twitter instagram YouTube

ZNAJDŹ WYDARZENIA

Bezpłatne zajęcia dla dzieci pt. Przyjaciele Zippiego

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka ul. Słowiańska 59 b
Data rozpoczęcia: 2019-04-29 16:00
Data zakończenia: 2019-06-10 18:00
Organizator: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza na bezpłatne zajęcia dla dzieci pt. Przyjaciele Zippiego.

Program Przyjaciele Zippiego przeznaczony jest dla dzieci, które zaczynają naukę w szkole (6 - 8 lat). Uczy dzieci jak radzić sobie z trudnościami w życiu, jak szukać rozwiązania problemu, jak prosić o pomoc i jak oferować pomoc innym. Program promuje dobre samopoczucie dzieci z różnych środowisk i z różnymi umiejętnościami.

Tematy zajęć:
• jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać,
• doskonalenie komunikacji - nauka aktywnego słuchania
• gdzie zwrócić się o pomoc,
• jak nawiązywać przyjaźnie i je utrzymać,
• jak rozwiązywać konflikty z przyjacielem,
• zmiany i straty – radzenie sobie po śmierci kogoś bliskiego,
• jak pomagać innym,
• dajemy sobie radę - różne sposoby radzenia sobie.


Zajęcia będą miały charakter cyklicznych spotkań 6 – 8 spotkań raz w tygodniu po 2 godziny.
Termin pierwszego spotkania: 29 kwietnia 2019r.
Godzina spotkań: 16.00-18.00
Miejsce: siedziba Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, ul. Słowiańska 59 B Prowadząca: Joanna Stróżyńska - pedagog
Zgłoszenie: mailowo: centrum@tkopd.leszno.pl lub telefonicznie (65) 529 98 65
Przy zapisach prosimy podać imię, nazwisko i telefon kontaktowy.


Zajęcia dofinansowane ze środków Miasta Leszna.Serdecznie zapraszamy!

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka ul. Słowiańska 59 b
Data rozpoczęcia: 2019-05-15 16:30
Data zakończenia: 2019-06-19 18:30
Organizator: Ośrodek Interwencyjno Readaptacyjny TKOPD w Lesznie

Ośrodek Interwencyjno – Readaptacyjny TKOPD zaprasza na cykl warsztatów dla kobiet współfinansowanych przez Miasto Leszno –
„Od uległości do asertywności – jak skutecznie bronić własnych granic.”
Celem spotkań jest poznanie skutecznych metod radzenia sobie z przejawami agresji i przemocy w życiu codziennym oraz lepsze porozumiewanie się z innymi, bez naruszania ich godności i narażania siebie na frustrację.

Poruszane tematy to m.in.:
o Jak skutecznie się komunikować i tworzyć porozumienie bez przemocy;
o Czym różni się postawa asertywna od zachowań uległych i agresywnych?;
o O naszych wewnętrznych i zewnętrznych granicach – jak je budować i jak o nie dbać, by nie ulec manipulacji;
o „Czujesz tak jak myślisz” – o zasadach zdrowego myślenia – jak pomóc samemu sobie;

Cykl warsztatów obejmuje ok. 6 spotkań;

Termin pierwszego spotkania: 15 maja 2019r (środa), godz. 16.30
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie, ul. Słowiańskiej 59 b;
Osoba prowadząca: Anna Juchocka – psycholog/psychoterapeutka.
Zgłoszenia: osobiście w Ośrodku Interwencyjno – Readaptacyjnym przy ul. Niepodległości 27c w Lesznie lub telefonicznie 65 529 98 65 / 66
Przy zapisach prosimy podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy;

Wcześniejsze zgłoszenie jest warunkiem koniecznym uczestniczenia w warsztatach.


Serdecznie zapraszamy!

otwórz w nowym oknie

Figury św. Jana Nepomucena w regionie leszczyńskim

Miejscowość: Leszno
Miejsce: "Galeria za Regałami" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-05-16 12:00
Data zakończenia: 2019-06-30 12:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 16 maja, o godzinie 12.00 do "Galerii za Regałami" na otwarcie wystawy Figury św. Jana Nepomucena w regionie leszczyńskim. Wystawę można będzie zwiedzać do 30 maja br.

Przydrożne świątki ze stoickim spokojem przyglądają się naszemu życiu. Wydaje się, że w świecie, którego jedyną stałą cechą jest zmienność, tylko one nie poddają się presji czasu.
Wędrując po przepięknej ziemi leszczyńskiej, nie sposób nie dostrzec przydrożnych kapliczek wkomponowanych w krajobraz. Tkwią w nim jak kamienie w pięknej oprawie.
Figury św. Jana Nepomucena, Wawrzyńca, Floriana, serca Jezusowego czy Najświętszej Maryi Panny są żywym świadectwem wiary, wyrażanej przez twórcze uniesienie często bezimiennych ludzi. Ich urok sprawia, że człowiek czuje się uwiedziony ich pięknem.
Przydrożne figurki św. Jana Nepomucena mają w sobie coś magicznego. Piętnastowieczny kapłan ubrany w charakterystyczne szaty oraz czapkę prałatówkę niektórych zadziwia, innych zastanawia. Palec wskazujący położony na ustach symbolizuje tajemnicę spowiedzi.
Według przekazu historycznego właśnie za dochowanie tej tajemnicy Jan Nepomucen został w okrutny sposób zamordowany przez króla Wacława IV Luksemburczyka.
Czasem Jan trzyma księgę — znak uczonego i teologa lub stułę — jako symbol spowiednika. Pięć gwiazd umieszczanych często na aureoli to symbol ciał niebieskich, które ponoć ukazały się na niebie, gdy umierał w nurtach Wełtawy. Dziś czci się go jako patrona dobrej sławy i honoru; świętego, który chroni przed żywiołem wody. Niniejsza wystawa jest efektem kilkuletnich poszukiwań leszczyńskich śladów św. Jana Nepomucena.

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-05-22 09:00
Data zakończenia: 2019-05-22 14:00
Organizator: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu Oddział zamiejscowy w Lesznie

Bezpłatne szkolenie kierowane do osób pełnoletnich rozważających możliwość założenia własnej firmy (nie ma konieczności bycia zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy). W trakcie zajęć uzyskają informacje na temat rejestracji firmy, poznają sposoby rozliczeń z Urzędem Skarbowym i ZUS, dowiedzą się o możliwości pozyskania preferencyjnych środków finansowych na rozpoczęcie działalności oraz uzyskają informację jak przygotować biznes plan.
Zapisy telefonicznie (65 529 90 81) pocztą elektroniczną m.linke@wup.poznan.pl lub osobiście (CIiPKZ w Lesznie ul. Śniadeckich 5 – I piętro pok. 112).

otwórz w nowym oknie

Przyjaźń polsko-węgierska - wykład histororyczny.

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Budynek dawnej Synagogi (ul. G. Narutowicza 31)
Data rozpoczęcia: 2019-05-22 16:00
Data zakończenia: 2019-05-22 17:00
Organizator: Muzeum Okręgowe w Lesznie

22 maja o godzinie 16:00 w budynku dawnej Synagogi, odbędzie się kolejny wykład historyczny. Tym razem zaproszony przez nas historyk opowie skąd wzięło się przekonanie o istnieniu przyjaźni polsko-węgierskiej i czy bliżej mu do mitu, czy stereotypu. Wykład przeprowadzi dr Adam Szabelski, który tak opisuje jego tematykę:

Gábor Bethlen, książę Siedmiogrodzki, napisał na początku XVII wieku do króla Szwecji Gustawa Adolfa: „Węgry nie mogą rozpocząć wojny przeciwko Polsce, ponieważ pomiędzy dwoma narodami istnieją dawne, ścisłe więzy przyjaźni i jeśli nawet król polski wysłał ostatnio cesarzowi z pomocą oddziały kozackie, uczynił to król, nie zaś naród polski, który nie może za to odpowiadać”. Trzysta lat później, we wrześniu 1939 roku, Pál Teleki (premier Węgier) na propozycję Hitlera odpowiedział: „Prędzej wysadzę nasze linie kolejowe, niż wezmę udział w inwazji na Polskę”. Przekonanie o niezwykłym związku obu narodów jest więc powszechne i trwa od kilku stuleci. Czy jednak nie jest to tylko mit, którym staramy się ukryć niewiedzę o naszych „Bratankach”? A może to tylko pozytywny, ale jednak stereotyp, który odgrzewany jest na potrzeby przeszłych i obecnych wydarzeń politycznych?

dr Adam Szabelski - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konsultant Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. Członek Rady Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Historyk specjalizujący się w dziejach Węgier i stosunków polsko-węgierskich.

Organizatorami spotkania są Polskie Towarzystwo Historyczne (koło w Lesznie) oraz Muzeum Okręgowe w Lesznie. Wstęp wolny.

otwórz w nowym oknie

Środa z Poezją Kawy

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2019-05-22 18:00
Data zakończenia: 2019-05-22 20:00
Organizator: MBP w Lesznie

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Środa z poezją kawy", które odbędzie się 22 maja 2019 r. w Bibliotece Ratuszowej. Początek spotkania godz. 18.00. Spotkanie tradycyjnie poprowadzi Bożena Łuczak.

Bożena Łuczak - Z zawodu fizjoterapeutka. Pomysłodawczyni i realizatorka wielu nagrodzonych projektów z zakresu rehabilitacji i terapii. Współpracuje z MBP w Lesznie od trzech lat. Jest inicjatorką i animatorką spotkań w MBP pt. Środy z poezją kawy oraz Czytając Siebie - Laboratorium Sztuki i Ruchu. Miłośniczka niekonwencjonalnej sztuki i literatury. W trakcie swoich spotkań uczy jak w niezwykły sposób spojrzeć na swoją codzienność.

otwórz w nowym oknie

Mity i patologie obrotu dziełami sztuki - wykład w Galerii MBWA Leszno

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA, ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2019-05-23 18:00
Data zakończenia: 2019-05-23 19:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

22 maja o godzinie 16:00 w budynku dawnej Synagogi (ul. G. Narutowicza 31), odbędzie się kolejny wykład historyczny. Tym razem zaproszony przez nas historyk opowie skąd wzięło się przekonanie o istnieniu przyjaźni polsko-węgierskiej i czy bliżej mu do mitu, czy stereotypu. Wykład przeprowadzi dr Adam Szabelski, który tak opisuje jego tematykę:

Gábor Bethlen, książę Siedmiogrodzki, napisał na początku XVII wieku do króla Szwecji Gustawa Adolfa: „Węgry nie mogą rozpocząć wojny przeciwko Polsce, ponieważ pomiędzy dwoma narodami istnieją dawne, ścisłe więzy przyjaźni i jeśli nawet król polski wysłał ostatnio cesarzowi z pomocą oddziały kozackie, uczynił to król, nie zaś naród polski, który nie może za to odpowiadać”. Trzysta lat później, we wrześniu 1939 roku, Pál Teleki (premier Węgier) na propozycję Hitlera odpowiedział: „Prędzej wysadzę nasze linie kolejowe, niż wezmę udział w inwazji na Polskę”. Przekonanie o niezwykłym związku obu narodów jest więc powszechne i trwa od kilku stuleci. Czy jednak nie jest to tylko mit, którym staramy się ukryć niewiedzę o naszych „Bratankach”? A może to tylko pozytywny, ale jednak stereotyp, który odgrzewany jest na potrzeby przeszłych i obecnych wydarzeń politycznych?

dr Adam Szabelski - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konsultant Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. Członek Rady Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Historyk specjalizujący się w dziejach Węgier i stosunków polsko-węgierskich.

Organizatorami spotkania są Polskie Towarzystwo Historyczne (koło w Lesznie) oraz Muzeum Okręgowe w Lesznie. Wstęp wolny.

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2019-05-23 18:00
Data zakończenia: 2019-05-23 20:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 23 maja, o godzinie 18.00 do Biblioteki Ratuszowej na spotkanie w ramach cyklu "WOKÓŁ GLOBUSA" z Agatą Majorek.Agata Majorek, lektor angielskiego, pilot wycieczek, pedagog, pasjonatka podróży. Pracowała jako doradca studenta w Newbury Collegu w Wielkiej Brytanii oraz na Cyprze. Uwielbia projektować wycieczki. Każdą podróż zaczyna od marzenia i nigdy jej nie kończy, bo ona na zawsze pozostaje w jej wspomnieniach. Jako mama nie przekreśliła marzeń i planów podróżniczych, teraz jeździ razem z dziećmi, bo one uczą czerpania radości z drobiazgów i nie mają żadnych barier językowych oraz kulturowych. Twierdzi, że nie ma lepszej edukacji niż podróże. Chce inspirować do podróżowania z dziećmi w bliższe i dalsze zakątki naszego globu.

otwórz w nowym oknie

Wiosna z Pegazem - Fotel bujany w obłokach

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Klub Maskarada - Teatr Miejski w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-05-23 18:00
Data zakończenia: 2019-05-23 21:00
Organizator: Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury

Wiosna z Pegazem to tradycyjne spotkanie poetów regionu leszczyńskiego połączone z promocją almanachu poetyckiego. W serii Zeszytów literackich ukazał się już dwudziesty czwarty tom. Jednym z celów przyświecających serii jest próba dokumentowania czegoś, co można nazwać status quo – stanem rzeczy środowiska literackiego regionu leszczyńskiego.

W programie wieczoru swoje wiersze zaprezentują: Eleonora Biberstajn, Ryszard Biberstajn, Tomasz Biberstajn, Grzegorz Chwieduk, Dominika Gładek, Norbert Góra, Krystyna Grys, Tadeusz Hofmański, Kamila Maria Kampa, Marek Klupś, Katarzyna Marciniak – Helińska, Józef Mądry, Sara Ratajczak, Andrzej Janusz Stanisławski, Jerzy Stankiewicz, Bogusława Szopa, Ewa Wierzbinska – Kloska, Irena Maria Zborowska, Katarzyna Zmysłowska.

Opracowanie muzyczne wieczoru: Michał Hadasik - pianista, aranżer, kompozytor, autor tekstów, propagator Poezji Śpiewanej i Piosenki Literackiej.
Moderatorem spotkania będzie Marek Klupś.
Na wystawie zaprezentują swoje prace: Jerzy Błaszczyk, Józef Złotkowski.

otwórz w nowym oknie

Bajaderki i lemoniada ogórkowa

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Siedziba Leszczyńskiego Banku Żywności, ul. Słowiańska 59
Data rozpoczęcia: 2019-05-23 17:00
Data zakończenia: 2019-05-23 19:00
Organizator: Leszczyński Bank Żywności

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności zaprasza 23 maja o godzinie 17:00 na Bajaderki i lemoniadę ogórkową z cyklu "Spiżarnia rozmaitości”. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Leszna.

otwórz w nowym oknie

Promocja firmy na Facebooku - konferencja

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Inkubator Przedsiębiorczości w Lesznie, ul. Geodetów 1
Data rozpoczęcia: 2019-05-24 09:00
Data zakończenia: 2019-05-24 14:00
Organizator: Leszczyńskie Centrum Biznesu, SmartWay

Leszczyńskie Centrum Biznesu oraz SmartWay zapraszają 24.05 o godzenie 9:00 wszystkich Przedsiębiorców z Leszna i okolic na konferencję, w trakcie której poruszone zostaną zagadnienia promocji firmy na Facebooku. Podczas spotkania dowiesz się jak promować lokalny biznes na największym portalu społecznościowym na świecie!. Budowanie wizerunku w sieci jest aktualnie niezbędnym elementem strategii promocji każdego biznesu. Poznaj darmowe techniki i pomysły na to, jak dotrzeć do nowych klientów, wypromować ofertę oraz zbudować relacje ze stałymi odbiorcami.

otwórz w nowym oknie

Dzień z Funduszami Unijnymi! Zapraszamy - porady bezpłatne

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. 55 Pułku Piechoty 34
Data rozpoczęcia: 2019-05-24 13:00
Data zakończenia: 2019-05-24 15:00
Organizator: Regionalna Izba Przemysłowo- Handlowa w Lesznie

Regionalna Izba Rzemieślniczo - Handlowa w Lesznie zaprasza 24 maja oraz 28 czerwca od godziny 13:00 na bezpłatne porady dotyczące funduszy Unijnych. Konsultacje skierowane są głownie do przedsiębiorców, które są bezpłatne. Podczas spotkania można dowiedzieć się o aktualnych możliwościach finansowania inwestycji w firmach, korzystając właśnie ze środków z Unii Europejskiej. Możliwe telefoniczne umówienie spotkania pod numerem telefonu: 65 529 56 56

otwórz w nowym oknie

Fragment Kurzu: Wojciech Sieracki/ Filip Rozynek – Koncert

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria Lochy, ul. Bolesława Chrobrego 3
Data rozpoczęcia: 2019-05-25 18:00
Data zakończenia: 2019-05-25 20:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie


Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza serdecznie 25 maja od godziny 18:00 do „Galerii Lochy” na koncert „Fragment Kurzu: Wojciech Sieracki/ Filip Rozynek”. Wstęp 10 zł.

otwórz w nowym oknie

Parkrun Leszno

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Karczma Borowa, Polana Trzech Dębów
Data rozpoczęcia: 2019-05-25 09:00
Data zakończenia: 2019-05-25 11:00
Organizator: Parkrun Leszno

Tradycyjnie w sobotę w Karczmie Borowej od godziny 9:00 odbędzie się bieg „Parkrun Leszno” Jest to cyklicznie odbywający się bieg po parku, który organizowany jest równocześnie w wielu miejscach na całym świecie. Dystans wszędzie taki sam - 5 km. Start zawsze o tej samej porze. Zawsze pomiar czasu i rejestracja wyników. Przyjdź, zobacz kto już zaraził się park runem. Pokonaj sam wyznaczoną trasę!

Szczegóły na stronie www.parkrun.pl/leszno

otwórz w nowym oknie

Piłka nożna, IV liga mężczyzn: Stainer Polonia Leszno - Sokół Pniewy

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Stadion lekkoatletyczny MOSIR, ul. Strzelecka
Data rozpoczęcia: 2019-05-25 11:00
Data zakończenia: 2019-05-25 13:00
Organizator: KP Polonia 1912 Leszno

KP Polonia 1912 Leszno zaprasza na mecz „Stainer Polonia Leszno - Sokół Pniewy”, który odbędzie się 25 maja o godzinie 11:00 na stadionie lekkoatletycznym MOSiR przy ulicy Strzeleckiej.

otwórz w nowym oknie

Lovesick DUO feat. Andrzej Kownacki w Bibliotece Ratuszowej

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2019-05-25 19:30
Data zakończenia: 2019-05-25 22:00
Organizator: Biblioteka Ratuszowa

Biblioteka Ratuszowa zaprasza 25 maja od godziny 19:30 na koncert „Lovesick DUO feat. Andrzej Kownacki”. Wstęp – 15 zł.

LOVESICK DUO to Paolo Roberto Pianezza (git. & voc.) oraz Francesca Alinovi (kontrabas i voc.) Na ich pierwszej polskiej trasie towarzyszy im na perkusji Andrzej Kownacki, znany przede wszystkim ze współpracy z takimi zespołami, jak Hot Lips i Fingerstyle Bob Trio
Pochodzą z Bolonii i koncertowali już niemal w całych Włoszech, ale też w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Irlandii. Do Polski przyjeżdżają po raz pierwszy. Mają na swoim koncie 3 płyty.
Muzyka, którą grają to niesamowicie energetyczna mieszanka klasycznego rock'n'rolla i bluesa, country i americany. Grają zarówno amerykańskie standardy, jak i własne kompozycje z autorskimi, włoskimi tekstami, które sami określają jako „ironiczne, bluesowe i gawędziarskie”.
Jest to zatem wielka gratka dla wszystkich miłośników klimatów lat 50-ych i 60-ych!

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury
Data rozpoczęcia: 2019-05-26 10:00
Data zakończenia: 2019-05-26 15:00
Organizator: Urząd Miasta Leszna , Miejski Ośrodek Kultury oraz MMKS Wieniawa Leszno

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju z okazji Dni Leszna wszystkich miłośników szachów. Szczegółowy komunikat znajdują się na stronie internetowej wieniawaleszno.pl

otwórz w nowym oknie

Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Stadion im. A. Smoczyka w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-05-26 19:00
Data zakończenia: 2019-05-26 21:00
Organizator: Unia Leszno SSA

Unia Leszno SSA zaprasza na mecz żużlowy 6 rundy „Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra”, który odbędzie się 26 maja o godzinie 19:00 na stadionie im. A. Smoczyka w Lesznie.

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka ul. Słowiańska 59 b
Data rozpoczęcia: 2019-05-27 16:00
Data zakończenia: 2019-05-27 18:00
Organizator: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie

W związku z realizacją projektu
Specjalistyczne poradnictwo dla osób/rodzin w trudnych
sytuacjach życiowych
dofinansowanego przez Miasto Leszno,
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie
zaprasza rodziców/opiekunów na bezpłatne
spotkanie edukacyjne pod nazwą

„Słowa mają moc, czyli o sztuce doceniania”


Spotkanie edukacyjne przeznaczone jest dla rodziców/opiekunów, którzy chcą podnieść swoje kompetencje wychowawcze, nauczyć się dobrej i efektywnej komunikacji z dzieckiem, wyznaczać dziecku granice bez stosowania przemocy, lepiej poznać samych siebie w roli rodzica i opiekuna oraz odkryć swoje rodzicielskie zasoby.

Termin spotkania: 27 maj 2019r.
Czas trwania spotkania – 16.00 – 18.00
Miejsce spotkania: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie przy ul. Słowiańskiej 59b
Prowadząca: Joanna Stróżyńska - pedagog
Zgłoszenie: telefonicznie pod nr tel. 65 529 98 65, lub mailowo: centrum@tkopd.leszno.pl
Przy zapisach prosimy podać imię, nazwisko, adres mailowy i telefon kontaktowy.


Serdecznie zapraszamy!

otwórz w nowym oknie

Ucz się korzystać z komputera i Internetu - bezpłatne szkolenie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-05-28 09:00
Data zakończenia: 2019-05-28 13:00
Organizator: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu – Oddział Zamiejscowy w Lesznie

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu – Oddział Zamiejscowy w Lesznie zaprasza 28 i 29 maja na bezpłatne szkolenie „Ucz się korzystać z komputera i Internetu”. Szkolenie skierowane do osób, chcących poznać podstawy obsługi komputera. Podczas zajęć będzie można nauczyć się, jak wysyłać i obierać maile, poszukiwać informacji w Internecie, przeglądać strony internetowe.
Prosimy o zapisy osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Dane kontaktowe:
a.michalczak@wup.poznan.pl, tel. 65 529 90 81

otwórz w nowym oknie

Ucz się korzystać z komputera i Internetu - bezpłatne szkolenie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-05-29 09:00
Data zakończenia: 2019-05-29 13:00
Organizator: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu Oddział zamiejscowy w Lesznie

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu – Oddział Zamiejscowy w Lesznie zaprasza 28 i 29 maja na bezpłatne szkolenie „Ucz się korzystać z komputera i Internetu”. Szkolenie skierowane do osób, chcących poznać podstawy obsługi komputera. Podczas zajęć będzie można nauczyć się, jak wysyłać i obierać maile, poszukiwać informacji w Internecie, przeglądać strony internetowe.
Prosimy o zapisy osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Dane kontaktowe:
a.michalczak@wup.poznan.pl, tel. 65 529 90 81

otwórz w nowym oknie

Szkolenie Pracownicze Plany Kapitałowe

Miejscowość: Leszno
Miejsce: siedziba RIPH w Lesznie, ul. 55 Pułku Piechoty 34
Data rozpoczęcia: 2019-05-29 09:00
Data zakończenia: 2019-05-29 15:00
Organizator: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie zaprasza 29 maja o godzinie 9:00 na „Szkolenie Pracownicze Plany Kapitałowe”.

Program szkolenia
1. Cel prowadzenia PPK
2. Kogo i w jakim okresie obowiązują PPK?
3. Najważniejsze elementy PPK dla pracodawcy.
4. Część dłużna a część udziałowa.
5. Podstawowe pojęcia: podmiot zatrudniający, wynagrodzenie, wypłata, wypłata transferowa, zwrot, itd.
6. Umowa o zarządzanie PPK – obowiązek zawarcia, treść.
7. Umowa o prowadzenie PPK -- obowiązek zawarcia, treść, niedopełnienie obowiązku zawarcia umowy
8. Informację o zawarciu umowy o prowadzenie PPK.
9. Wpłaty dokonywane do PPK – finansowanie, wysokość, termin.
10. Deklaracja uczestnika PPK
11. Wpłata powitalna i dopłaty roczne do PPK
12. Fundusze inwestycyjne i fundusze emerytalne, w których gromadzone są środki w PPK
13. Koszty zarządzania PPK
14. Nadzór nad funkcjonowaniem PPK
15. Wyznaczona instytucja finansowa
16. Ewidencja Pracowniczych Planów Kapitałowych
17. Podział środków w przypadku rozwodu lub unieważnienia małżeństwa
18. Podział środków w przypadku śmierci uczestnika PPK
19. Rozporządzanie środkami zgromadzonymi w PPK, wypłata, wypłata transferowa i zwrot środków dokonywany na wniosek uczestnika PP
20. Sankcje karne w zakresie PPK

otwórz w nowym oknie

Wieczorek kulturowy z Meksykiem

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2019-05-29 17:00
Data zakończenia: 2019-05-29 18:00
Organizator: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

29 maja 2019 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Ratuszowej w Lesznie na kolejny wieczorek kulturowy organizowany przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej, podczas którego usłyszymy historie prosto z Guadalajary.

W podróż po kolorowym Meksyku zabierze Państwa Hania, która wróciła z 6-cio miesięcznego wolontariatu w tym kraju. Opowie nam o kulturze, tradycjach, przepięknych miejscach, a także o codziennym życiu i pracy wolontariuszy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy!

Wydarzenie współfinansowane w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+

otwórz w nowym oknie

Trening budowania poczucia własnej wartości - szkolenie bezpłatne

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, ul. Śniadeckich
Data rozpoczęcia: 2019-05-30 09:00
Data zakończenia: 2019-05-30 14:00
Organizator: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Oddział Zamiejscowy w Lesznie

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Oddział Zamiejscowy w Lesznie zaprasza na szkolenie „ Trening budowania poczucia własnej wartości”, który odbędzie się 30 maja od godziny 09:00 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Szkolenie adresowane jest dla osób pełnoletnich, które w trakcie szkolenia dokonają diagnozy osobistego poczucia własnej wartości. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość wzmocnić pozytywny obraz samego siebie. Wskazane zostaną źródła kształtowania się poczucia własnej wartości oraz metody pracy nad sobą służące budowaniu adekwatnej samooceny. W szkoleniu mogą uczestniczyć również osoby nie będące zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy.

Do udziału w zajęciach można zgłaszać się także za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e.piotrowska@wup.poznan.pl

otwórz w nowym oknie

Szkolenie Vademecum Prawne dla działów zakupów i działów sprzedaży

Miejscowość: Leszno
Miejsce: siedziba RIPH w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-05-30 09:00
Data zakończenia: 2019-05-30 15:00
Organizator: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie zaprasza 30 maja o godzinie 9:00 na szkolenie, które skierowane jest do pracowników działów zakupów i działów sprzedaży. W takcie szkolenia zostaną omówione zagadnienia związane z procesem składania zamówień i realizacji transakcji,
w szczególności: poprawna treść zapytania ofertowego i oferty, forma elektroniczna, cena, terminy płatności i realizacji, konsekwencje niedotrzymania postanowień, zabezpieczenie, itd. Szkolenie stanowi kompendium praktycznej wiedzy dla osób zawodowo zajmujących się zakupami
lub oferowaniem produktów bądź usług.

Program szkolenia

1. Dział zakupów/dział sprzedaży – zakres kompetencji
2. Jak sprawdzić kontrahenta? Jakie dokumenty pozyskać?
3. Kto może podpisać zapytanie ofertowe/ofertę?
4. Negocjacje - jak zabezpieczyć się od strony prawnej?
5. Zapytanie ofertowe – treść a skutki prawne
6. Oferta – najczęstsze błędy, termin związania, inne zagadnienia
7. Ogólne warunki zakupów/sprzedaży – co wiąże strony?
8. Umowa – treść i załączniki
9. Terminy zapłaty w transakcjach handlowych
10. Faktura, dokumenty poświadczające wydanie towaru, wykonanie usługi, itd.
11. Transport i rozładunek – zapisy w umowach
12. Kiedy przysługują odsetki ustawowe za opóźnienie w transakcjach handlowych?
13. Zbadanie towaru lub odbiór usługi
14. Harmonogram spełnienia świadczenia pieniężnego w częściach
15. Prawne aspekty zarządzania ceną w kontraktach - cena netto/ brutto
16. Zadatek i zaliczka, przedpłata
17. Zabezpieczenie umowy m.in. kara umowa, gwarancja bankowa, poręczenie, itd.
18. Gwarancja dobrego wykonania
19. Odpowiedzialność - gwarancja i rękojmia
20. Zakończenie współpracy – wypowiedzenie, odstąpienie, rozwiązanie.
21. Pytania i dyskusja.

otwórz w nowym oknie

Lizaki ciasteczkowe i lemoniada arbuzowa

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Siedziba Leszczyńskiego Banku Żywności, ul. Słowiańska 59,
Data rozpoczęcia: 2019-05-30 17:00
Data zakończenia: 2019-05-30 19:00
Organizator: Leszczyński Bank Żywności

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności zaprasza 30 maja o godzinie 17:00 na Lizaki ciasteczkowe i lemoniadę arbuzową z cyklu "Spiżarnia rozmaitości”. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Leszna.

otwórz w nowym oknie

200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-06-01 17:00
Data zakończenia: 2019-06-01 19:00
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego zaprasza na koncert „ 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki”, który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie.

otwórz w nowym oknie

Dzień Dziecka w Galerii MBWA

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2019-06-01 11:00
Data zakończenia: 2019-06-01 14:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na Dzień Dziecka w Galerii MBWA, 1 czerwca 2019 od godziny 11:00 do 14:00. Wstęp wolny!

Od godziny 11:00 zostanie wyemitowanych 5 odcinków AgiBagi:
• odcinek 14 “Księżyc"
• odcinek 15 „Chwasty”
• odcinek 16 „Bąbelkowa plaga”
• odcinek 17 „ Od dużego do małego”
• odcinek 18 „ Gadzina uczy się latać

Daleko, daleko, gdzieś w wielkim kosmosie istnieje sobie mała planeta. Nazywa się AGI BAGI, bo ma dwie strony - Agi oraz Bagi. W tym uroczym miejscu, po dwóch stronach planety, mieszkają dwa plemiona - Agingi i Bagingi. Oba bardzo dbają o okoliczne rośliny i zwierzątka, troszczą się o środowisko. Każde z plemion na swojej stronie planetki. Zupełnie o tym nie wiedząc, współpracują ze sobą dbając o ekosystem Agi Bagi.

Dodatkowo od godziny 12:00 do 14:00 będzie prowadzony warsztat plastyczny:
• Bajanie
• Malowanie
• Wyklejanie
Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł własnoręcznie wykonać wyjątkową pracę, zainspirowaną bajką Agi Bagi, wykorzystując różne materiały plastyczne. Prace, które powstaną podczas warsztatów uczestnicy będą mogli ze sobą zabrać.

otwórz w nowym oknie

Warsztaty pielęgnacji i makijażu

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Inkubator Przedsiębiorczości w Lesznie, ul. Geodetów 1
Data rozpoczęcia: 2019-06-02 10:00
Data zakończenia: 2019-06-02 16:00
Organizator: Trener Beauty Elżbieta Smoczyk i Leszczyńskie Centrum Biznesu

Trener Beauty Elżbieta Smoczyk i Leszczyńskie Centrum Biznesu zapraszają w niedzielę (2 czerwca) na warsztaty pielęgnacji i makijażu "Piękna mama i córka", które poprowadzi doświadczony kosmetolog i wizażystka - Elżbieta Smoczyk.

Podczas warsztatów:
- dowiesz się o 5 krokach codziennej pielęgnacji,
- skonsultujesz swoje indywidualne potrzeby,
- nauczysz się jak przygotowywać skórę pod makijaż,
- dobierzesz idealny odcień podkładu i pudru mineralnego,
- nauczysz się szybkiego makijażu dziennego,
... i będziesz się świetnie bawić!

Warsztaty przeznaczone są dla kobiet otwartych na nowości, szukających czegoś specjalnego dla siebie i swojej skóry, potrzebujących zmiany w pielęgnacji i zainteresowanych nauką szybkiego makijażu dziennego – kobiet po prostu dbających o siebie.

Ciekawa forma na spędzenie czasu z mamą/córką/przyjaciółką.

Koszt warsztatów wynosi 199 zł
Przy zakupie 2 sztuk, drugie zaproszenie tylko 149 zł.

Szczegóły: https://lcb.leszno.pl/Piekna_mama_i_corka_-_warsztaty_pielegnacji_i_makijazu.html

otwórz w nowym oknie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Karczma Borowa, Polana Trzech Dębów
Data rozpoczęcia: 2019-06-02 09:30
Data zakończenia: 2019-06-02 14:00
Organizator: Komitet Społeczny "Pomóżmy Frankowi" oraz Przyjaciele "Franas Team"|

Komitet Społeczny "Pomóżmy Frankowi" działający z ramienia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Światło Nadziei" ma zaszczyt przeprowadzić zbiórkę publiczną na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Franka Mruga - chłopca, który od urodzenia walczy ze skutkami zamartwicy i ciężkiego niedotlenienia.

Akcją promującą zbiórkę jest organizowany przez Przyjaciół "Franas Team" charytatywny bieg na dystans 5km, któremu towarzyszy bieg dla dzieci na dystans 100m (wg kategorii wiekowej).

Zapraszamy nie tylko tych biegających! Pragniemy celebrować Światowy Dzień Dziecka, popularyzować zdrowy tryb życia oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w gronie rodziny i bliskich.

Na wydanie czeka 500 starterów oraz 200 upominków dla uczestników biegu dla dzieci!

Zapewniamy moc atrakcji: loteria fantowa, zamek dmuchany, animacje dla dzieci, gry i zabawy dla całych rodzin oraz lasermaniak, czyli niepowtarzalne bitwy laserowe!

Zapraszamy! Do zobaczenia na starcie! :):):)

otwórz w nowym oknie

Rajd Dziecka - Zabawa na Całego

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Toyota Mikołajczak w Lesznie, Zamek w Rydzynie
Data rozpoczęcia: 2019-06-02 09:00
Data zakończenia: 2019-06-02 15:00
Organizator: Automobilklub Leszczyński

2 czerwca Automobilklub Leszczyński zaprasza całe rodziny do udziału w Rajdzie Dziecka. Organizatorzy przekonują, że każdy, kto spróbował swoich sił w tej imprezie, wraca na kolejne edycje. Okazuje się, że mimo nazwy rajd kojarzącej się przede wszystkim z dużymi prędkościami i niezbyt bezpiecznym sportem, jest to prawdziwie rodzinne wydarzenie, podczas którego zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie spędzają czas, szlifując swoje umiejętności prowadzenia auta, ale również poprawiając kondycję fizyczną. Rajd Dziecka to nie tylko przejazd samochodem po wyznaczonej trasie, to także konkurencje turystyczne, rozwiązywanie zadań oraz konkurencje sprawnościowe dla dzieciaków. Na koniec każde dziecko wygrywa nagrodę rzeczową, a najlepsze załogi puchary i dyplomy. Każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, a dodatkowo najmłodsi będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych tego dnia przez Zamek w Rydzynie (dmuchane zamki, łódki i inne). W niedzielny poranek uczestnicy rajdu spotykają się w salonie samochodowym Toyota Mikołajczak w Lesznie. Tam od godziny 9:00 odbędzie się przyjmowanie zgłoszonych załóg i wydawanie dokumentów. O 9:30 nastąpi odprawa, podczas której Komandor Rajdu opowie o szczegółach trasy i przekaże najważniejsze wskazówki. Jeszcze przed startem uczestnicy wykonają konkurencje sprawnościowe, żeby chwilę później wyruszyć w trasę. Meta została zaplanowana w parku przy Zamku w Rydzynie. Tam też będzie czas na ciepły posiłek i konkurencje sprawnościowe dla dzieci. Wpisowe to jedynie 50 zł od załogi, które należy uiścić podczas odbierania dokumentów przed startem. Wszystkich zainteresowanych udziałem odsyłamy na stronę internetową WWW.automobilklubleszno.pl gdzie znajdują się szczegółowe informacje, w tym przede wszystkim Regulamin imprezy oraz formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do udziału! Wydarzenie wspiera firma Interbell, Toyota Mikołajczak oraz Miasto Leszno. Partnerom serdecznie dziękujemy!

otwórz w nowym oknie

Wykład o malarstwie Jerzego Nowosielskiego

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2019-06-03 11:00
Data zakończenia: 2019-06-03 12:00
Organizator: Miejskie Biuro Artystycznych w Lesznie

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wykład: „Rzeczywistość, która ulega uświęceniu. Malarstwo Jerzego Nowosielskiego”, który odbędzie się 3 czerwca o godzinie 11:00 w Galerii MBWA przy ulicy Leszczyńskich w Lesznie.

Prowadzenie: Aleksandra Pruska – historyk sztuki
wstęp wolny

Wykłady z historii sztuki dla dorosłych oraz każdej osoby zainteresowanej sztuka współczesną.

Jerzy Nowosielski to artysta, którego twórczość kształtuje się na skrzyżowaniu tradycji Zachodu i Wschodu, awangardy i sztuki bizantyjskiej. Wszechstronny malarz, prawosławny teolog, autor cerkiewnych polichromii, potrafił wykorzystać wschodnie dziedzictwo także w malarstwie świeckim – pejzażu, akcie, czy abstrakcji. Celem wykładu będzie omówienie sztuki Jerzego Nowosielskiego, który mówił o sobie, jako o „człowieku, który uczepił się ikony jako pewnego drogowskazu.

otwórz w nowym oknie

Dzień z Zakładaniem Firmy w Izbie. Porady bezpłatne

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Siedziba RIPH w Lesznie ul. 55 Pułku Piechoty 34
Data rozpoczęcia: 2019-06-07 13:00
Data zakończenia: 2019-06-07 15:00
Organizator: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie

Regionalna Izba Rzemieślniczo - Handlowa w Lesznie zaprasza 07 czerwca od godziny 13:00 na bezpłatne porady dotyczące zakładania własnej działalności gospodarczej. Możliwe telefoniczne umówienie się na spotkanie pod numerem telefonu: 65 529 56 56

otwórz w nowym oknie

Lesz No Limits Challenge

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Stara żwirownia ul. Trzebańska
Data rozpoczęcia: 2019-06-09 09:00
Data zakończenia: 2019-06-09 13:00
Organizator: Lesz No Limits Runners

Lesz No Limits Runners zaprasza na drugi bieg „Krwawa Pętla”, który odbędzie się 09 czerwca o godzinie 09:00 na starej żwirowni przy ulicy Trzebańskiej. Trasa zawodów ma ok. 1,1 km. Każdy z uczestników pokonuje trasę trzy razy w ustalonym przez organizatora odstępach czasowych. Przewyższenie każdej z pętli wynosi ok 120 metrów. Trasa ma charakter górski (bardzo wymagający).

otwórz w nowym oknie

V turniej- VIII Grand Prix Leszna 2019 w szachach

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Data rozpoczęcia: 2019-06-09 10:00
Data zakończenia: 2019-06-09
Organizator: Miasto Leszno, Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Klub szachowy MMKS „Wieniawa” Leszno

System rozgrywek:
Grand Prix będzie się składał z 8 turniejów szachów szybkich.
System szwajcarski kontrolowany na dystansie 7 rund.
Tempo gry 2 x 10' min. + 5″/ruch lub P'15 na zawodnika.
Kojarzenie par odbywa się komputerowo.
Uczestnictwo:
W rozgrywkach Grand Prix Leszna mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na miejsce
zamieszkania. Nie wprowadza się ograniczeń ze względu na posiadana kategorię szachową
i przynależność klubową.
Zapisy do turnieju:
Na stronie www.chessarbiter.com lub telefonicznie. W dniu turnieju najpóźniej 10 minut przed
rozpoczęciem turnieju. Ze względu na ograniczoną ilość 40 miejsc, do turnieju będą dopuszczeni
zawodnicy według kolejności zgłoszeń.

otwórz w nowym oknie

Zbiórka krwi w ramach akcji „Przedsiębiorczość we krwi”

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Parking przy Centrum Handlowym Manhattan
Data rozpoczęcia: 2019-06-10 10:00
Data zakończenia: 2019-06-10 13:00
Organizator: Regionalna izba przemysłowo-handlowa w Lesznie wraz z Centrum Handlowym Manhattan

Już po raz czwarty Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie organizuje Zbiórkę Krwi w ramach akcji Przedsiębiorczość We Krwi !

Podczas organizacji akcji towarzyszy nam hasło: „ My- Przedsiębiorcy Obalamy Mit Krwiopijcy- Jesteśmy Krwiodawcami!”

W tym roku partnerem wydarzenia jest nasza firma członkowska: Centrum Handlowe Manhattan

Zbiórka krwi odbędzie się 10 czerwca 2019 roku od godziny 10:00 do 13:00
na parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan.

Na wszystkich zainteresowanych oddaniem krwi będzie czekał mobilny "krwiobus".

Zapraszamy przedsiębiorców, pracowników oraz wszystkich, którzy chcą oddać krew.

Prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym Biurem, celem zgłoszenia uczestnictwa: tel. 655295656

otwórz w nowym oknie

Zajęcia małego ogrodnika i ciasto marchewkowe

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Siedziba Leszczyńskiego Banku Żywności, ul. Słowiańska 59
Data rozpoczęcia: 2019-06-13 17:00
Data zakończenia: 2019-06-13 19:00
Organizator: Leszczyński Bank Żywności

Leszczyński Bank Żywności zaprasza 13 czerwca o godzinie 17:00 Zajęcia małego ogrodnika i ciasto marchewkowe z cyklu "Spiżarnia rozmaitości”. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Leszna.

otwórz w nowym oknie

Wielki Piknik Wolontariacki

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Park Satyryków
Data rozpoczęcia: 2019-06-18 9:00
Data zakończenia: 2019-06-18 13:30
Organizator: Leszczyński Bank Żywności

Leszczyński Bank Żywności zaprasza 18 czerwca o godzinie 9:00 na „Wielki Piknik Wolontariacki" z udziałem gościa specjalnego Pana Prezydenta Łukasza Borowiaka.
W programie przewidziano: indywidualne podziękowania za działania Wolontariacie dzieci i młodzieży szkolnej, gry i zabawy zręcznościowe, animacje dla najmłodszych oraz ciasto i grilla, a także wiele innych atrakcji.

otwórz w nowym oknie

Lato z figurek z masy cukrowej i marcepanowej

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Siedziba Leszczyńskiego Banku Żywności, ul. Słowiańska 59
Data rozpoczęcia: 2019-06-20 17:00
Data zakończenia: 2019-06-20 19:00
Organizator: Leszczyński Bank Żywności

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności zaprasza 20 czerwca o godzinie 17:00 na Lato z figurek z masy cukrowej i marcepanowej z cyklu "Spiżarnia rozmaitości”. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Leszna.

otwórz w nowym oknie

Szkolenie Rekrutacja pracownika w świetle przepisów po nowelizacji

Miejscowość: Leszno
Miejsce: siedziba RIPH w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-06-26 09:00
Data zakończenia: 2019-06-26 15:00
Organizator: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie

Szkolenie skierowane jest do pracowników działu HR jak i innych uczestników postępowania rekrutacyjnego. Celem szkolenia jest omówienie aspektów prawnych rekrutacji z uwzględnieniem przepisów kodeksu pracy, kodeksu cywilnego, RODO, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz orzecznictwa sądów i stanowiska PIP. W trakcie szkolenia zostaną wskazane ramy prawne zachowań, jakie wobec kandydatów do pracy stawiają przepisy prawa, a co jest przez prawo dozwolone, jakie są uprawnienia i roszczenia kandydata do pracy oraz jakie błędy najczęściej są popełnianie w czasie procedury rekrutacyjnej.

Rekrutacja pracownika w świetle przepisów po nowelizacji
1. Jakie ustawy regulują kwestię rekrutacji pracowników?
2. Jak poprawnie stworzyć ogłoszenie o pracę?
3. Agencje zatrudnienia – aspekty prawne współpracy
4. „Przejęcie” pracowników a czyn nieuczciwej konkurencji
5. Rozmowa kwalifikacyjna – o co wolno pytać?
6. Kandydat do pracy szczególnie uciążliwej lub szkodliwej
7. Weryfikacja wiedzy pracownika – co wolno w świetle przepisów?
8. Weryfikacji danych podanych przez kandydata w CV i w czasie rozmowy kwalifikacyjnej
9. Formularz rekrutacyjny – najczęstsze błędy pracodawcy
10. Kodeks pracy – jakie dane można żądać od kandydata do pracy?
11. Rekrutacja a umowa o zakazie konkurencji
12. Tajemnica przedsiębiorstwa w procesie rekrutacji
13. RODO a proces rekrutacji pracowników
14. Rekrutacji w aspekcie równego traktowania w zatrudnieniu oraz zakazu dyskryminacji
15. Okres przechowywania dokumentacji pozyskanej i wytworzonej w czasie rekrutacji
16. Umowa przedwstępna, oferta i list intencyjny
17. Nawiązaniu stosunku pracy lub innego stosunku cywilnoprawnego
18. Obowiązki informacyjny na etapie zatrudnienia
19. Nowa teczka personalna
20. Jakie roszczenie może skierować kandydat do pracy wobec pracodawcy?
21. Pytania i dyskusja

Więcej na stronie www.riph.pl

otwórz w nowym oknie

Dzień z Funduszami Unijnymi! Zapraszamy - porady bezpłatne

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. 55 Pułku Piechoty 34
Data rozpoczęcia: 2019-06-28 13:00
Data zakończenia: 2019-06-28 15:00
Organizator: Regionalna Izba Przemysłowo- Handlowa w Lesznie

Regionalna Izba Rzemieślniczo - Handlowa w Lesznie zaprasza 28 czerwca od godziny 13:00 na bezpłatne porady dotyczące funduszy Unijnych. Konsultacje skierowane są głownie do przedsiębiorców, które są bezpłatne. Podczas spotkania można dowiedzieć się o aktualnych możliwościach finansowania inwestycji w firmach, korzystając właśnie ze środków z Unii Europejskiej. Możliwe telefoniczne umówienie spotkania pod numerem telefonu: 65 529 56 56

otwórz w nowym oknie

Mistrzostwa Świata w Speedrowerze

Miejscowość: Leszno
Miejsce: tor speedrowerowy w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-08-08 10:00
Data zakończenia: 2019-08-11 18:00
Organizator: Leszczyński Klub Speedrowerowy Szawer Leszno

Rezerwujcie sobie czas od czwartku 8 sierpnia do niedzieli 11 sierpnia 2019! W Lesznie zagoszczą wtedy najlepsi zawodnicy speedrowera z całego świata! W ciągu tych czterech dni czekają nas ogromne emocje, bo w Lesznie zostaną rozegrane cztery Finały Pucharu Federacji oraz półfinały i finały w kategoriach indywidualnych!
https://docs.google.com/document/d/1XgYZvV_CqAQC_8S3CfomqRt0vsOk3M32fUk-2-jAoNo/edit

otwórz w nowym oknie

VI turniej- VIII Grand Prix Leszna 2019 w szachach

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Data rozpoczęcia: 2019-09-22 10:00
Data zakończenia: 2019-09-22
Organizator: Miasto Leszno, Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Klub szachowy MMKS „Wieniawa” Leszno

System rozgrywek:
Grand Prix będzie się składał z 8 turniejów szachów szybkich.
System szwajcarski kontrolowany na dystansie 7 rund.
Tempo gry 2 x 10' min. + 5″/ruch lub P'15 na zawodnika.
Kojarzenie par odbywa się komputerowo.
Uczestnictwo:
W rozgrywkach Grand Prix Leszna mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na miejsce
zamieszkania. Nie wprowadza się ograniczeń ze względu na posiadana kategorię szachową
i przynależność klubową
Zapisy do turnieju:
Na stronie www.chessarbiter.com lub telefonicznie. W dniu turnieju najpóźniej 10 minut przed
rozpoczęciem turnieju. Ze względu na ograniczoną ilość 40 miejsc, do turnieju będą dopuszczeni
zawodnicy według kolejności zgłoszeń.

otwórz w nowym oknie

VII turniej- VIII Grand Prix Leszna 2019 w szachach

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Data rozpoczęcia: 2019-10-20 10:00
Data zakończenia: 2019-10-20
Organizator: Miasto Leszno, Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Klub szachowy MMKS „Wieniawa” Leszno

System rozgrywek:
Grand Prix będzie się składał z 8 turniejów szachów szybkich.
System szwajcarski kontrolowany na dystansie 7 rund.
Tempo gry 2 x 10' min. + 5″/ruch lub P'15 na zawodnika.
Kojarzenie par odbywa się komputerowo.
Uczestnictwo:
W rozgrywkach Grand Prix Leszna mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na miejsce
zamieszkania. Nie wprowadza się ograniczeń ze względu na posiadana kategorię szachową
i przynależność klubową.
Zapisy do turnieju:
Na stronie www.chessarbiter.com lub telefonicznie. W dniu turnieju najpóźniej 10 minut przed
rozpoczęciem turnieju. Ze względu na ograniczoną ilość 40 miejsc, do turnieju będą dopuszczeni
zawodnicy według kolejności zgłoszeń.

otwórz w nowym oknie

VIII turniej- VIII Grand Prix Leszna 2019 w szachach

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Data rozpoczęcia: 2019-11-24 10:00
Data zakończenia: 2019-11-24
Organizator: Miasto Leszno, Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Klub szachowy MMKS „Wieniawa” Leszno

System rozgrywek:
Grand Prix będzie się składał z 8 turniejów szachów szybkich.
System szwajcarski kontrolowany na dystansie 7 rund.
Tempo gry 2 x 10' min. + 5″/ruch lub P'15 na zawodnika.
Kojarzenie par odbywa się komputerowo.
Uczestnictwo:
W rozgrywkach Grand Prix Leszna mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na miejsce
zamieszkania. Nie wprowadza się ograniczeń ze względu na posiadana kategorię szachową
i przynależność klubową.
Zapisy do turnieju:
Na stronie www.chessarbiter.com lub telefonicznie. W dniu turnieju najpóźniej 10 minut przed
rozpoczęciem turnieju. Ze względu na ograniczoną ilość 40 miejsc, do turnieju będą dopuszczeni
zawodnicy według kolejności zgłoszeń.

otwórz w nowym oknie

Napisz do nas