twitter instagram YouTube

2019-11-06
Zostań dziecięcym Aniołem Stróżem

Zostań dziecięcym Aniołem Stróżem

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Członkowie Stowarzyszenia PL 18 wraz z Szkołą Podstawową nr 12 w Lesznie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy Fundacji „Gdy Liczy się Czas” oraz rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W tym roku do tej ogólnopolskiej akcji dołączyło Stowarzyszenie PL18 oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Lesznie im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota" w Lesznie. Akcja „Wylosuj Anioła” polega na zrobieniu i wysłaniu kartki dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym. Podczas choroby dzieciom i ich rodzinom towarzyszy ból i niepewność. Inicjatywa, która ma na celu wsparcie dzieci podczas leczenia polega na pisaniu kartek. Dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci leczą się bardzo długo, ale nie zawsze muszą przebywać przez cały czas w szpitalu. Pisząc kartkę nie wiemy jakie dziecko ją wylosuje. Organizatorzy akcji proszą także o modlitwę za dziecko, które napisaną przez nas kartkę wylosuje. To anonimowa modlitwa, ale jeśli dziecko się do nas odezwie wtedy modlitwa może być już bardziej konkretna, za konkretne dziecko.

Poniżej kilka wskazówek dla osób zainteresowanych przyłączeniem się do akcji WYLOSUJ ANIOŁA:

  • Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić).
  • Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca).
  • Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później).
  • Karki można przynosić do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie  (ul. Rumuńska 6, 64-100 Leszno) do dnia 21.11.2019 r.

Dostarczone kartki zostaną przeliczone oraz wysłane do Fundacji „Gdy Liczy się Czas” i za ich pośrednictwem trafią do chorych dzieci przebywających na oddziale onkologii.

Serdecznie zapraszamy to przygotowania kartek, wystarczy tak niewiele, aby zobaczyć uśmiech dziecka.

Każdy z nas może zostać "Dziecięcym Aniołem Stóżem".

Wszystkie szczegóły akcji są również na Facebook-u Stowarzyszenia PL 18

Gorąco zapraszamy do udziału i propagowania akcji WYLOSUJ ANIOŁA!

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas