twitter instagram YouTube

2021-03-08
Kwiaty na Dzień Kobiet

Kwiaty na Dzień Kobiet

Już tradycyjnie w Dzień Kobiet Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak obdarowywał leszczynianki kwiatami oraz składał im życzenia.

Dziś w Dniu Kobiet panie otrzymują najczęściej kwiaty i najserdeczniejsze życzenia od mężczyzn.

Do tych życzeń dołączył się również Prezydent Łukasz Borowiak wręczając mieszkankom kwiaty na leszczyńskiej starówce.

Leszczynianki nie ukrywały zaskoczenia.  Zarówno życzenia jak i tulipany spowodowały uśmiech na twarzach pań.

 „Jest to bardzo miły i piękny gest ze strony Prezydenta” – mówiły panie

My przyłączamy się do życzeń Prezydenta i życzymy wszystkim Paniom pomyślności oraz spełnienia marzeń. Niech codzienne wyzwania staną się źródłem osobistej satysfakcji poczucia dumy i zadowolenia.

Ciekawostka:

Dzień Kobiet, to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r.

Ruchy robotnicze w Europie oraz Ameryce Północnej stanowią korzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. W 1910 r. Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który miał służyć rozpowszechnianiu idei równości kobiet i mężczyzn oraz poszanowaniu praw kobiet.

Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata. W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w czasach PRL. Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas