twitter instagram YouTube

2020-06-23
#gaszynchallenge- wyzwanie wykonane!

#gaszynchallenge- wyzwanie wykonane!

Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności wykonało zadanie oraz nominowało nas do wykonania #gaszynchallenge, oczywiście przyjęliśmy wyzwanie!

Skąd tak w ogóle wzięła się akcja?

Wszystko zaczęło się w Gaszynie, 4 miesiące temu, czyli jeszcze przed pandemią. Rodzice chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) Wojtka Howisa, zaczęli załamywać ręce, ponieważ stracili nadzieję, iż uda im sie uzbierać ponad 9 milionów złotych na kluczowy lek w leczeniu synka. Pojawiła się jednak osoba, której los Wojtusia nie był obojętny- strażak z Gaszyna. Wyszedł On przed dom, nagrał krótkie wideo na którym wykonał pompki, wpłacił kwotę na zbiórkę, wrzucił filmik w sieć i nominował 5 kolejnych osób, które miały podjąć się zadania. Challenge okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ nabrał rozmachu i efektem kuli śnieżnej rozrósł się na całą Polskę a nawet dotarł do Niemiec! A co najważniejsze?! W niedługim czasie, cel został osiągnięty!

Na czym dokładnie polega challenge?

Osoby nominowane wykonują 10 pompek uwieczniając aktywność wideorejestratoerm (bądź przysiady- jeżeli ich stan fizyczny nie pozwala na wykonanie pompek), wpłacają (minimum 5 zł- osoby, które wykonały pompki, minimum 10 zł- osoby, które nie wykonały pompek) na dziecko dotknięte chorobą SMA (poprzez stronę www.siepomaga.pl) wrzucają wideo do sieci (najczęściej na portal społecznościowy Facebook) i nominują minimum 3 kolejne osoby do podjęcia wyzwania. 

My również zostaliśmy nominowani do wzięcia udziału w wyzwaniu! Oczywiście wzięliśmy w nim udział a efekty tego, możecie zobaczyć poniżej oraz na naszych portalach społecznościowych. 

Ponieważ zbiórka dla Wojtka została zakończona (zebrano całą sumę, a nawet nieco ponad!) zachowując pomocowy charakter challenge, pieniądze zdecydowaliśmy się przelać dla 6-miesięcznej Sandry Wolniak z Krotoszyna, która zmaga się z chorobą SMA. Link do zbiórki znajdziecie klikając tutaj.

 Do challenge nominujemy:

Stowarzyszenie Survival Team Leszno 

Uczniowski Klub Sportowy 9

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno

Leszczyńskie Stowarzyszenie Spadochroniarzy Feniks

Do dzieła!

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas