twitter instagram YouTube

2018-05-14
Dzień Europy i Targi NGO za nami! (zdjęcia)

Dzień Europy i Targi NGO za nami! (zdjęcia)

Ponad siedemdziesiąt leszczyńskich organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, leszczyńskich instytucji i spółek miejskich oraz firm zaangażowanych społecznie wzięło udział w Dniu Europy i Targach Organizacji Pozarządowych.

Już po raz dziewiąty leszczyński Rynek zamienił się w wielkie europejskie miasteczko. Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji przygotowanych przez uczestników targów i wspaniała atmosfera przyciągnęły na Rynek wielu mieszkańców. Leszczyńskie przedszkolaki i uczniowie szkół przygotowali program sceniczny, który uświetniał imprezę. Wydarzenie rozpoczęło się od "Kaczuszek" odtańczonych przez maskotki. Także nasze Misie Wolusie włączyły się we wspólne radosne pląsy.  Występy przygotowały także organizacje pozarządowe, na scenie mogliśmy zobaczyć między innymi Kapelę Dudziarską Ignysie oraz  tańczące czarownice z "Wygraj Siebie". Wolontariusze z Fundacji Centrum Aktywności  Twórczej prezentowali międzynarodowe tańce i piosenki. Organizacje promowały swoją działalność i zachęcały, aby się do nich przyłączyć. Najwięcej atrakcji było dla dzieci - gry, zabawy, malowanie twarzy. Ale skorzystali wszyscy, bo można było także zjeść coś smacznego.  Ciekawych wydarzeń było mnóstwo: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprezentowało saturator, czyli wózek do produkcji wody sodowej. Można było spróbować czystej kranówki z odrobiną mięty, albo poprosić o dodanie owocowego smaku. Z kolei schronisko dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie zachęcało do adopcji czworonogów. Na nowy dom czeka 99 psów i 15 kotów. Zespół Szkół Technicznych robił eksperymenty, a Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych promował roboty. Można było wziąć udział w warsztatach plastycznych, szybkiej randce po angielsku, czy obejrzeć walki na macie.  Wśród wystawców, którzy prezentowali się na leszczyńskim Rynku były też firmy, które angażują się społecznie. Dwie z nich przygotowały smaczne przekąski dla mieszkańców.

Jedno jest pewne, kto był z nami na pewno się nie nudził!

 

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Europe Direct Poznań, Eurodesk Leszno, Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Leszna.

Partnerami wydarzenia byli: organizacje pozarządowe działające na terenie Miasta Leszna, leszczyńskie spółki, placówki edukacyjne i instytucje, a także Miejski Zakład Budynków Komunalnych, Miejski Zakład Zieleni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zespół Szkół Ekonomicznych.

Zachęcamy do przeglądania galerii z sobotniego wydarzenia. 

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas