twitter instagram YouTube

2021-10-15
Posadziliśmy żonkile! Pola Nadziei 2021

Posadziliśmy żonkile! Pola Nadziei 2021

Co roku wczesną jesienią sadzimy cebulki żółtego kwiatu nadziei, aby na wiosnę zakwitły pola, które dają nadzieję!

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka”, Fundacja Centrum Aktywności Twórczej wspólnie z Prezydentem Miasta Leszna, Prezesem i pracownikami MPWIK Leszno, urzędnikami, mieszkańcami, młodzieżą i innymi NGO-sami oraz  pracownikami Miejskiego Zakładu Zielenii zasadzili cebulki żonkili.

Wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ oficjalnie została odsłonięta również tablica opisująca ideę jaka przyświeca sadzeniu żonkili na Skwerze Pól Nadziei

Na wiosnę z cebulek wyrosną piękne kwiaty, które dadzą nadzieję wszystkim walczącym z nowotworem. Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Inicjatywa „Pola Nadziei”, to nie tylko sadzenie żonkili, to również akcja edukacyjno-szkoleniowa, ponieważ leszczyńskie Amazonki cyklicznie w szkołach prowadzą warsztaty oraz angażują się w wiele akcji społecznych. Członkinie organizacji są bardzo aktywne i wzajemnie się wspierają. W obliczu choroby to bardzo istotne, by mieć kogoś z kim można porozmawiać. Taka osoba w trudnych chwilach wyciągnie pomocną dłoń, wysłucha i podzieli się swoimi doświadczeniami. Leszczyńskie Amazonki to wspaniałe i silne kobiety.

Członkinie organizacji są bardzo aktywne i wzajemnie się wspierają. W obliczu choroby to bardzo istotne, by mieć kogoś z kim można porozmawiać. Taka osoba w trudnych chwilach wyciągnie pomocną dłoń, wysłucha i podzieli się swoimi doświadczeniami. Leszczyńskie Amazonki to wspaniałe i silne kobiety.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją, którą znajdziecie poniżej!

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas