twitter instagram YouTube

2023-01-16
Dobroczyńca Roku

Dobroczyńca Roku

Do 10 lutego można zgłaszać firmy do 26. edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Szansę na nagrodę mają przedsiębiorstwa prywatne, państwowe i fundacje utworzone przez firmy zaangażowane m.in. w pomoc uchodźcom i Ukrainie, wspierające działania na rzecz lokalnych społeczności, zdrowia, różnorodności, ochrony środowiska oraz angażujące pracowników w wolontariat. Hasło tegorocznej edycji to „Dobro nie zna granic!”.

FUNDATOR:  Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

O KONKURSIE: Konkurs powstał w okresie początkowych przemian demokratycznych po to, aby promować prospołeczne działania firm. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. W 2022 roku Konkurs obchodził swoje 25-lecie. Od ponad 25 lat nagradzane są firmy zaangażowane społecznie. „Dobroczyńca Roku” stał się inspiracją dla wielu lokalnych i regionalnych konkursów realizowanych zarówno przez organizacje pozarządowe, jak i lokalną administrację publiczną. Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji (najbardziej doświadczonych w działaniach z zakresu CSR i CCI), ale i na równi przedstawia działania dobroczynne małych i średnich firm. Konkurs pokazuje jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz społeczności lokalnej, przed edukację, kulturę, promocję różnorodności, czy zdrowia, a także pomoc osobom najbardziej potrzebującym, aż po programy wolontariatu pracowniczego i długofalowe zaangażowanie we wspieranie organizacji społecznych. Laureaci Konkursu co roku reprezentują najlepsze standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu. Nagradzane firmy charakteryzują się wszechstronnym zaangażowaniem w projekty społeczne, nieograniczającym się wyłącznie do przekazywania środków finansowych.

CELE KONKURSU:

1. Promocja społecznego zaangażowania i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców, w szczególności na poziomie lokalnym.

2. Informowanie o akcjach i programach społecznych, które zostały zrealizowane z pomocą przedsiębiorstw, ich pracowników oraz organizacji pozarządowych.

3. Popularyzacja i wspieranie rozwoju partnerskiej współpracy firm z organizacjami pozarządowymi, zwłaszcza na poziomie lokalnym.

4. Umożliwienie organizacjom nominującym publicznego podziękowania darczyńcom za udzielone wsparcie.

5. Promocja współpracy firm i organizacji pozarządowych na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, określonych przez ONZ.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: Zgłoszenia firm oraz fundacji korporacyjnych mogą przesyłać tylko i wyłącznie organizacje pozarządowe (poza kategorią „Wolontariat pracowniczy”).

Zgłoszenia kandydatów w kategorii „Wolontariat pracowniczy” mogą składać firmy, pracownicze zespoły wolontariackie i fundacje utworzone przez firmy (zgłaszają firmę, w której pracownicy realizują wolontariat).

Zgłaszane mogą być przedsiębiorstwa prywatne, państwowe i fundacje utworzone przez firmy, mające siedzibę w Polsce.

Organizacja pozarządowa może zgłosić dowolną liczbę kandydatów, składając oddzielne wnioski zgłoszeniowe.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:  10 lutego 2023 do godziny 13:00. 

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu:  https://www.dobroczyncaroku.pl/ 

KONTAKT:

tel. 022 622 01 22, fax: 022 622 02 11

e-mail: konkurs@dobroczyncaroku.pl 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas