twitter instagram YouTube

2019-06-17
Brave Kids Leszno

Brave Kids Leszno

W dniach 15-30 czerwca w Lesznie będzie realizowany projekt edukacyjno-artystyczny Brave Kids, podczas którego spotkają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata.

Uczestnicy projektu różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych. Znaczącym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności – dzieci uczestniczące w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie  odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie. Do Leszna przyjechały dzieci z 5 krajów: Syrii, Iranu, Kolumbii, Kazachstanu oraz Słowacji.

18 czerwca między 8:00 a 13:30 organizatorzy zapraszają do Miejskiego Ośrodka Kultury na występy tegorocznych uczestników Brave Kids Leszno. Zaprezentuje się 5 grup: z Kazachstanu, Syrii, Iranu, Kolumbii i Słowacji. Każda grupa przedstawi etiudę, która pokaże swoją kulturę poprzez barwny wielokulturowy pokaz edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

Tego samego dnia od 13:30 do 14:50 akcja wydarzenia przeniesie do na leszczyński Rynek. Odbędzie się tam barwna parada z młodymi artystami Brave Kids. Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się. Zapraszają zespoły oraz organizacje zajmujące się artystyczną edukacją dzieci. Orszak przejdzie ulicami starego miasta.

W piątek 28 czerwca o godzinie 18:30 odbędzie się koncert finałowy Brave Kids Leszno na leszczyńskim rynku. Po dwutygodniowych warsztatach i pobytu w rodzinach goszczących uczestników projektu dla leszczyńskiej widowni odbędzie się  koncert, który będzie niepowtarzalną okazją, by przeżyć odmienną kulturę bez granic.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Kontakt” oraz Brake Kids Leszno.
Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Leszno.

 

Więcej informacji na stronie http://www.bravekids.eu/pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas