twitter instagram YouTube

2021-10-15
Król Stanisław Leszczyński - promocja książki

Król Stanisław Leszczyński - promocja książki

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2021-10-15 18:00
Data zakończenia: 2021-10-15 19:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie


Aktualności Dodano: 15 Października 2021 Król Stanisław Leszczyński - promocja książki
Król Stanisław Leszczyński - promocja książki

Zobacz zdjęcie w większej rozdzielczości

Data rozpoczęcia: 2021-10-15 18:00
Data zakonczenia: 2021-10-15 19:00

Podczas tegorocznego Powrotu Króla odbędzie się promocja książki Krzysztofa Lewandowskiego - Król Stanisław Leszczyński. Leszno – Warszawa – Zweibrücken – Nancy. Zapraszamy Państwa w najbliższy piątek (15.10.2021), o godz. 18:00 do Biblioteki Ratuszowej.


Książka to kolejny tom z serii publikacji zatytułowanej „Cives Nostri” poświęconej życiu obywateli miasta Leszna. Jej autor – doskonały architekt wyobraźni z dużym znawstwem porusza się po biografii króla Stanisława Leszczyńskiego. Książka jest ułożona w logiczną całość. Autor zaczyna od dzieciństwa i młodości głównego bohatera, przechodząc do początków jego kariery politycznej, ukoronowanej wyborem na Króla Polski. Następnie szczegółowo opisuje pobyt bohatera opowieści we Francji i jego działalność w tym kraju zakończoną śmiercią. Ciekawostką jest, iż książkę kończą wybrane aforyzmy króla Stanisława Leszczyńskiego. Praca na pewno rozpropaguje dzieło i życie Stanisława Leszczyńskiego wśród mieszkańców ziemi leszczyńskiej. Uważam, że w Lesznie należy szczególnie dbać o tego monarchę. Co między innymi ma miejsce w dwóch szkołach w Lesznie: Szkole Podstawowej nr 13 i I Liceum Ogólnokształcącym. Również dla uczniów będzie to cenny drogowskaz związany z biografią króla.

Z recenzji dr Barbary Foryńskiej


Krzysztof Lewandowski - adwokat, działacz samorządowy, autor książek prawniczych i historycznych. Od 2006 roku wiceprezydent Zabrza. Urodził się i wychował w Zabrzu. Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureat I nagrody w ogólnopolskim konkursie Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" na najlepszą pracę magisterską i doktorską w dziedzinie ubezpieczeń. W 2004 roku uzyskał uprawnienia zarządcy nieruchomościami nadane przez Prezesa Urzędu Mieszkalnistwa i Rozwoju Miast. W 2006 roku ukończył podyplomowe studia menedżerskie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współzałożyciel lokalnego stowarzyszenia "Skuteczni dla Zabrza", od 2006 roku pełni funkcję I zastępcy prezydenta Zabrza.

Współpracownik Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis sp. z o. o w zakresie opracowywania porad i wyjaśnień publikowanych w wydawnictwie elektronicznym Lexpolonica. Publikował także w Rzeczpospolitej, Gazecie Ubezpieczeniowej, Prawie Asekuracyjnym, Administratorze, Gościu Niedzielnym, Naszym Zabrzu Samorządowym. Przewodniczący Rady Fundacji Górnika Zabrze.
Napisz do nas