twitter instagram YouTube

2019-06-07
„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” (zdjęcia)

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” (zdjęcia)

6 czerwca w południe, na Alejach Słowackiego miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”, przygotowanej przez Stowarzyszenie "Rodzina Wojskowa" oraz Fundację Dorastaj z Nami. Wystawa poświęcona jest pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy polegli lub zostali poszkodowani podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i na misjach poza granicami naszego państwa.

Wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” powstała w 2018 roku jako kontynuacja kampanii społecznej „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata”. Celem kampanii jest pokazanie, że za każdym mundurem stoi człowiek, który po pracy chciałby wrócić do domu, do swoich bliskich. Niestety – czasem nie wraca…

Wystawa będzie w Lesznie przez dwa tygodnie. Na ekspozycji można zobaczyć historie funkcjonariuszy służb publicznych, którzy zginęli lub zostali poszkodowani, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Inicjatorem kampanii jest Magdalena Pawlak, prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami, a współorganizatorem leszczyńskiej wystawy Barbara Mroczkowska, prezes Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa.

Na stronie Fundacji (www.dorastajznami.org) możemy lepiej poznać historie zmarłych bohaterów – rodziców podopiecznych Fundacji. Dowiedzieć się jakie mieli pasje, jak spędzali czas wolny, za czym najbardziej tęsknią ich dzieci. Możemy zobaczyć jakimi ludźmi byli na co dzień.

Ponadto Fundacja Dorastaj z Nami od ponad dziewięciu lat udziela wsparcia dzieciom i rodzinom poległych oraz ciężko poszkodowanych żołnierzy, policjantów, strażaków i ratowników górskich. Dofinansowuje podopiecznym naukę, zajęcia pozalekcyjne, pomoc psychologiczną, wsparcie doradcy edukacyjnego. Organizuje również warsztaty psychologiczne „Wakacyjna Szkoła Rodzica”. Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, ważną częścią misji Dorastaj z Nami jest budowanie szacunku do służb publicznych. Rozwijany jest również program Służba i Pomoc, skierowany do pełniących służbę żołnierzy, strażaków, policjantów oraz innych funkcjonariuszy służb publicznych i ich rodzin. Fundację można wesprzeć darowizną stałą lub jednorazową lub przekazując 1% podatku. Za wszystkie wpłaty Podopieczni Fundacji Dorastaj z Nami będą głęboko wdzięczni.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas