twitter instagram YouTube

2019-05-20
Karta ratująca życie ICE - odbierz i noś przy sobie

Karta ratująca życie ICE - odbierz i noś przy sobie

Przypominamy, iż wciąż można odbierać specjalne karty ratujące życie ICE, przygotowane przez Miasto Leszno w ramach kampanii Świadomość Niepełnosprawności.

Czym jest karta ICE?

ICE to skrót od angielskiego zwrotu „in case of emergency”, czyli tłumacząc na język polski - „w razie wypadku”. Karta jest zbiorem informacji, które każdy z nas powinien nosić ze sobą w łatwo dostępnym miejscu, tak aby w razie wypadku można było skontaktować się z naszymi bliskimi lub dowiedzieć się ważnych informacji związanych z naszym zdrowiem. Karta jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów, wielkością przypomina np. dowód osobisty, czy kartę płatniczą, więc bez problemów zmieści się w portfelu, torebce, czy kieszeni. Do informacji zawartych na karcie wyróżnić można: dane osobowe posiadacza karty, grupę krwi, informacja o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach, informacje kontaktowe do bliskich osób, a także dodatkowe informacje tj. np. numery telefonów alarmowych.

Przeprowadzając kampanię Świadomość Niepełnosprawności, Miasto Leszno przygotowało specjalne karty ICE, które trafiają do mieszkańców miasta. Aby zostać posiadaczem karty, należy zgłosić się do Biura Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (Al. Jana Pawła II 21a 64-100 Leszno, kontakt: Tel. 65 547 68 40/65 529 54 03, godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 7:30 -15:30). Liczba kart jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zgłaszania się i odbioru.

Pamiętajmy, że nasze życie i zdrowie jest bezcenne. Warto posiadać kartę ICE w podróżach, jak i codziennym życiu. To mała rzecz, która może bardzo wiele ułatwić i pomóc.

Wzór leszczyńskiej karty ICE dostępny jest poniżej.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas