twitter instagram YouTube

2018-09-14
Poniedziałek 17 września

W ramach IV edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno w poniedziałek 17 września 2018 roku odbędzie się Obywatelska Starówka oraz rozpocznie się tydzień Dni Otwartych.

17 września 2017 – OBYWATELSKI PONIEDZIAŁEK

Godz. 09.00 -15.00 / Ratusz

·         Przyjdź na otwarte spotkanie z Prezydentem

·         Biuro Rady Miejskiej wraz z Radnymi zaprasza mieszkańców

·         Porozmawiaj  z urzędnikami zajmującymi się prawami konsumenta, budżetem obywatelskim, konsultacjami społecznymi, inicjatywą lokalną,

·         Nieodpłatnie poradź się prawnika w godzinach 12.00 – 15.00

·         Wypełnij dokumenty dot. Leszczyńskiej Karty Seniora, Karty Leszczyńskiej Rodziny Wielodzietnej, Karty Dużej Rodziny czy Wielkopolskiej Karty Dużej Rodziny

·         Dowiesz się informacji na temat Programu Teleopieki Domowej „Przycisk Życia”

·         Poznaj historię ratusza i starówki – opowiadać będzie Miejski Konserwator Zabytków.

Od godz. 7.30 do godz. 20.00 w poniedziałek 17 września 2018 roku na mieszkańców Leszna będzie czekać wiele atrakcji: konsultacje, spotkania, warsztaty, zajęcia, treningi, występy artystyczne i inne ciekawe akcje zaplanowane przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz leszczyńskie instytucje na terenie miasta.

Pokaz zajęć fitness i bezpłatna konsultacja z trenerem i fizjoterapeutą oferują 
4 Steps to be fit i Transformers.

Mamy ciekawą ofertę dla miłośników wszelakich sportów:

1.    Otwarte treningi Karate SHOTOKAN dla dzieci w wieku 6-12 lat 
w Leszczyńskim Klubie Karate INARI,

2.    Treningi pokazowe Football Academy Leszno, treningi piłkarskie dla chłopców 
z rocznika 2006 i 2005 Klubu Piłkarskiego Polonia 1912

3.    Rozgrywki w paintball laserowy, które oferuje LASERMANIAK Tomasz Przybylski

Chętnych do bezpłatnych konsultacji dotyczących niepełnosprawności, straty dziecka i szeroko pojętym tematem wsparcia organizmu w walce z różnymi chorobami gościć będzie Fundacja „Ola”.

Na konsultacje z dietetykiem i trenerem personalnym oraz bezpłatne pomiary wagi i składu ciała a także degustacje produktów można udać się do Centrum Dietetycznego NATURHOUSE. W temacie zdrowia jeszcze Fundacja Zdrowa natura przygotowała prelekcje w kwestii oczyszczania organizmu z toksyn. O zdrowie psychiczne zadba Stowarzyszenie „Wygraj Siebie” , które zaprasza na wykład na temat tak ważnego dzisiaj zdrowia psychicznego.

Fundacja Prodeste przygotowała spotkania i rozmowy ze specjalistami na temat autyzmu. Do Waszej dyspozycji będzie lekarz i pedagog.

Sesję ćwiczeń, masaży na urządzeniach SLENDER LIFE przygotuje Balans Justyna Przewoźna , jest to alternatywa dla osób, które mimo chęci, nie mogą sobie pozwolić na aktywność fizyczną ze względu na swój stan zdrowia.

Regionalna Izba Przemysłowo – Handlowa w ramach akcji „ Przedsiębiorczość we krwi” organizuje zbiórkę krwi.

W poniedziałek otwiera swoje drzwi PZU Meibes Sp. z o.o. przygotowano dla grup zorganizowanych pokaz biura, produkcji i magazynu firmy oraz zadania interaktywne.

Seniorzy mogą skorzystać z występów artystycznych, potańcówki z nauką tańca „country” i wystawę prac  Domu Seniora.

Dla osób szczególnie ceniących sobie kulturę poniedziałek zapowiada się również ciekawie. Biblioteka Ratuszowa otworzy się dla dzieci i będzie prowadziła zajęcia plastyczne. Teatr Miejski uchyli się dla Was „od kuchni”. Leszczyńskie Stowarzyszenie Artystyczne im. Fryderyka Chopina zaprasza na próbę Chóru Miejskiego „CHOPIN”, pokazy technik rozśpiewania i emisji głosu.

Maraton Filmowy  i konkurs 100-lecia Odzyskania Niepodległości przygotował Polski Związek Niewidomych Okręg Wielkopolski.

Dla przedszkolaków pod nazwą Przedszkolaki – aktywacja! W Lesznie akcja segregacja! Pod takim hasłem swoją ofertę przedstawia Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcące organizuje grę uliczną śladami Leszczyńskich.

Związek Sybiraków Oddział Leszno zaprasza na Mszę Św. W Kościele pw. Św. Kazimierza z okazji Dnia Sybiraka oraz uroczystość przy Tablicy Pamięci i Pomniku Matki Sybiraczki. W godzinach późniejszych Związek także zaprasza także na zwiedzanie Izby Pamięci.

Wystawę prac Wyspiańskiego, Malczewskiego i Mehoffera pn. „Galeria pod Chmurką” przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Małe Zatorze.

Warsztaty gitarowe oraz Warsztaty „ Poznaj Siebie” organizuje Stowarzyszenie „Nasza Alternatywa” Młodzieżowe Centrum Profilaktyki "Alternatywa".

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przylesie" - klub "Na Piętrze" ma w swoim programie zajęcia plastyczne i jogę. Prezentację zajęć teatralnych i gimnastykę oferuje Klub Kwadrat.

Chcesz nauczyć się języka migowego? Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej o działalności Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym.

Bezpłatne porady prawne dla stowarzyszeń biorących w tegorocznym AOL proponuje Adwokacka Spółka Partnerska Malczewski Stoczczak Matyaszczyk.

Na spotkania dotyczące działalności i omówienie programu zapraszają Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o., Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Leszczyńskie Stowarzyszenie Klub Abstynentów oraz Stowarzyszenie Ruch Trzeźwościowy. A Szkoła Językowa SMILE oprócz prowadzenia zajęć oferuje dla nowych klientów 10% zniżki na kursy językowe.

Ofertę związaną z rynkiem pracy przygotował Powiatowy Urząd Pracy. Tam zapoznasz się z ofertami pracy z kraju i zagranicy, skorzystasz z indywidualnych konsultacji z pośrednikiem pracy i zyskasz porady doradcy zawodowego.

Spacer edukacyjny po Parku 1000-lecia to oferta Miejskiego Zakładu Zieleni. Odbędzie się tam lekcja edukacyjna dotycząca funkcjonowania Mini Zoo oraz jego mieszkańców.

Więcej szczegółowych informacji, godziny i kontakt do osób organizujących znajdziecie w poniższym programie, który dla was przygotowaliśmy do pobrania.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach z oferty. Wstęp wolny.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas