twitter instagram YouTube

2018-09-17
Wtorek 18 września

Wtorek 18 września

Wtorek 18 września 2017 w godzinach 7.30 - 20.00 - drugi dzień drzwi otwartych w leszczyńskich instytucjach, organizacjach pozarządowych, placówkach oświatowych oraz miejskich spółkach. Zapraszamy wszystkich tych, którym zabrakło czasu w poniedziałek!

Chcesz poznać swoje mocne strony, a także dowiedzieć się jak osiągnąć sukcesy 

i być zadowolonym z życia? Przyjdź na zajęcia do Stowarzyszenie "Nasza Alternatywa"    Młodzieżowe Centrum. Nauczysz się rozwiązywać konflikty i radzić sobie z różnymi trudnościami. Poznasz techniki radzenia sobie ze stresem, techniki odmawiania, nauczysz się autoprezentacji oraz sposobów jak  realizować swoje marzenia akceptując siebie. Stowarzyszenie proponuje również warsztaty otwarte „grupy parateatralnej”- dla wszystkich osób, które pragną wyrazić siebie przez ruch, gest i mimikę.

 

 

Stowarzyszenie  "Wygraj Siebie" zachęca do treningu pamięci - w każdym wieku można doskonalić technikę pamięci i cieszyć się chwilą.


W kwestii zdrowia fizycznego i psychicznego oraz urody szereg organizacji przygotował wachlarz propozycji na wtorkowe drzwi otwarte.

Chętnych do bezpłatnych konsultacji dotyczących niepełnosprawności, straty dziecka i szeroko pojętym tematem wsparcia organizmu w walce z różnymi chorobami gościć będzie Fundacja „Ola”.

Na konsultacje z dietetykiem i trenerem personalnym oraz bezpłatne pomiary wagi
i składu ciała a także degustacje produktów można udać się do Centrum Dietetycznego NATURHOUSE.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Lesznie będzie informować
o cukrzycy, Polski Związek Głuchych nauczy podstawowych zwrotów języka migowego , poprzez zabawę tym językiem, a Fundacja StrefaPL otworzy się dla Was z możliwością porozmawiania z psychologiem i specjalistą ds. terapii uzależnień.
Jeśli masz powyżej 55 lat możesz zajrzeć do Fundacji „Dr Clown” Oddział w Lesznie, która poprowadzi trening umysłu oraz sesję śmiechu.
Sesję ćwiczeń, masaży na urządzeniach SLENDER LIFE przygotuje Balans Justyna Przewoźna , jest to alternatywa dla osób, które mimo chęci, nie mogą sobie pozwolić na aktywność fizyczną ze względu na swój stan zdrowia.

 

Jeśli jesteś zainteresowany  spędzić wtorek na sportowo to kilka organizacji daje Ci taką możliwość.

Treningi pokazowe Football Academy Leszno, otwarty trening sekcji kręglarskiej Klubu Sportowego „Polonia 1912” Leszno.

Stowarzyszenie Przyjaciół Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna poprowadzi warsztaty taneczne rozwijające technikę i umiejętności. Pokaz i zajęcia instruktażowe z dyscyplin – bocce i piłki nożnej w ramach Klubu Olimpiad Specjalnych zaoferowało Leszczyńskie Stowarzyszenie „Razem z Nami” na rzecz Dzieci i Młodzieży
z Niepełnosprawnością Intelektualną.
 

Uczniowski Klub Sportowy „ Achilles” Leszno daje możliwość obserwacji zajęć szkoleniowych oraz aktywnego uczestnictwa w nich.

 

Pokaz zajęć fitness i bezpłatna konsultacja z trenerem i fizjoterapeutą oferują
4 Steps to be fit i TRANSFORMERS.

 

 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lesznie oferuje badanie preferencji zawodowych młodzieży w wieku 16-24 testem Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przylesie" - klub "Na Piętrze" ma w swoim programie zajęcia plastyczne i jogę. Prezentację zajęć teatralnych i gimnastykę oferuje Klub Kwadrat. Wszyscy, którzy nie zdążyli wczoraj dotrzeć do Spółdzielni lub Klubu są proszeni na aktywne spędzenie popołudnia w tych organizacjach.

Jeśli jesteś zainteresowany wspieraniem harcerstwa lub chcesz zostać wolontariuszem odwiedź ZHP Chorągiew Wielkopolska Hufiec Leszno, przyjdź na konsultacje dotyczące możliwości podjęcia pracy wolontariackiej oraz szkolenia instruktorskiego.

Sześć organizacji proponuje także kulturalne spędzanie wtorku na zajęciach , warsztaty i pokazach.

- Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności proponuje warsztaty manualne dla dzieci i dorosłych wyroby z cementu, szydełkowanie aniołków i kurek, tatuaże dla dzieci oraz wata cukrowa o świeże leszczyńskie lody.

- Teatr Miejski w Lesznie da możliwość obejrzenia Teatru od „kuchni” , czyli m.in. garderoby, magazynu z kostiumami i sceny oraz podpatrzenia procesu montażu
i demontażu scenografii do spektaklu.

- Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie-Klub na Piętrze” zaprasza na pokaz modeli lotniczych i prac modelarskich.

- Fundacja Centrum Aktywności Twórczej zaplanowało dzień otwarty z warsztatami plastycznymi dla dzieci i młodzieży – płynne bransoletki oraz malowanie na tkaninie , T-shirtów i toreb.

- Kolejną możliwość doskonalenia umiejętności plastycznych daje Wam Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie , które będzie prowadzić zajęcia z rysunku i malarstwa, a także prowadzić konsultacje z artystą prowadzącym spotkanie.

- Jeśli lubicie filmy odwiedźcie koniecznie Polski Związek Niewidomych w Lesznie Okręg Wielkopolski , który przygotował „Maraton Filmowy” – filmy z audio deskrypcją skierowany przede wszystkim do osób z dysfunkcją wzroku.

 

Dla przedszkolaków pod nazwą Przedszkolaki – aktywacja! W Lesznie akcja segregacja! swoją ofertę przedstawia Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
 zaprasza na zwiedzanie ciepłowni Zatorze.

Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. zaprasza wszystkich chętnych do zapoznania się z zasadami funkcjonowania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani. Wizyta będzie obejmowała część teoretyczną i techniczną. Przyjdź na prezentację dotyczącą funkcjonowania zakładu i dowiedz się jak znikają śmieci z naszego miasta. Na zakończenie odbędzie się zwiedzanie zakładu i omówienie poszczególnych urządzeń i instalacji znajdujących się na terenie.

 

Jeszcze na wtorek 18 września otworzy się dla Was Adwokacka Spółka Partnerska Malczewski Stoczczak Matyaszczyk, która poprowadzi panel dyskusyjny na temat „ Na co uważać kiedy przedsiębiorca planuje dzieci i na co zwracać uwagę kiedy przedsiębiorca już ma dzieci”.

 

Na spotkania dotyczące działalności i omówienie programu zapraszają Przedstawiciele Biura Rady Miasta Leszna, Stowarzyszenie „Echo”, Leszczyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Romana Maciejewskiego, Polski Związek Niewidomych w Lesznie Okręg Wielkopolski, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie, , Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o., Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Hufca ZHP Leszno, Stowarzyszenie Ruch Trzeźwościowy, Stowarzyszenie zespołu wokalnego CENTUS. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. A Szkoła Językowa SMILE oprócz prowadzenia zajęć oferuje dla nowych klientów 10% zniżki na kursy językowe.

 

Więcej szczegółowych informacji, godziny i kontakt do osób organizujących znajdziecie w poniższym programie, który dla was przygotowaliśmy do pobrania.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach z oferty. Wstęp wolny.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas