2019-11-18
Zwycięstwo za 3 punkty

Siatkarze UKS 9 Leszno przywieźli do domu z Wrześni zwycięstwo za 3 punkty.

Spotkanie z KPS Progress Września było wyjątkowo trudne i emocjonujące.

Drużyna UKS 9 Leszno mecz rozpoczęła bardzo zmobilizowana i po dobrej grze wygrała pierwszego seta pokonując pewnie gospodarzy w stosunku 25 do 19.

Dobrej dyspozycji nie było widać w drugim secie, kiedy to Tygrysy "stanęły". Doszły także dyskusyjne decyzje sędziów, które wprowadziły dużą nerwowość na boisku. Partia kończy się na korzyć zespołu z Wrześni do 16.

W trzecim secie podopieczni Roberta Klimkowskiego zafundowali swoim kibicom prawdziwy dreszczowiec. Wymiana ciosów i walka punkt za punk trwała od początku do końca seta. Na szczęście leszczynianie zdołali rozstrzygnąć tę walkę na własną korzyść wygrywając na przewagi do 24.

W ostatniej części spotkania "Tygrysy" dominowały od początku, konsekwentnie utrzymując przewagę. Set wygrali do 20, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

KPS Progress Września - UKS 9 Leszno 1:3 (19:25; 25:16; 24:26; 20:25)

W najbliższej kolejce leszczyńscy siatkarze po długiej przerwie będa mogli zaprezentować się przed własną publicznością.

30 listopada w hali Gimnazjum nr 9 na Zatorzu UKS 9 Leszno podejmie UKS SMS Joker Piła.

Opublikował: op@leszno.pl