerykę Płn. Rok lodu i ognia" to propopzycja Stowarzyszenia Twórczych Horyzontów na piątek 30 listopada.

Kamila Kielar – entuzjastka entuzjazmu – znana publiczności z opowieści o podróżach po północnych terytoriach. Zawsze samotnych, trudnych fizycznie do pokonania i wymagających wielkiej siły wewnętrznej. 

Szlak  tej wędrówki wyznaczono pomiędzy Meksykiem i Kanadą, przez góry biegnące wzdłuż oceanu. Na dystansie  4300 km biegnie od pustyń, przez wysokie góry, wulkany po lasy deszczowe; 18 razy wspina się na Mt. Everest, biegnie przez 3 amerykańskie stany, omija miejscowości  i ma przepiękne, choć zazwyczaj dość łagodne oblicze. 

Rekordowe opady śniegu od 30 lat oraz jeden z najpotężniejszych sezonów pożarowych dały rzadko spotykaną mieszankę warunków. Mieszankę trudną, wymagającą umiejętności technicznych  oraz bardzo silnej woli, a czasami śmiertelną – w tym roku szlak odebrał życie kilkunastu osobom. Walka w szalejących górskich rzekach, szczyty pokonywane z użyciem górskiego sprzętu zimowego, masowe topnienie śniegu, burze śnieżne na pustyni, pożary w północnych stanach, które trzeba było omijać oraz skomplikowana przez to wszystko logistyka otwierają początek listy wyzwań.

Wyjątkowo trudne warunki obnażyły wśród wielu wędrowców braki wiedzy, najgorsze ludzkie cechy, brak etyki oraz zmusiły ogromną ilość osób do porzucenia szlaku. Jednocześnie przecież te same warunki przyciągnęły duże nazwiska górskie i sprawiły, że czasem nieznanym i przypadkowym osobom trzeba było zaufać całkowicie w kwestii własnego życia. Na kanadyjskiej granicy Kamila również stanęła samotnie. Silniejsza niż kiedykolwiek, z setkami przygód wciąż stającymi przed oczami, z wieloma zdobytymi szczytami górskimi poza oficjalnym szlakiem i z przyjaźniami scementowanymi mocnymi przeżyciami, z kompletnie zdartymi butami oraz tysiącem opowieści i zdjęć. Podróżniczka zaprasza na spotkanie.

 

otwórz w nowym oknie

Autyzm w rodzinie i edukacji. Ogólnopolska konferencja naukowa.

Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 2018-12-01 9:00
Data zakończenia: 2018-12-02 15:50

Ogólnopolska konferencja naukowa "Autyzm w rodzinie i edukacji", na którą zaprasza Fundacja Prodeste odbędzie się w dn. 1-2 grudnia 2018 r.

W dniach 1 i 2  grudnia 2018 r. z inicjatywy Fundacji Prodeste w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa - "Autyzm w rodzinie i edukacji". Na konferencji poruszonych będzie wiele ważnych i poważnych wątków, zaproszonych zostało wielu bardzo mądrych ludzi. Na zagadnienie autyzmu będzie można spojrzeć z perspektywy osób ze spektrum, wybitnych specjalistów i niesamowitych rodziców. To naprawdę warte uwagi wydarzenie. Udział w konferencji jest odpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora: https://prodeste.pl/ii-ogolnopolska-konferencja-naukowa-autyzm-w-rodzinie-i-edukacji/

otwórz w nowym oknie

Podziel się dobrem

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5
Data rozpoczęcia: 2018-12-09 15:00
Data zakończenia: 2018-12-09 19:00
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 5

13 edycja koncertu charytatywnego "Podziel się dobrem" przed nami. Koncert odbędzie się 9 grudnia.

Już po raz 13 Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie organizuje koncert charytatywny "Podziel się dobrem".

Dochód z tegorocznego koncertu przeznaczony będzie na leczenie zaprzyjaźnionego, ciężko chorego nauczyciela, dwóch koleżanek: jednej ze szkolnej ławki, drugiej z innej leszczyńskiej szkoły oraz wsparcie działalności Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie. Wsparcie osób ze środowiska lokalnego ma ogromne znaczenie w budowaniu relacji międzyludzkich oraz wrażliwości i odpowiedzialności społecznej. Tradycyjnie zebrane środki zasilą również  konto UNICEF-u. To organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.Znaczenie cegiełki jaką szkoła rokrocznie dokłada jest więc nieocenione.

To zaszczyt brać udział w takim wydarzeniu. W programie imprezy jest mnóstwo atrakcji: występy dzieci i młodzieży, konkurencje wysokościowe, taekwondo, aukcja charytatywna, kiermasz świąteczny, pyszne łakocie w kawiarence oraz wiele innych atracji. Jak co roku będzie bardzo wesoło, program imprezy jest bogaty, z pewnością nikt nie będzie się nudził. Organizator serdecznie zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy i wsparcia charytatywnego celu imprezy. Start 9 grudnia o godz. 15 w budynku szkoły, wejście od ulicy Gronowskiej.

otwórz w nowym oknie

Napisz do nas