twitter instagram YouTube

2021-04-03
Pola Nadziei zakwitły w Lesznie

Pola Nadziei zakwitły w Lesznie

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” wspólnie z Prezydentem Miasta Leszna, Prezesem i pracownikami MPWIK Leszno, urzędnikami, mieszkańcami, młodzieżą z I LO, innymi NGO-sami oraz pracownikami Miejskiego Zakładu Zieleni posadziły cebulki żonkili, które teraz pięknie zakwitły.

"Na Polu Nadziei po raz czwarty zakwitły żonkile - kwiaty nadziei, które mają przypominać o potrzebach ludzi terminalnie chorych na raka piersi.  Jest to nasz dar dla miasta i mieszkanców. Mam nadzieję, że te piękne kwiaty dadzą nadzieję wszystkim walczącym z nowotworem" - powiedziała Mieczysława von Ossowska prezes zarządu "Amazonek"

Akcja „Pola nadziei”, to nie tylko sadzenie żonkili, to również akcja edukacyjno-szkoleniowa, ponieważ leszczyńskie Amazonki cyklicznie angażują się w wiele akcji społecznych.

Członkinie organizacji są bardzo aktywne i wzajemnie się wspierają. W obliczu choroby to bardzo istotne, by mieć kogoś z kim można porozmawiać. Taka osoba w trudnych chwilach wyciągnie pomocną dłoń, wysłucha i podzieli się swoimi doświadczeniami. Leszczyńskie Amazonki to wspaniałe i silne kobiety.

Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

"Dzięki zaangażowaniu wielu osób rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Pomagasz innym – pomagasz sobie, bo przez to, że pomagamy innym, że czujemy się potrzebne, nasze zdrowie się poprawia"" - dodała Mieczysława von Ossowska 

Dotykam, badam = WYGRYWAM

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas