twitter instagram YouTube

2018-05-14
Weekend pełen wrażeń

Weekend pełen wrażeń

Miniony weekend obfity był w wydarzenia nie tylko związane z Dniem Europy i Targami Organizacji Pozarządowych.

Zaskakująco wysokiej porażki na własnym obiekcie doznali w sobotę piłkarze Stainer Polonii Leszno. Podopieczni Jędrzeja Kędziory przegrali ze swoją imienniczką z Kępna aż 0:7.

Ponad setka młodych siatkarzy wzięła udział w rywalizacji w hali na leszczyńskim Zatorzu. W Turnieju Mini Piłki Siatkowej chłopców uczestniczyli przedstawicie klubów z Wielkopolski. Leszno reprezentowali zawodnicy UKS 9. Organizatorami turnieju byli studenci trzeciego roku wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Na ośmiu boiskach rywalizowali chłopcy z roczników 2007 - 2005 w kategorii dwójek, trójek i czwórek. W najmłodszej mocno obsadzonej grupie triumfowali siatkarze SP Da Vinci z Poznania, drugie miejsce zajęła drużyna z Poznania, trzecie para UKS 9 Leszno. Dwa pozostałe zespoły z Leszna uplasowały się na 9 i 10 pozycji. Studentów w organizacji wspomogły lokalne firmy, a organizacyjnie i sprzętowo wsparcia udzieliło Stowarzyszenie UKS 9 Leszno. Za prawidłowy przebieg zawodów odpowiedzialny był Mariusz Wrotkowski, sędzia Wielkopolskiego Związki Piłki Siatkowej. Poszczególne mecze sędziowali studenci PWSZ oraz kadeci, młodzicy i młodziczki UKS 9 Leszno.

Sporą dawkę emocji dostarczył pierwszy pojedynek o trzecie miejsce w koszykarskiej I lidze. GKS Tychy postawił na atak i pokonał na swoim terenie Jamalex Polonię Leszno 105:94. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego muszą więc za tydzień zdobyć co najmniej 12 punktów więcej od rywala.

Przed niedzielnym Memoriałem Alfreda Smoczyka przed leszczyńskim stadionem odsłonięto pierwsze tablice w Alei Gwiazd Żużla. Poświęcone są: Henrykowi Żyto, Romanowi Jankowskiemu i Hansowi Nielsenowi. Memoriał zakończył się zwycięstwem Przemysława Pawlickiego. 

Aeroklub Leszczyński zaprosił w niedzielę na Drzwi Otwarte, które były okazją do zaprezentowania leszczyńskich sportów lotniczych. Aeroklub Leszczyński zaprezentował to, co ma najlepszego: na płycie lotniska stanęły szybowce i samoloty oraz balon, choć ten ze względu na silny wiatr nie mógł zaprezentować się w całej okazałości. Byli też modelarze ze stowarzyszenia Latacze ze statyczną wystawą modeli latających a także skoki spadochronowe w wykonaniu członków LSS Feniks.

Następny weekend już za pięć dni:) kolejne atrakcje i Dni Leszna przed nami - byle do piątku:) 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas