twitter instagram YouTube

2018-06-08
Weekend z NGO

Weekend z NGO

Wakacje coraz bliżej, możemy poczuć ich przedsmak korzystając z pięknej pogody w weekend. Leszczyńskie NGO zadbały, żeby nie było nudno:)

SOBOTA

 

Sobotni poranek tradycyjnie można rozpocząć aktywnie. O godzinie 9.00 Parkrun z Fundacją „Życie Cudem Jest”, czyli pięciokilometrowy bieg z pomiarem czasu, którego start jest w Karczmie Borowej.

O 10.00 Klub Karate "SATORI" Leszno przy współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Karate Olimpijskiego pod patronatem Polskiej Unii Karate oraz Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszno zaprasza na zawody Karate WKF. XXVIII Leszczyńskie Mistrzostwa Karate są kolejnymi zawodami w Wielkopolsce w roku 2018 z cyklu 8 okręgowych imprez klasyfikacyjnych na podstawie których tworzony jest ranking zawodników, kandydatów do Kadry Wielkopolski Karate WKF na rok 2019.

Od godziny 10.00 do godziny 14.00, w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi odbędzie się festyn dla dzieci pt. "Piknik z piłką ręczną". Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji! Zawodnicy pierwszego zespołu MKS Real Astromal Leszno będą przeprowadzać konkurencje sportowe, na placu staną dmuchane zamki, zjeżdżalnie, odbędą się pokazy pierwszej pomocy, wystąpią cheerleaderki 50+, będzie można wygrać nagrody rzeczowe. Gwiazdą sportową festynu będzie Bartosz Jurecki. Nagroda główna to rower górski ufundowany przez firmę ViaCon. Mecze piłki ręcznej dzieci oraz mecz seniorów z gośćmi z Niemiec VfL Tegel.  Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Leszno.

Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o. o. oraz Miasto Leszno zapraszają na III edycję  Leszczyńskiego Pikniku Naukowego. Impreza odbędzie się od godziny 10.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Również o 10.00 rozpoczną się darmowe warsztaty dla rodziców i ich dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Jak twórczo wykorzystać rodzinne popołudnie, wspólnie stworzyć coś z niczego, bawić się na całego - temu poświęcone będą zajęcia dla rodziców i ich pociech. Na zajęcia zaprasza Fundacja Arena i Świat. Warsztaty odbędą się w siedzibie Areny Kreatywnej edukacji przy ul. 17 Stycznia 90

Miejski Klub Pływacki Astromal Leszno i MOS Leszno zapraszają na Letnie Zawody Pływackie klas I-III. Zawody rozpoczynają się o godzinie 16.00 na Środowiskowej  Pływalni Edukacyjnej.

O 18.30 Fundacja Arena i Świat zaprasza na przejażdżkę rowerową. Zbiórka - Karczma Borowa na Polanie Trzech Dębów (trasa ok. 15km) 

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza na ogólnopolską akcję "Noc Bibliotek", która odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w Bibliotece Głównej oraz Bibliotece Ratuszowej! Noc rozpoczyna się od godziny 19.00. Na zakończenie obchodów ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek " zapraszamy do Biblioteki Ratuszowej na sporą dawkę jazzu tradycyjnego. Impreza rozpoczyna się dość nietypowo bo po godzinie 22.15, gdzie Dixie Company witać będzie na zewnątrz gości wracających z Questu śladami "Pułapek Czasu". Po pokazie Fireshow czyli ok. 22.40 rozpocznie się koncert w Bibliotece Ratuszowej. 

 

NIEDZIELA

Niedzielny poranek można rozpocząć maszerując z kijkami w towarzystwie Fundacji Arena i Świat. Zbiórka koło budynku WKU o godzinie 9.00.

Rynki śniadaniowe - tym razem w niedzielę, tym razem na Nowym Rynku :) ... a po dobrym śniadaniu i pysznej kawie zapraszamy na zakupy na Starówkę- szukajcie sklepów z czerwonym balonami, doszły nas słuchy, że czekać tam będą fajne rabaty! :)

O 10.00 rozpocznie się VI Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Impreza poświęcona pamięci byłego radnego, zasłużonego dla miasta Leszna Wojciecha Marciniaka. Turniej w bule przeznaczony dla kolegów, znajomych i radnych naszego miasta. Dla najlepszych Puchar Memoriału oraz statuetki i okolicznościowe puchary. Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miasta Leszna i Klub Petanque Leszczynko.

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza w niedzielę o godzinie 16:00 do budynku głównego Muzeum przy placu Metziga 17 na Salon historyczno-artystyczny - Tajemnice nocy świętojańskiej. Tym razem w ludowej odsłonie, poświęcony będzie dawnym zwyczajom nocy świętojańskiej i najważniejszym symbolom słowiańskiego święta miłości.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas