twitter instagram YouTube

2018-09-18
Czwartek 20 września

Czwartek 20 września

W ramach IV edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno w czwartek moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.

20 września 2018 – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

9:45 -11:30 start plac Metziga

 

Kto Ty jesteś?- Polak mały” - pod tym hasłem, w dniu 20 września na leszczyńskim Rynku spotkają się dzieci z leszczyńskich przedszkoli by wspólnie świętować Leszczyński Dzień Przedszkolaka. Święto to ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania.

Od godz. 8:00 do  21:00 w dniu 20 września  2018 r. na mieszkańców Leszna czekać będzie wiele atrakcji: konsultacje, warsztaty, zajęcia dla dzieci, treningi, występy artystyczne i inne ciekawe akcje przygotowane przez leszczyńskie NGO, firmy i instytucje zaangażowane społecznie.

 

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego przygotował ciekawą prelekcję na temat prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, zasad prawidłowej segregacji odpadów. Na koniec zrobimy porządek z wielką górą śmieci.

Centrum Dietetyczne Natur House proponuje konsultacje z dietetykiem i trenerem personalnym oraz degustacje produktów dietetycznych.

Leszczyńskie Centrum Biznesu przedstawi informacje o działalności i rozwoju Inkubatora Przedsiębiorczości.

Przedszkole Miejskie nr 20  będzie gościć najmłodszych i ich opiekunów, przedstawi ciekawy program artystyczny, w programie wiele zabaw i konkursów, wspólna recytacja wiersza o tematyce niepodległościowej,. Dzieci tradycyjnie otrzymają od Prezydenta symboliczne klucze do miasta.

BALANS Justyna Przewoźna oferuje zainteresowanym sesję ćwiczeń lub masaż na urządzeniach Slender Life.

Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Leszczyńskiej Szkoły Rolniczo-Budowlanej zaprasza na spacer ścieżką edukacyjną po Grzybowie „Z radością w ekologię”

Klub Inteligencji Katolickiej w Lesznie udzieli informacji o działalności klubu, kościoła Św. Krzyża i zaprezentuje odnowione w części Lapidarium.

Euro Jump Leszno  przygotował pokazy dla zwiedzających, skoki w parku trampolin i malowanie twarzy.

Transformers oferuje bezpłatne konsultacje z trenerem i fizjoterapeutą.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  udostępnia do zwiedzania muzeum wodociągów.

Wyższa Szkoła Humanistyczna im Króla Stanisława Leszczyńskiego proponuje zwiedzanie szkoły  oraz spotkanie z władzami szkoły i studentami.

Co się dzieje z firmą po rozstaniu z małżonkiem/ partnerem można się dowiedzieć dzięki adwokatom z Adwokackiej Spółki Partnerskiej Malczewski Stoczak Matyjaszczyk.

Polski Związek Niewidomych w Lesznie przygotował maraton filmowy i konkurs o tematyce niepodległościowej.

Stowarzyszenie Chorych na Choroby Reumatyczne przygotowało happening – dokonywanie różnych czynności w rękawicach bokserskich.

Szkoła Językowa SMILE dla zainteresowanych ma 10 % zniżki na kursy językowe oraz upominki niespodzianki .

Towarzystwo Przyjaciół Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie w ciekawy sposób zaprezentuje zawody, których naukę ma szkoła w swojej ofercie.

KP Polonia 1912 Leszno zaprasza na trening rocznika 2002-2004.

Stowarzyszenie Wygraj Siebie przedstawi mieszkańcom całą prawdę o soli.

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy Szkole Podstawowej nr 1 zaprasza na pokaz ćwiczeń i figur akrobatycznych. Dzieci będą miały możliwość wziąć udział w treningu.

Przedszkole Publiczne Bajkowy Las przygotowało Dzień Leszczyńskiej Pyry, w tym zabawy sportowe, spotkanie z policjantem i strażakiem oraz poczęstunek.

Na zabawy plastyczne i warsztaty ceramiczne zaprasza Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa KLUB KWADRAT.

Informacji o fachowej pomocy uzależnionym udzieli zainteresowanym Stowarzyszenie Ruch Trzeźwościowy.

Taniec, śpiew i salsa fit to atrakcje przygotowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Przylesie - Klub na Piętrze”.

Smacznie i zdrowo” będzie w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”- warsztaty kulinarne, prezentacje multimedialne, omówienie celu działalności oraz podsumowanie obozu integracyjnego.

Football Academy Leszno zaprasza na pokazowy trening piłkarski dla dzieci. Wszystkich małych miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy.

Juniorzy i seniorzy zaprezentują swoje umiejętności w piłce ręcznej dzięki Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu REAL- ASTROMAL.

Fundacja „Dr Clown” zaprasza zainteresowanych wolontariatem, zaprezentuje swoją dotychczasową działalność.

Spółdzielnia Socjalna „KUBA_BART” zaprasza do Pira-Groty na występ pianisty. Muzyka na żywo.

Dzięki Leszczyńskiemu Stowarzyszeniu Twórców Kultury będzie można obejrzeć wystawę prac - Raul Boncut oraz wziąć udział w spotkaniu poetycko- muzycznym.

W rytmach muzyki etnicznej wolontariuszy poszukiwać będzie Stowarzyszenie „Nasza Alternatywa” Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa”, warsztaty muzyczne otwarte dla młodzieży w wieku 13-22 lat.

Do udziału w otwartym treningu sekcji boksu i kickboxingu zaprasza wszystkich Klub Sportowy „Polonia 1912” Leszno.

Możliwość rozmowy z psychologiem odpowiedzialnym za terapię rodzin i par umożliwia Fundacja StrefaPl.

 

Więcej szczegółowych informacji, godziny, i kontakt do osób organizujących znajdziecie w programie , który dla Was przygotowaliśmy do pobrania.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach. Wstęp wolny.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas