twitter instagram YouTube

2022-02-01
Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia: XI Otwarty Konkurs i II Otwarty Konkurs Zdalnie

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia: XI Otwarty Konkurs i II Otwarty Konkurs Zdalnie

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza kolejną edycję Konkursu na Dofinansowanie Przedsięwzięć Podejmowanych na Rzecz Dialogu i Porozumienia w Stosunkach Polsko-Rosyjskich. W tym roku - już po raz drugi - proponujemy dwa odrębne i niezależne od siebie postępowania konkursowe: XI Otwarty Konkurs i II Otwarty Konkurs Zdalnie. Wnioski można składać do 11 marca 2022 r.

ORGANIZATOR: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
 
O PROGRAMIE: Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego konkursu, chcemy wspierać i finansować projekty, których integralną częścią są elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów. Każdy projekt powinien mieć jasno określony cel, temat i scenariusz, ale nie narzucamy, jakiego rodzaju mają to być przedsięwzięcia. Różni je natomiast to, w jakiej formie będą realizowane.

Na XI Otwarty Konkurs prosimy zgłaszać projekty, które – tak jak dotychczas -  realizowane będą w sposób tradycyjny (w formie konferencji, koncertów, wystaw, festiwali itp.-  słowem, imprez organizowanych „na żywo” z udziałem publiczności)

Z kolei II Otwarty Konkurs Zdalnie daje szansę projektom, które mogą być realizowane zdalnie z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej lub wręcz realizowane w sieci, takich jak np. tworzenie bądź rozszerzanie stron internetowych, tworzenie aplikacji mobilnych, podcastów itp.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE: W przypadku XI Otwartego Konkursu środki finansowe z dotacji celowej Centrum mogą zostać wykorzystane na pokrycie kosztów podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia uczestników przedsięwzięcia, a także ich honorariów, jeśli jest to przewidziane w budżecie – zgodnie z Regulaminem Konkursu zaliczamy je do kosztów merytorycznych. Sfinansować można także wynagrodzenie księgowego i innych osób zajmujących się obsługą przedsięwzięcia, koszty administracyjne, koszty promocji itp. Nie dopuszcza się refundowania kosztów poniesionych przed dniem zawarcia umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia ani po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia. Nie przewiduje się finansowania zakupu środków trwałych.

W przypadku II Otwartego Konkursu Zdalnie z dotacji celowej Centrum  sfinansowane mogą być natomiast wydatki związane z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej do realizacji przedsięwzięcia w czasie rzeczywistym (np. zoom), koszty stworzenia lub rozbudowania strony internetowej oraz zamieszczonych na niej materiałów, tworzenie aplikacji mobilnych, podcastów itp.

Koszty obsługi przedsięwzięcia, w tym koszty administracyjne, oraz inne koszty pokrywane ze środków finansowych z dotacji celowej Centrum nie mogą stanowić więcej niż 10% całości kwoty tej dotacji. 90% dotacji Centrum musi zostać przeznaczone na koszty merytoryczne.

Uwaga!
Ponieważ zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062), podmiot otrzymujący dofinansowanie ze środków publicznych (a środki CPRDiP są środkami publicznymi) jest zobowiązany do zapewnienia tej dostępności w ramach realizowanego przedsięwzięcia. Środki przeznaczone na ten cel mogą być sfinansowane z dotacji celowej Centrum i należy je traktować jak koszty merytoryczne.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: Adresatami Otwartego Konkursu są m.in. instytucje publiczne, akademickie, edukacyjne, organizacje pozarządowe, fundacje i samorządy. O dofinansowanie mogą się też ubiegać osoby fizyczne.

WYSOKOŚĆ DOTACJI: Wysokość dotacji Centrum nie może przekroczyć 80% budżetu projektu. Niezbędny jest więc udział środków własnych wnioskodawcy w wysokości minimum 20% budżetu. Wkład własny wnioskodawcy może być finansowy, rzeczowy lub osobowy. Może być to np. wolontariat – jego wartość należy oszacować mnożąc minimalną stawkę godzinową (w tym roku jest to 19,70  PLN) przez liczbę godzin przepracowanych przez wolontariusza przy realizacji przedsięwzięcia. Może to być także wkład rzeczowy: udostępnienie sali czy sprzętu niezbędnego do realizacji przedsięwzięcia itp. Za wkład własny uważane są także środki finansowe uzyskane przez wnioskodawcę z innych źródeł i wpłaty uczestników przedsięwzięcia. Nie określamy ani maksymalnej, ani minimalnej kwoty dofinansowania, o jaką może się ubiegać wnioskodawca.   

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: Wnioski można składać do 11 marca 2022 r.

TERMIN REALIZACJI ZADANIA: Projekt musi zostać zrealizowany nie później niż do 31 października 2022 r. W wyjątkowych wypadkach Dyrektor CPRDiP może wyrazić zgodę na przesunięcie tego terminu, ale nie dłużej niż do 15 listopada 2022 r.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu: Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia 

KONTAKT:

Małgorzata Szniak,

Tel: + 48 22 295 00 40; + 48 602 769 222, 

e-mail: szniak@cprdip.pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas