twitter instagram YouTube

2018-10-12
Weekend z NGO

Weekend z NGO

Lato nas nie opuszcza pomimo jesiennej pory. Warto więc wykorzystać piękną aurę i spędzić wolne dni aktywnie.

PIĄTEK

Piątkowe popołudnie to dobry moment na relaksującą gimnastykę Chi Kung. Fundacja Zdrowa Natura zaprasza o 16.00 do Parku Leszczyńskich Satyryków. Chi Kung są systemem ćwiczeń zdrowotnych, które charakteryzują się niskim obciążeniem ciała, mogą więc je wykonywać osoby o różnej kondycji fizycznej. Chi Kung jest praktyką dla wszystkich zarówno osób zdrowych jak i z różnymi dolegliwościami, można ćwiczyć również na siedząco. Osoby mające różne problemy zdrowotne szczególnie mogą odnieść realne korzyści, poprawiając swój stan zdrowia.

 I LO w Lesznie, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Lesznie oraz Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" ze Wschowy zapraszają do auli I LO na 18.00 na  Portrety Ziemi, czyli cykl spotkań z podróżnikami.  Tomasz Korgol to podróżnik znany leszczyńskiej publiczności z zeszłorocznej edycji Portretów Ziemi. Jego opowieść była naszpikowana humorystycznymi opowieściami i nieprawdopodobnie lekkim stylem podróży, bycia wśród ludzi innych kultur. Tym razem opowie nam o swojej samotnej, trzymiesięcznej podróży autostopem do Indii. W tym czasie odwiedził jedenaście krajów i przejechał ponad 15 tysięcy kilometrów. Wylądował m.in. w Mosulu (Irak), mieście kontrolowanym przez terrorystów z ISIS. Jako pierwszy Polak od paru lat przekroczył granicę irańsko-pakistańską. W Turcji o mało nie trafił do więzienia, w Pakistanie przeżył wybuch bomby, by w Indiach wspinać się po Himalajach. Całą podróż pokonał z bardzo ograniczonym budżetem , licząc przede wszystkim na dobroć ludzi poznanych po drodze.

Katolicka Fundacja "Rozraduj się w Panu" zaprasza na godzinę 19.00 do Parafii św. Maksymiliana na widowisko słowno - muzyczne pt."Dar i Tajemnica". Na program wydarzenia  składają się teksty autorstwa Jana Pawła II w tym: poezja, wiersze, część I „Tryptyku Rzymskiego”, wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei” oraz fragment Listu do twórców – to część tego Daru, jakim było posługiwanie Karola Wojtyły – Jana Pawła II. A tajemnicą jest…to, czego nie da się do końca nazwać: wiara każdego i obecność Boga w nas. Słowo i muzyka, dopełniając się wzajemnie, zbliżają Nas do tej Tajemnicy.

SOBOTA

Jak sobota - to Parkrun! Amatorzy aktywnego rozpoczynania weekendu mogą jak co sobotę wystartować w pięciokilometrowym biegu z pomiarem czasu. Organizatorem Parkrunu jest "Fundacja "Życie Cudem Jest". Start biegu o godzinie 9.00 z Polany Trzech Dębów w Karczmie Borowej.

Stowarzyszenie UKS 9 Leszno zaprasza do hali sportowej na Zatorzu na Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. Początek zmagań o godzinie 10.00. 

O 11.00 będzie można pokibicować naszym piłkarzom. Stainer Polonia Leszno podejmie na Stadionie Lekkoatletycznym zespół Victoria Września.

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej zaprasza na 11.00 do Biblioteki Ratuszowej, gdzie zagraniczni wolontariusze będą czytać dzieciom bajki. 

O godzinie 20.00 w Bibliotece Ratuszowej odbędzie się koncert zespołu I-REY. Muzyka I-REY przenosi słuchaczy na słoneczne plaże Jamajki, pełne radości życia, charakterystycznego pulsu i pozytywnej energii, jaką niesie dobra muzyka. 

NIEDZIELA

W niedzielny poranek Fundacja Arena i Świat zaprasza na marsz z kijkami lub bez. Zbiórka o 9.00 w Grzybowie na parkingu przy cmentarzu. 

Klub Petanque Leszczynko zaprasza na 9.00 na V Turniej Przyjaciół w petanque. Na bulodromie ,,Linum" przy ul.Holenderskiej rozegrane zostanie 7 rund systemem szwajcarskim. 

O 10.00 rozpocznie się siatkarski mecz pomiędzy UKS 9 Leszno - ENEA Energetyk Poznań. Stowarzyszenie UKS 9 Leszno zaprasza na halę sportowa na Zatorzu. 

Leszczyńska Liga Rowerowa zaprasza na Wyścig Kolarski MTB Włoszakowice za Klangorem Żurawi. Początek ścigani ao godzinie 11.00. 

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na Integracje Rodzinne. Tym razem pretekstem do rodzinnego spotkania będzie czasowa ekspozycja pt. „Żużel. 80 lat wrażeń”. Powstała z okazji jubileuszu Unii Leszno wystawa, stanowi okazję do zapoznania się z historią sportu motorowego, wyjątkowo ważnego dla leszczynian. Tuż po tym jak przewodnik przytoczy najciekawsze informacje ukryte w eksponatach, rodzice z dziećmi będą mogli wykonać specjalne zadanie tematyczne oraz podjąć się prac plastycznych. 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas