twitter instagram YouTube

2018-11-09
Niepodległościowy weekend z NGO

Niepodległościowy weekend z NGO

Cały weekend upłynie nam w patriotycznej atmosferze. Wszyscy świętujemy 100 lecie odzyskania niepodległości!

PIĄTEK

Biało – czerwony weekend zaczynamy już o godzinie 12.00 w Archiwum Państwowym, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pt. "100 dokumentów na stulecie Niepodległości. Długa droga południowo-zachodniej Wielkopolski do wolności".

O 13.00 natomiast rozpocznie się finisaż wystawy  „Żużel. 80 lat wrażeń”. Impreza odbędzie w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego, przy ulicy G. Narutowicza 31. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

O 15.30 zapraszamy na Rynek! Nasze biuro razem z leszczyńskimi NGO’sami  przygotowało akcję wręczania mieszkańcom własnoręcznie wykonanych niepodległościowych upominków. Ten, kto będzie na Rynku otrzyma ciasteczko w barwach narodowych albo kokardę narodową.

O 16.00 uroczystości niepodległościowe rozpoczną się w Szkole Podstawowej nr 1, której uczniowie przygotowali wieczornicę pt. „Dom”. SP 1 zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek rogalami marcińskimi.

Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego i garnizonu Leszno zapraszają na Koncert zorganizowany w 150. rocznicę urodzin pierwszego marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Koncert odbędzie się w auli PWSZ w Lesznie.

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej zaprasza na 17.00 do Biblioteki Ratuszowej gdzie odbędzie się Country Speed Dating.

Zainteresowanych podróżami na 18.00 zaprasza I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, gdzie odbędzie się kolejny z cyklu „Portretów Ziemi”. Tym razem przenieść się można na Filipiny. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty.

SOBOTA

Na specjalne biało – czerwone wydanie Parkrunu zaprasza Fundacja „Życie Cudem jest”. Organizatorzy zapraszają jak zwykle na 9.00 do Karczmy Borowej na Polanę Trzech Dębów.

O 13.00 odbędzie się mecz Stainer Polonia Leszno z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze zapraszają na Stadion Lekkoatletyczny w Lesznie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie oraz Miasto Leszno zapraszają na koncert czeskiego zespołu, który odbędzie się o godz. 17.00 w Bibliotece Ratuszowej.

MKS Astromal Leszno o godzinie 18.00 podejmie w Sali Trzynastka zespół UKS Olimp Grodków.

NIEDZIELA

Niedziela to dzień wielkiego narodowego święta. Oprócz oficjalnych obchodów i imprez towarzyszących, leszczyńskie NGO przygotowały również swoje propozycje.

Już od 10.00 można kibicować UKS 9 Leszno podczas Turnieju Juniorów, który odbędzie się na Hali Sportowej na Zatorzu.

Zespół Szkól nr 4 zaprasza na Stadion Lekkoatletyczny o godzinie 14.00 zostanie tam przeprowadzony bieg na 1918 metrów.

Klub Filmowy przy Polskim Związku Niewidomych w Lesznie zaprasza wszystkie osoby z dysfunkcją wzroku oraz członków PZN do Kina Teatru Miejskiego w Lesznie o godz. 15.00 na film "Polonia Restitute" oraz po projekcji na tradycyjnego "Marcinka".

Godzina 16.00 to początek meczu futsalowego  VI kolejki 1 Polskiej Ligi Futsalu, organizowany w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na kibiców Klubu Sportowego Futsal Leszno, oprócz atrakcji sportowych jakim będzie spotkanie z zawsze groźnym Teamem Lębork, czeka specjalna biało-czerwona oprawa, konkursy dla dzieci, eskorta zawodników.

Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak oraz Miejski Ośrodek Kultury chcą zaprosić mieszkańców Leszna i okolic na pełen wzruszeń Koncert pt. „Sto Lat Wolnej… Piosenki”. Całkiem nowe aranżacje wielkich osobowości artystycznych takich, jak np.: Adolf Dymsza, Hanka Ordonówna, Anna Jantar czy Czesław Niemen w wykonaniu wybitnych współczesnych artystów: Olgi Bończyk, Andrzeja Krzywego, Władka Grzywny oraz Jacka Piskorza z zespołem. Przybliżą tym samym piękno polskiej piosenki minionego stulecia po odzyskaniu wolności, również rozumianej jako wolności słowa - tego, co przez lata udało się spisać, skomponować i nagrać. Usłyszymy hity poszczególnych dekad, nie tylko patriotyczne, ale również od lat 20' po czasy współczesne. 


Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas