twitter instagram YouTube

2019-01-11
NGO na weekend

NGO na weekend

Weekend upłynie pod znakiem Finału WOŚP - ale nie tylko.

SOBOTA

Kolejna specjalna edycja Parkrun Leszno. Tym razem biegacze będą wspierać  27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkich chętnych zaprasza Fundacja „Życie Cudem jest”. Start biegu o godzinie 9.00 w Karczmie Borowej.

W sobotę o godzinie 10.00 w sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie przy ul. Narutowicza 74 rozpocznie się IX edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Pamiętamy Leszczyńskich Przyjaciół WOŚP”. W turnieju wystąpi 6 zaproszonych drużyn, w skład których wchodzą przedstawiciele różnych leszczyńskich grup zawodowych. Będą dziennikarze, lekarze, ratownicy medyczni, urzędnicy, sportowcy czy służby mundurowe. Organizatorem turnieju jest Sztab 658 Leszno.

Fundacja Edukacyjna Pro Musica zaprasza na warsztat tradycyjnego tańca zachodnio - afrykańskiego z tancerką Aneta Szlacheta - Afrotonika oraz muzykiem Dariuszem Dżuganem - Jughan Music. Zajęcia odbywają się przy energetycznej muzyce bębnów afrykańskich na żywo oraz przy kojących dźwiękach kontrabasu (stretching i relaksacja)!. Warsztaty odbędą się o godzinie 10.00 w Leszczyńskim Centrum Biznesu Leszno, ul. Geodetów 1.

O 14.00 Fundacja Arena i Świat zaprasza na spacer do lasu w ramach akcji Wielki Zachwyt. Zbiórka w Karczmie Borowej.

Po przerwie świąteczno-noworocznej Jamalex Polonia 1912 Leszno wraca do Hali Trapez. W 17. kolejce 1. ligi przeciwnikiem Polonii będzie Energa Kotwica Kołobrzeg. Początek spotkania o godzinie18.00.

Również o 18.00 w Trzynastce rozpocznie się mecz MKS Real Astromal Leszno - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Cały dochód z meczu oraz z licytacji zostanie przekazany na leczenie Mai Marcinkowskiej, która zmaga się z bardzo rzadką i ciężką choroba jaką jest rak kory nadnerczy.

Steel Dart Leszno zaprasza na 8. Turniej Leszczyńskiej Ligi Steel Darta o puchar Uniplast. Turniej odbędzie się w Barze Szopa przy ul. Dąbrowskiego o godzinie 18.00.

NIEDZIELA

Niedziela upłynie pod znakiem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Leszno zaprasza wszystkich chętnych do honorowego oddania krwi w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka odbędzie się w godzinach 9.00 – 13.00 w Punkcie krwiodawstwa w Lesznie, ul. Kiepury 45.

PWSZ w Lesznie, MOS w Lesznie, AZS PWSZ w Lesznie zapraszają na Test Coopera w wodzie w ramach WOŚP. Test rozpocznie się o 9.00 na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie.

O 9.00 rozpocznie się również 9. kolejka Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej, której organizatorem jest Stowarzyszenie UKS 9 Leszno. Turniej odbędzie  się w Sali sportowej na Zatorzu.

Akademia Piłki Nożnej Młoda Polonia Leszno organizuje w sali Trzynastka największy turniej piłki nożnej X REMAS CUP 2019 w Lesznie! To już X jubileuszowa edycja.  Początek turnieju o godzinie 9.00.

 Automobilklub Leszczyński zaprasza na  XVIII Rajd WOŚP. Impreza ma formułę rajdu turystyczno-nawigacyjnego, polegającego na przejechaniu trasy zgodnie z opisem i zrealizowaniu zaplanowanych po drodze zadań. Wysokość wpisowego od załogi wynosi 50 zł, całość zostanie przekazana na konto WOŚP. Zapisy na stronie organizatora. Początek rajdu o godzinie 11:30 z Rynku.

Tych, którzy wolą biegać i chodzić z kijami zapraszamy na VII Bieg i Kijomarsz ZAGRAJ Z ORKIESTRĄ. Start i meta w Karczmie Borowej na Polanie Trzech Dębów. Jak co roku na każdego uczestnika będzie czekała muzyka, gorąca zupa z kotła, herbatka i smaczny placek. Ponadto każdy zawodnik na mecie otrzyma ręcznie wykonany przez dzieci ze SP nr 2 w Lesznie medal. Początek wydarzenia o godzinie 12.00. Organizatorami biegu są wolontariusze oraz Sztab działający przy SP nr 2.

Od godziny 14.00 można uczestniczyć koncercie „SP 2 dla Orkiestry gra” w budynku Szkoły Podstawowej nr  2 w Lesznie, gdzie odbędą się występy, pokazy, zostanie uruchomiona kawiarenka.

O godzinie 15.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie rozpocznie się koncert „Małe Serduszka Grają dla ORKIESTRY”. Wystąpią w nim  m.in. dzieci z przedszkoli nr 7, 8, 12, 19, 21, sekcja cyrkowo-akrobatyczna PEGAZ, dr CLOWN oraz inni zaproszeni goście. Organizatorem koncertu jest Sztab 658 Leszno.

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu niedziela w Muzeum - tym razem będzie to kuratorskie oprowadzanie po wystawie: Chwała Zwycięzcom! - Grupa „Leszno” - Jubileusz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Godz. 16:00, Galeria Sztuki Muzeum, ul. G. Narutowicza 31.

Dzień zakończymy Światełkiem do Nieba o godzinie 20.00 na leszczyńskim Rynku.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas