twitter instagram YouTube

2018-10-09
Turniej darta dla niesłyszących

Turniej darta dla niesłyszących

W Klubie Polskiego Związku Głuchych w Lesznie w dniu 13.10.2018 roku rozgrywane zostaną zawody DARTA ELEKTRONICZNEGO dla członków PZG w Lesznie.

Rozgrywki zostaną podzielone na zmagania indywidualne kobiet i mężczyzn. Dla uczestników przygotowane zostały okolicznościowe puchary i dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Zaplanowano również pyszny obiad i słodki poczęstunek przy kawie.

Sama popularność darta wśród kibiców nie dziwi. Pewnie po części dlatego, że mimo wielu setek lat dart nie zerwał z tradycją, a turnieje, czy to towarzyskie, czy mistrzostwa świata są dobrą zabawą, podczas której żaden z fanów nie zazna uczucia wrogości. Fani w pierwszej kolejności kibicują swoim zawodnikom, ale przy okazji potrafią docenić również i innych. To jedna z tych dyscyplin, gdzie rzeczywiście wsparcie fanów czuć na każdym kroku. Zresztą słusznie, bo bez całej otoczki towarzyszącej darterom sport ten nie byłby tak cudowny, jakim jest w rzeczywistości.

Dla członków oraz zawodników z innych Klubów Polskiego Związku Głuchych jest to przede wszystkim integracja młodego i starszego pokolenia – sportowe i uczciwe współzawodnictwo oraz dobra zabawa w gronie osób słyszących i niesłyszących.

Turniej zostanie zorganizowany w ramach ogłoszonego konkursu oferty na wspieranie realizacji zadań publicznych Miasta Leszna z zakresu pomocy społecznej i wygranego projektu „Bomba Inicjatyw 2 - Mikrogranty Prezydenta Miasta Leszna”.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas