twitter instagram YouTube

2020-11-23
Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy 2020

Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy 2020

W miniony weekend w Bydgoszczy odbył się towarzyski turniej, w którym udział wzięli leszczyńscy zawodnicy.

W kategorii młodzik Jakub Fogt zajął drugie miejsce. Polonista w eliminacji wygrał wszystkie walki tracąc tylko jedno trafienie. Dało to zawodnikowi teamu Leszno Fencing nr.1 do eliminacji bezpośredniej. Kolejne walki wygrywał 12:2, 12:1, 12:11, 12:2, by w finale przegrać jednym trafieniem.

Bartosz Żok zajął w tej samej kategorii wiekowej miejsce 32. Będąc najmłodszym rocznikiem w tej grupie wiekowej Bartek nie wygrał żadnej walki w grupie.

W grupie dzieci (2009-2010) startowali Franek Neumann i Igor Stelmaszyk. Bardzo dobrze walczył w eliminacji Neumann (4/5 zwycięstw) co dało młodemu floreciście z Leszna numer 8 do eliminacji bezpośredniej. W walce o czołową ósemkę pojedynek był zacięty i skończył przy stanie 5:5. W dodatkowej minucie przeciwnik okazał się lepszy i nasz zawodnik ostatecznie został sklasyfikowany na 10 miejscu.

Igor także walczył z powodzeniem w eliminacji wygrywając 3/5 walk (12 numer do eliminacji bezpośredniej). Po pewnym zwycięstwie w walce o 16 podobnie jak Franek przegrał pojedynek o ósemkę. Ostatecznie 12 pozycja.

Wsród dziewcząt (kategoria młodzik) Emilia Bogacka zajęła 18 pozycję ( 2/6 wygranych walk ) a Maja Neumann ( rownież 2/6 wygranych ) na 22 pozycji. Obie nasze zawodniczki były najmłodsze w gronie młodziczek i robiły co mogły by pokonać starsze koleżanki z innych klubów.

Gratulacje dla wszystkich zawodników. 

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas