twitter instagram YouTube

2020-12-16
Ekstremalne Mikołajki z NGO

Ekstremalne Mikołajki z NGO

Już w najbliższą sobotę dla najmłodszych mieszkańców Mikołaje zjadą z wieży ratusza. W rolę Świętych Mikołajów wcielą się mieszkańcy Leszna, na co dzień strażacy, policjanci, żołnierze i druhowie. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Leszna wraz z leszczyńskimi organizacjami pozarządowymi.

To kolejna już odsłona happeningu pod hasłem "Ekstremalne Mikołajki z NGO". Akcja odbędzie się po raz trzeci z inicjatywy grupy mieszkańców oraz przedstawicieli leszczyńskich NGO i Urzędu Miasta Leszna. W poprzednich latach akcja organizowana była w leszczyńskim szpitalu i zawsze wywoływała żywe zainteresowanie pacjentów, którzy oglądali całą akcję przy oknach szpitalnych. W tym roku z uwagi na obecną sytuację happening zorganizowany zostanie na leszczyńskim rynku.

W sobotę 19 grudnia o godzinie 16:00 Mikołaje wyposażone w uprzęże zjadą na linach z wieży ratusza. Spotkanie uatrakcyjnią świąteczne występy Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna oraz fire show w wykonaniu Młodzieżowego Centrum Profilaktyki „Alternatywa”, a także będzie wiele niespodzianek przygotowanych przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. Na najmłodszych czekać będą śnieżynki oraz elfy oraz anioły. Nie zabraknie również członków Stowarzyszenia "Wygraj Siebie", Stowarzyszenia ECHO oraz członków Stowarzyszenia Chorych na Choroby Reumatyczne, którzy przygotowali słodkie upominki i ozdoby oraz kartki świąteczne. Na miejscu będzie także Replika Forda z 1920 r. którą poprowadzi Mikołaj ze Śnieżynką.

Będzie również kiermasz ozdób i upominków świątecznych wykonanych przez uczestników i terapeutów WTZ Zaborowo (Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”).

Ponadto podczas wydarzenia w namiocie Stowarzyszenia PL18 będzie ustawiona skrzynka pocztowa do której będzie można wrzucić kartki dla Zuzi.  Zuzia obecnie przebywa w szpitalu, w lutym czeka Ją operacja. Zuzię można również wesprzeć finansowo, szczegóły można znaleźć tutaj: https://zrzutka.pl/j6mmv9?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR2N1sPlS1SZuJxHAFiuhPBobsBvjPl1DikorE6XBniyDnaJIOg_CmLVAxo

Zachęcamy do przygotowania kartek, dodajmy Jej oraz rodzicom otuchy i pokażmy, że nie są sami!

Mikołaje zjeżdżać będą w kolejności:

·         Damian Dudziak Alpinizm przemysłowy (od kilkunastu lat pracuje na wysokościach, prowadzi kursy i szkolenia wysokościowe i wspinaczkowe)

·         Grzegorz Staniewski - żołnierz, instruktor spadochronowy i survivalu

·         Bartosz Tunia nieszablonowy instruktor i egzaminator psów poszukiwawczo-ratowniczych w PSP

·         Sławek Durka Drużynowy 15 Specjalnej Drużyny Harcerskiej Hufca ZHP Leszno

·         Marcin Koloszuk żołnierz służący w 4 Pułku Przeciwlotniczym, instruktor wspinaczki,  pasjonat sportu

O oprawę oświetleniową zadba Kamil Łukaszyk oraz Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto.

Popołudnie zapowiada się świetnie, zabierzcie swoje rodziny i przybywajcie w sobotę na leszczyński Rynek!

Ze względu na obecną sytuację prosimy zachować szczególne środki ostrożności takie jak maseczki, przyłbice i bezpieczną odległość.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas