twitter instagram YouTube

2019-10-08
Dni Otwarte

W dniach od 16 do 22 września w ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna odbyły się dni otwarte, podczas których lokalne organizacje pozarządowe, instytucje kultury, spółki miejskie, placówki oświatowe i firmy zaangażowane społecznie mogły zaprezentować mieszkańcom swoją ofertę i przedstawić kulisy swojej działalności.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych zostało przygotowanych ponad 130 aktywności. Wśród oferty zajęć można było znaleźć pokazy skoków spadochronowych, spektakl teatralny, turnieje, treningi, warsztaty, porady dietetyczne, zajęcia z jogi oraz gry i zabawy integracyjne. Różnorodność oferty wzbudziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców w różnym wieku.

Należy docenić przede wszystkim zaangażowanie i pomysłowość podmiotów, które włączyły się w organizację dodatkowych inicjatyw i które przez cały tydzień wspólnie nakręcały na NGO. Taka postawa pokazuje, że Aktywne Obywatelskie Leszno to nie tylko slogan, lecz dosłowny opis naszej społeczności.

 Dni Otwarte służyć miały przede wszystkim lepszemu poznaniu się, pokazać, że w mieście działają podmioty o których niejednokrotnie nie wiemy oraz, że ich działalność jest ważna i użyteczna.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas