twitter instagram YouTube

2019-06-14
Tajemnice Caravaggia

Tajemnice Caravaggia

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Sala w Ratuszu
Data rozpoczęcia: 2019-06-14 18:00
Data zakończenia: 2019-06-14 20:00
Organizator: Fundacja im. Huberta Mądrego

Zapraszamy na pokaz dzieł Caravaggia. Spotkanie z ks. prof. dr. hab. Witoldem Kaweckim - najwybitniejszym znawcą twórczości mistrza odbędzie się 14 czerwca 2019 roku (piątek) o godzinie 18:00 w sali w Ratuszu w Lesznie. Michelangelo Merisi da Caravaggio był reformatorem malarstwa europejskiego przełomu XVI i XVII wieku. Ksiądz profesor wprowadzi nas w niezapomniany i intrygujący świat fizycznej formy i metafizycznej treści. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Caravaggio fascynuje mnie od kilkudziesięciu lat. Wędrując po świecie, zawsze z drżeniem serca wyszukiwałem obrazy tego artysty, by móc je kontemplować na żywo. W ten sposób na przestrzeni wielu lat udało mi się obejrzeć prawie wszystkie jego dzieła. Twórczość ta w wyjątkowy sposób stała się częścią mojego życia. O Caravaggiu pisałem, wygłaszałem konferencje, prowadziłem prace naukowe, wykłady na uniwersytecie, a nawet rekolekcje w kościołach, posługując się jego obrazami. Zawsze spotykało się to z dużym zainteresowaniem audytorium. Ośmieliło mnie to do napisania o nim książki, którą właśnie prezentuję. Ma być ona próbą odkrycia licznych tajemnic Caravaggia dotyczących jego osobowości, życia i techniki malowania (ze wstępu autora do publikacji).

Witold Kawecki CSsR (redemptorysta) – profesor i kaznodzieja, kierownik Katedry Dialogu Wiary z Kulturą UKSW, pisarz i człowiek mediów, dziennikarz i kulturoznawca, autor 30 książek i setek artykułów, współpracownik Polskiego Radia i TVP oraz innych środków społecznego przekazu. Nagrodzony m.in. Feniksem w kategorii sztuka za książkę Sztuka polska a Kościół dzisiaj. Ekspert w zakresie kulturoznawstwa, teologii (kultury, moralnej, piękna, mediów), kultury politycznej i katolickiej nauki społecznej.

Napisz do nas