twitter instagram YouTube

VIII Grand Prix Leszna w szachach – drugi turniej

W turnieju, z kompletem punktów, zwyciężył Tomasz Mocny z MMKS Wieniawa Leszno! Tomek jest zwycięzcą Grand Prix Leszna w 2017 r. Drugie miejsce z 6 pkt. zajął Krzysztof Rozumek z ASSz Lipno Stęszew, a trzecie (również 6 pkt.) Damian Szymkowiak z UKS Skoczki Święciechowa.

W kategorii juniorskiej najlepsza okazała się Lena Łupicka z KSz Wieża Śmigiel (5 pkt.). Drugie miejsce i również 5 pkt. zdobył Mateusz Wleklik z MMKS Wieniawa Leszno. Trzeci był Jakub Chwastyniak z Dąbcza (4,5 pkt.).

W kategorii juniorów do lat 10 pierwsze miejsce zajęła Marta Wrzesińska z MMKS Wieniawa Leszno (4 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się Tymon Jankowiak z MMKS Wieniawa Leszno (3 pkt.), a na trzecim Fabian Basiura z KSz Wieża Śmigiel (2,5 pkt.).

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:
Turniej główny
Juniorzy do lat 18
Juniorzy do lat 10

Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Podczas turnieju, dla zawodników i rodziców dostępne były napoje i słodki poczęstunek.
Warunki do gry były bardzo dobre – ponownie gościł nas Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Sędzia zawodów Krzysztof Derecki podziękował uczestnikom za sportowe zachowanie.
Na zakończenie turnieju Prezes MMKS Wieniawy Leszno Łukasz Dębowiak wręczył nagrody dla pierwszych trzech zawodników w turnieju, w kategorii juniorów do lat 18 i 10.
VIII Grand Prix Leszna w szachach zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Leszna.

Trzeci turniej z cyklu Grand Prix odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zachęcamy do udziału!